Dil Seçiniz

İstanbul Kadıköy'ün Görülmesi Gereken 10 Yeri

Kadıköy denilince akla gelen Moda sahili, geçmişin en gösterişli yalı ve köşklerine ev sahipliği yapmıştır. Uygun fiyatlı İstanbul uçak bileti ucakbileti.com.tr 'de!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Kadıköy’ün Görülmesi Gereken 10 Yeri

  Kadıköy denilince akla gelen Moda sahili, geçmişin en gösterişli yalı ve köşklerine ev sahipliği yapmıştır. İstanbul’un en keyifli noktalarına ev sahipliği yapan ilçeyi, görmeden şehirden ayrılmanız düşünülemez bile. Burada gezip görülecek çok sayıda nokta var ve burada harika fotoğraflar yakalayabilirsiniz. İstanbul uçak bileti alarak Kadıköy’ü görüp keşfetmek için hemen harekete geçin.

  1. Fenerbahçe Adası

  Marmara denizine uzanan ve önceleri Fenerbahçe burnu olarak anılan bölüm bugün Fenerbahçe Adası olarak bilinmektedir. Fenerbahçe Yat Limanı’nın inşa edilmesi ile birlikte, kara ile olan bağlantısı kesilerek bu konumunu almıştır ve keyif alacağınız bir noktadır.

  2. Göztepe Özgürlük Parkı

  Kadıköy’ün en gösterişli yerleri arasında sayılan Göztepe Özgürlük Parkı, hem dinlendirici hem de eğlenceli bir park alanıdır. Yeşil alanlar, süs havuzları, yürüyüş alanları gibi imkânlar ile burada zaman çabuk geçmektedir. İstanbul uçak bileti alarak, İstanbul’un daha nice güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

  3. Caddebostan Sahili

  Caddebostan sahili, hem geniş yeşil alanı hem de yürüyüş ve bisiklet gibi imkânlara sahip olması ile bir kafa dinleme noktasıdır. Burada her telden insan ile karşılaşabilirsiniz. Keyifli zaman geçireceğiniz sahil, İstanbul’un en güzel sahillerinden biridir.

  4. Kazım Karabekir Paşa Müzesi

  Kurtuluş Savaşı’nın en önemli isimlerinden biri olan Kazım Karabekir Paşa’nın yaşadığı ev 2005 yılı itibariyle müze olarak hazırlanmış ve ziyarete açılmıştır. Büyük bölümünü Kazım Karabekir’in eşyalarının oluşturduğu 3500 parçalık eser mevcudu son derece ilgi çekicidir.

  5. Fenerbahçe Müzesi

  Fenerbahçe Spor Kulübünün sahibi olduğu kupalar ve benzerlerinin sergilendiği müze, takım taraftarları tarafından akına uğramaktadır. 2005 yılında resmen açılmış olan müze, her yıl çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

  6. Filizli Köşk

  Filizli Köşk İstanbul tarihinin en önemli parçalarından biri olarak, bugün çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçisi olan gezi noktalarından biridir. 19. Yüzyıl eseri olan yapı, Art-Nouveau tarzında önemli bir mimari eserdir. İstanbul uçak bileti alarak çıkacağınız keyifli bir İstanbul gezisinde mutlaka ziyaret etmeniz gereken noktalardan biridir.

  7. Zihni Paşa Camii

  Erenköy İstasyon Camii olarak da anılan camii, II. Abdülhamit döneminde 1905 yılında inşa edilmiş olan güzide bir yapıdır. Günümüze kadar da hiçbir sıkıntı yaratmadan ulaşmayı başarmıştır. Mimari nitelikleri, maneviyatı ile büyüleyen camiyi gördüğünüz için memnun olmanız muhtemeldir.

  8. Moda İskelesi

  Haydarpaşa İskelesi’nin de mimarı olan Vedat Bey, Moda İskelesi’ni inşa etmiştir. Adalar, Anadolu ve Plaj seferlerinin yapıldığı ilk iskele olması bu noktayı tarihin özel bir yeri kılmaktadır. Bugün ise burada bulunan restoran ve kafeteryada harika manzaraya karşı dinlenebilirsiniz.

  9. Bağdat Caddesi

  İstanbul’un en ünlü caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi, son derece hareketli bir noktadır. Alışveriş yerleri, kafe ve restoranlar ile çeşitli imkânlar sunarken, sadece cadde boyunca yürüyerek bir kendinizi farklı bir atmosferin içerisinde hissedebilirsiniz.

  10. Kalamış Parkı

  Kalamış parkı, son derece huzurlu bir dinlenme alanıdır. Burada Muhtarlık Sarayı, banklar ve çocuk parkı gibi imkânlar bulunmaktadır ve keyifli, huzur dolu zaman geçirilebilecek bir noktadır. İstanbul uçak bileti alarak İstanbul’un çeşitli güzelliklerini görebilirsiniz.

  Kadıköy’e Nasıl Gidilir?

  Kadıköy, çeşitli ulaşım seçenekleri ile kolayca ulaşılabilir bir ilçedir. Öncelikle nerede olursanız olun İstanbul uçak bileti alarak, keyifli bir yolculuk ile İstanbul’a ulaşmalısınız. İstanbul Atatürk Havalimanı’na ulaşarak buradan sadece 22 km uzaklıkta olan Kadıköy ilçe merkezine varabilirsiniz. Çeşitli toplu taşıma araçları, taksi ya da özel araç ile 40 – 50 dakika gibi bir sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul uçak bileti alırken en cazip fiyatları yakalamak için ise www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz. 

  Yorum Gönder