Dil Seçiniz

İstanbul Şişli'nin Gezilecek Yerleri

İstanbul’un çok sayıda ilgi çekici tesisi bu ilçede konumlanmaktadır. En cazip fiyatlı İstanbul uçak bileti ise ucakbileti.com.tr 'den alınabilir!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Şişli’nin Gezilecek Yerleri

  İstanbul’un çok sayıda ilgi çekici tesisi bu ilçede konumlanmaktadır. Şişli’de zaman geçirmek oldukça keyifli olabilmektedir. İş yerleri, alışveriş merkezleri, tarihi yapılar ve kültür sanat merkezleri ile İstanbul uçak bileti alarak yapacağınız geziniz daha keyifli hale gelebilir.

  1. Bomonti Bira Fabrikası

  1839 yıllarında Osmanlı’nın Batı’ya açılma sürecinde, Osmanlı devletinde açılmış olan ilk yerli üretim bira fabrikasıdır. İstanbul’un en eski semtlerinden birinin adının verildiği bira fabrikası, tarihi bir tanık niteliğinde olduğundan gezilebilecek, ilgi uyandırabilecek bir noktadır.

  2. Şişli Atatürk Müzesi

  Atatürk Müzesi, İnkılap Müzesi olarak da anılmaktadır. Atatürk’ün 1919 yılına dek İstanbul’da oturduğu ev olan bu yapı, müze olarak kullanılmaktadır. Siz de bu bölgenin gezilebilecek yerlerini keşfetmek ziyaret etmek isterseniz, İstanbul uçak bileti ile işe başlayabilirsiniz.

  3. Abidei Hürriyet

  31 Mart Vakası ayaklanmalarında ölenlerin anısına yapılan bu anıt, 1909 ile 1911 yılları arasında inşa edilmiştir. Pek çok mimarın aday olduğu bu anıt, Mimar Muzaffer’in projesinin beğenilmesi ile karara varılmış ve inşa edilmiştir.

  4. Halaskargazi Caddesi

  Pek çok iş merkezi, banka, çarşı ve müze gibi tesislerin yer aldığı bu cadde, geçmişten bugüne her zaman önemli bir merkez olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk’ün anne ve kız kardeşi ile yaşadığı ev de burada bulunduğundan, siz de İstanbul uçak bileti alıp İstanbul’a ulaştıktan sonra bu caddeye uğrayabilirsiniz.

  5. Lütfi Kırdar Kongre ve Kültür Merkezi

  Bir gösteri merkezi niteliğine sahip olan kompleks, aynı zamanda uluslararası yarışmaların da düzenlendiği bir merkezdir. Bunun dışında burada sıkça ilgi çeken sergiler yer almaktadır ve sizin ziyaretiniz sırasında da yine böyle bir serginin olması muhtemeldir. Dolayısıyla programları takip ederek siz de sergileri görme fırsatına sahip olabilirsiniz.

  6. Vali Konağı Caddesi

  Ünlü Nişantaşı caddelerinden biri olan Veli Konağı Caddesi, ilçenin en uğrak caddelerinden biridir. Caddenin ismi ise burada bulunan Vali Konağı’ndan gelmektedir. Bir Rum tüccara ait olan konak, sahibinin kaçışı sebebiyle devlet hazinesine eklenmiş ve Vali Konağı olarak kullanılmıştır. İstanbul uçak bileti alarak hızlı bir şekilde ulaşacağınız kent, Vali Konağı Caddesi gibi ilgi çeken noktaları ile ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

  7. Teşvikiye Camii

  Şişli ilçesinin simgelerinden biri haline gelen Teşvikiye Camii, tarihi 1854 yılına uzanan bir yapıdır. Mimarisi ve tarihi değeri ile önem arz eden yapı, pek çok ziyaretçinin de uğrama noktası olmaktadır. Siz de tarihi yapılara, özellikle de mimari niteliği olan yapılara ilgi duyuyorsanız, Teşvikiye Camii’ni ziyaret edebilir, derin manevi duygular ile tanışabilirsiniz.

  8. Cevahir Alışveriş Merkezi

  Mecidiyeköy’de yer alan İstanbul’un en ünlü alışveriş merkezlerinden biri olan Cevahir Alışveriş Merkezi, adeta kentin en turistik noktalarından biridir. Çünkü hem yerli hem de yabancı turistler, mutlaka buraya uğrayarak dünyaca ünlü markaların mağazalarından alışveriş yapmaktadırlar. Bu sebeple siz de Cevahir Alışveriş Merkezine gidebilirsiniz.

  Şişli’ye Nasıl Gidilir?

  Şişli’ye gitmeden önce, ülkemizin farklı yerlerinden gelecek olanlar, kampanyalı fiyatları yakalayacakları İstanbul uçak bileti araştırmasını yapmalı ve şehre ulaşmalıdırlar. İlçeye en yakın havalimanı olan Atatürk Havalimanı, ilçe merkezine sadece 20 km uzaklıktadır. Havalimanında ulaşacağınız, toplu taşıma, taksi ya da özel araç gibi karayolu ulaşım imkânları ile bu mesafeyi 25 – 30 dakika gibi oldukça kısa bir sürede kat edebilirsiniz. İstanbul uçak bileti alırken dikkat etmeniz gereken ise en uygun fiyatları yakalayarak, size en uygun olan seferi tespit edebilmektir. Bu amaçla da www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz. 

  Yorum Gönder