Dil Seçiniz

İstanbul Bakırköy'ün Gezilecek 10 Yeri

Bakırköy, denize doğru uzanan dar sokaklar ve tarihi evlerin yarattığı büyük bir uyum tablosudur. İstanbul uçak bileti almak için ucakbileti.com.tr 'ye gelin!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Bakırköy’ün Gezilecek 10 Yeri

  Bakırköy, denize doğru uzanan dar sokaklar ve tarihi evlerin yarattığı büyük bir uyum tablosudur. Çok sayıdaki ziyaret noktasının dışında, sadece sokaklarında gezmek bile sizi oldukça etkileyecektir. Sokaklarında dolaşıp, geçmişe doğru zaman yolculuğu yapmanız kaçılmazdır burada. İstanbul uçak bileti alınarak kolay ulaşılabilen bir kent olduğundan, bir hafta sonunuzu ayırarak kentin böylesine güzel noktalarını ziyaret edebilirsiniz.

  1. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Müzesi

  Müzenin amacı, topladığı tarihsel ve kültürel değerleri ziyaretçileri ile paylaşmaktır. Hastanenin 100 yıllık serüveninin anlatıldığı müze, ilgi çekici bir müzedir. Dönem dönem ayrılarak sıralanan değerler, ilginç bir tarihin yansımasıdır. İstanbul uçak bileti ile kolay ulaşabileceğiniz bir kent olarak, bu tip değerli noktaları ile ziyaretinizi beklemektedir.

  2. Florya Sahil Parkı

  Hem kentin önemli yeşil alanlarından biri olan hem de ilçenin nefes alma alanı olarak kabul edilen Florya Sahil Parkı, dinlendirici bir atmosfere sahiptir. Özellikle sabahları, yürüyüş ve piknik için tercih edebilirsiniz. Sevdikleriniz ile birlikte kafa dinleyebileceğiniz bir yeşil alandır.

  3. Yeşilköy Sahil Parkı

  Çocuklarınızla güzel zaman geçirmek, aileniz ya da arkadaşlarınız ile piknik yaparak hoş bir sohbete dalmak için tercih edebileceğiniz Yeşilköy Sahil Parkı, ilçenin en cazip yeşil alanlarından bir diğeridir. İstanbul uçak bileti alarak gerçekleştireceğiniz İstanbul geziniz sırasında yolunuz buraya düşerse mutlaka burada bir soluklanmalısınız.

  4. Florya Atatürk Deniz Köşkü

  Florya’yı çok seven ve bu bölgeyi yazlık olarak tercih eden Atatürk adına inşa edilen köşk müze olarak kullanılmaktadır. İlçenin çok sayıdaki müzelerinden biri olarak, ziyaret edebileceğiniz bir noktadır.

  5. Hilmi Nakipoğlu Fotoğraf Makineleri Müzesi

  Fotoğrafa, fotoğraf makinelerine ve tarihe ilgisi olanlar için kesinlikle uğranılması gereken bir noktadır Hilmi Nakipoğlu Fotoğraf Makineleri Müzesi. Oldukça uzun zaman öncesinden günümüze dek kullanılmış olan çok sayıdaki fotoğraf makinesinin sergilendiği müze inanılmaz bir tarih merkezidir.

  6. Zuhurat Baba Türbesi

  İstanbul’un çok sayıdaki türbesinden biri ve çok ziyaret edilen bir mistik nokta olan Zuhurat Baba Türbesi, oldukça kolay ulaşılabilir bir noktada yer almaktadır. İstanbul’un sularının zehirlendiği Osmanlı döneminde, sırtında taşıdığı tulumbasında adeta bir denizi taşıyan kişidir Zuhurat Baba. Dolayısıyla, çok sevilen ve anılan bir şahsiyettir.

  7. Magnaura Sarayı

  Özgürlük Meydanı’nda yer alan Magnaura Sarayı, Bizans zamanında kentin önemli bir yapısıdır. Dönem dönem farklı amaçlar için kullanılmış olsa da, yapı önemini her zaman korumuştur.

  8. Fildamı Sarnıcı

  Bizans döneminin önemli dört büyük sarnıcından biri olan yapı, tahmini olarak 5. Ve 6. Yüzyıllarda yaptırılmıştır. İsminin nereden geldiğine dair bir bilgiye ise ulaşılamamış olan yapıyı, İstanbul uçak bileti alıp kısa bir yolculuğun ardından, ilçe merkezinde görebilirsiniz.

  9. Yeşilköy Feneri

  Hala uzaktan görenlere selam veriyor olan Yeşilköy Feneri, adeta ilçeye renk katan bir detaydır. Hem Boğaz’ı şenlendiriyor oluşu hem de yaşanmışlığı ve mimarisi ile ilçenin önemli bir parçasıdır.

  10. Özgürlük Meydanı

  İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri olan Bakırköy’ün merkezi niteliğinde olan Özgürlük Meydanı, her daim kalabalık olan bir noktadır. Hem mağaza, kafe, restoran gibi imkanları sunan hem de tarihi pek çok değeri sergileyen meydani her turistin uğramak isteyeceği bir yerdir.

  Bakırköy’e Nasıl Gidilir?

  Türkiye’nin her yerinden ve dünyanın pek çok noktasından havayolu imkânları ile kolay bir ulaşımın gerçekleştiği kent, harika bir gezi noktasıdır. İstanbul uçak bileti alarak, Atatürk Havalimanı yönlü bir uçuş gerçekleştirdiğinizde, Bakırköy ilçe merkezine sadece 11 km uzaklıkta bulunursunuz. Havalimanına son derece yakın olan ilçe merkezi, topu taşıma araçları, özel araç ya da taksi gibi seçenekler ile 20 dakikada ulaşılabilir bir konumdadır. İstanbul uçak bileti alırken ise uygun fiyatlar sunan www.ucakbileti.com.tr ‘yi tercih edebilirsiniz. 

  Yorum Gönder