Dil Seçiniz

İstanbul Kağıthane'nin Ziyaret Noktaları

Kağıthane daha çok Osmanlı’nın Lale devrini anımsatan bir ilçedir. Siz de ucakbileti.com.tr 'den uygun fiyatlı İstanbul uçak bileti alarak ilçeyi ziyaret edebilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Kağıthane İlçesinin Ziyaret Noktaları

  Kağıthane daha çok Osmanlı’nın Lale devrini anımsatan bir ilçedir. Bu sebeple, dönem boyunca inşa edilmiş olan çok sayıdaki kasır ve köşk, hem ilçenin hem de dönemin en önemli simgesi haline gelmiştir. O günden bu güne kalmış olan bazı eserler, hala özelliği korumaktadır. Siz de İstanbul uçak bileti alarak gerçekleştireceğiniz İstanbul geziniz sırasında, yolunuz buraya düşerse, bölgenin güzelliklerini görmelisiniz. Keyifli bir gezi yapabileceğiniz ilçe güzel alanları ile sizleri karşılayacaktır.

  1. Hasbahçe Mesire Alanı

  Kağıthane’nin olduğu gibi İstanbul’un da en merkezi ve en güzel dinlenme noktalarından birisidir burası. Çiçekler, havuz ve yeşilin içerisinde huzuru hissedebileceğiniz hatta aileniz arkadaşlarınız ile birlikte hoş vakit geçirebileceğiniz bir mesire alanıdır Hasbahçe. Şehir merkezine yakın olması ve özellikle bahar ayları ile birlikte havaların güzelleşmesi, buraya olan talebi arttırmaktadır. Parke taşlar ile döşenmiş olan uzun yürüyüş yolları, burada zaman geçirmek için harika bir diğer sebeptir. Siz de İstanbul uçak bileti alarak, hızlı bir ulaşım ile İstanbul’un böylesine güzelliklerine yakından tanık olabilirsiniz.

  2. Sadabad Aziziye Camii

  Sadabad Camii ya da Aziziye Camii olarak da anılan Sadabad Aziziye Camii, 1722 yılında inşa edilmiş olan bir eserdir. Sadabad Sarayı ile aynı anda inşa edilmiş olan bu cami, Patrona Halil İsyanı sırasında neredeyse yıkılmıştır ve Sultan III. Selim tarafından onarılmıştır. Gösterişli bir mimarisi olan camii, bu tarihten sonra yine zaman zaman onarıma ihtiyaç duymuştur ve bugün de Kağıthane Belediyesi tarafından korunmaktadır. Kentin ziyaretçi çeken turistik yapılarından biri olan Sadabad Aziziye Camii, sizin de ziyaret etmekten hoşlanabileceğiniz, güzel kareler yakalayabileceğiniz bir gezi durağıdır. İstanbul uçak bileti satın alarak yapacağınız hızlı ve keyifli bir yolculukla, kenti daha da keyifli bir şekilde keşfedebilirsiniz.

  3. Atiye Sultan Kasrı

  Sultan Abdülaziz tarafından inşa ettirilmiş olan Atiye Sultan Kasrı, geçmişte yapılan bu onarım çalışmaları ile günümüze ulaşmıştır. Kasrın manevi değeri olması, burayı önemli bir ziyaret noktası haline getirmektedir. Atiye Sultan Kasrı, Sultan Abdülaziz’in tahta çıktığı yer olması sebebi ile özeldir. Ayrıca Atiye Sultan Kasrı’nın önünde bulunan 3. Abdülhamid çeşmesi de, yapıya uygun güzel bir eserdir. İstanbul’un böyle güzellikleri görmek sandığınızdan daha kolay aslında. İstanbul uçak bileti alarak ülkemizin her yerinden hızlıca kente ulaşarak, siz de bu güzellikleri yakından görebilirsiniz.

  4. Hamidiye Su Terazisi

  Hamidiye Su Terazisi, halen Kağıthane’de ayakta olması ile şaşırtan bir yapıdır. Bugün kendi kendine çalışmayı sürdüren Su Terazisi, yerçekiminin etkisi ile birlikte suyu, Balmumu Deposu’na ve oradan da Yıldız Sarayı’na pompalamaktadır. Bugün halen çalışmakta olan yapı, görenleri şaşırtmaktadır. Kağıthane’nin ziyaret noktaları arasında yer alan bu yapıyı görmek için tek ihtiyacınız olan İstanbul uçak bileti alarak hızlıca kente ulaşmaktır. Tarih ve doğa ile iç içe olan gezi noktalarının tadını çıkarmak için geç kalmayın.

  Kağıthane’ye Nasıl Gidilir?

  Havayolu ulaşımındaki rekabet, ulaşım imkanlarında da kalite ve çeşitliliği arttırmış durumdadır. Bundan faydalanan havayolu şirketleri, çeşitli kampanyalar ile uygun fiyatlara İstanbul uçak bileti sunmaktadır. İstanbul’da Kağıthane ilçesine ulaşmak için öncelikle bulunduğunuz şehirden İstanbul’a İstanbul uçak bileti alarak hızlıca ulaşmalısınız. İstanbul Atatürk Havalimanı’nı tercih ederek, doğrudan ilçenin 30 km yakınına gelmiş olacaksınız. Havalimanı ile ilçe merkezi arasındaki mesafe 30 km kadardır ve havalimanında ulaşabileceğiniz çeşitli karayolu araçları ile sadece 30 – 40 dakikada ilçe merkezine varabilirsiniz. İstanbul uçak bileti alırken, uygun fiyatları yakalayabileceğiniz www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret etmeyi unutmayın.

  Yorum Gönder