Dil Seçiniz

İstanbul Tuzla İlçesinde Ne Yapmalı, Nereye Gitmeli?

Tuzla, 1400’lü yıllarda Osmanlı topraklarına katılmış olan bir yerleşim birimidir. İstanbul uçak bileti en uygun fiyatlar ile ucakbileti.com.tr 'de!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Tuzla İlçesinde Ne Yapmalı Nereye Gitmeli?

  Tuzla, 1400’lü yıllarda Osmanlı topraklarına katılmış olan bir yerleşim birimidir. Yıldırım Beyazıt’ın gerçekleştirdiği bu fethin ardından, burada yaşayan Rum halk, aynı düzeni ile yaşamaya devam etmişti. 1924 yılına kadar bu durum değişmezken, 1924 yılında yapılan Mübadele, burada yaşayan Rum halkın yerini Selanik, Kavala ve Drama’dan gelen Türklerin almasına sebep olmuştur. Bugün çeşitli aktivitelere imkân tanıyan ziyaret noktaları, Tuzla’ya uğradığınızda rastlayabileceğiniz yerlerdir. Hesaplı ama aynı zamanda da keyifli bir gezi gerçekleştirmek için siz de geç kalmadan İstanbul’a doğru yola çıkmalı ve böylesine efsanevi bir kentin güzelliklerinden geri kalmamalısınız. Bunun için kampanya zamanlarını takip ederek İstanbul uçak bileti almanız ve yola koyulmanız yeterlidir.

  1. Tuzla Sahili

  İlçenin sahil şeridi olan Tuzla Sahili, keyifli geziler için uygun bir noktadır. İlçe sakinlerinin hatta kent sakinlerinin zaman zaman kafa dinlemek için uğradığı bu kıyı, çok sayıda restoran ve kafe ile lezzetli bir mola yapmanıza imkân tanımaktadır. Diğer taraftan, kafeteryalar ve Publar ile daha da eğlenceli bir hal almaktadır Tuzla Sahili. Siz de, özellikle yaz aylarında buraya gelmeyi tercih etmişseniz, Tuzla sahilinde zaman geçirebilirsiniz. İstanbul uçak bileti alarak, seyahate çıktığınız takdirde, son derece kısa süre sonra, ülkenin hatta dünyanın her yerinden şehre ve ilçeye ulaşabilirsiniz.

  2. İdris Güllüce Kütüphanesi

  İdris Güllüce Kütüphanesi’ne bu listede yer vermemizin sebebi, sahip olduğu geniş arşivi ile kente gelmiş olan araştırmacı ruhlu gezginlerin ilgisini çekmesidir. Özellikle araştırmacılar, 30 binden fazla olan kitabıyla, ilgi çeken bu kütüphaneyi ziyaret etmektedirler. Öğrencilerin yanında, bu tip araştırmacılar da kütüphanenin müdavimleri arasında yer almaktadır. İstanbul uçak bileti satın alıp ulaştığınız kentte, kütüphaneye zaman ayırarak, siz de araştırmalarınızı destekleyebilirsiniz.

  3. İstanbul Park Pist

  Oldukça geniş bir pist olan İstanbul Park Pistin mimarı Herman Tilke’dir. Tam donanımlı bir yarış pisti olması sebebiyle, burada yarış düzenlendiği zamanlarda seyahat ederek, farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Buraya ulaştığınızda ihtiyaç duyabileceğiniz her şey düşünülmüştür ve böyle bir kompleks yapıda, keyifli bir yarış izleyebilirsiniz. Bunun için ziyaret tarihlerinizi netleştirirken, yarış programlarını incelemenizde fayda var. İstanbul uçak bileti almadan önce, buna göre gezi programınızı yapabilirsiniz.

  4. Tuzla Kaplıcaları

  Tuzla Kaplıcaları, İstanbul’un her noktasına yakın olan ve son derece şifalı sulara sahip olan bir ziyaret noktasıdır. Özellikle ilçe sakinlerinin gitmekten keyif aldığı kaplıcalar, konaklama imkânı sunması sebebi ile şehir dışından da çok sayıda turisti ağırlamaktadır. Suyunun pek çok rahatsızlığa iyi geldiği düşünülen Tuzla Kaplıcaları, hem içme hem de banyo yapma şeklinde kullanılabiliyor. Bilinen şifalarına gelince, cilt rahatsızlıkları, bel ağrıları, kireçlenmeler ve kas ağrıları konusunda faydalı olduğu düşünülmektedir. Kaplıca turizmine ilgi duyuyorsanız sıradaki seyahatinizi İstanbul uçak bileti alarak, Tuzla’ya doğru yapmalısınız. Burada bulunan harika tesisin tadını çıkarabilirsiniz.

  Tuzla’ya Ulaşım Nasıl Sağlanır?

  Tuzla ilçesine herhangi bir şehirden İstanbul uçak bileti alarak, havayolu ile geliyorsanız ve doğrudan ulaşmak istiyorsanız, Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih etmelisiniz. Havalimanında hizmete açık olan toplu taşıma araçları, taksiler ya da özel araç kiralama imkânı, sizin hızlıca ilçeye ulaşmanızı sağlayacaktır. Havalimanı ile ilçe merkezi arasındaki mesafe ortalama 18 km kadardır ve bu mesafe trafik durumuna da bağlı olarak yaklaşık 20 – 25 dakika gibi bir sürede kat edilebilmektedir. İstanbul uçak bileti satın alırken cazip fiyatları yakalayabilmeniz için ise www.ucakbileti.com.tr ‘yi sık sık ziyaret etmenizi önermekteyiz. 

  Yorum Gönder