Dil Seçiniz
Onur Air Uçak Bileti
Thy

Onur Air Uçak Bileti

Ülkemizdeki havacılık faaliyetlerinin gelişmesinde önemli payı olan Onur Air, 14 Nisan 1992 tarihinde kurulmuş ve 14 Mayıs 1992 tarihinden bu yana havayolu ulaşım hizmeti vermektedir. İlk seferini bu tarihte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ercan Havalimanı ’na gerçekleştirmiş ve bu tarih itibariyle de sürekli kendini geliştirip yenileyerek, yükselen bir başarı grafiğine sahip olmuştur. Onur Air, bugün pek çok Batı Avrupa ülkesi ve Türkiye kentlerine sefer düzenlemektedir. Toplamda 20 farklı ülkede 80 farklı noktaya sefer düzenleniyor. Yurtiçi ise 12 farklı kente havayolu ulaşım seçeneği sunuyor. 2033 yılında ilk kez yerel uçuşlara başlayan firma, “düşük ücretli yerel uçuş” mantığını temel almıştır.

Firma 2013 yılında 250 bin dolar bedel ile el değiştirmiştir. 20 yıllık sahibi olan Cankut Bagana, Onur Air ‘ı %51 hisse ile Kudret Tuncel ve %49 hisse ile Mehdi Shams ’a devretmiştir. Bu el değiştirme, firmada her hangi bir istikrarsızlığa sebep olmamıştır. Onur Air, başarıları ve büyüme hızını sürdürmüştür. Zaman zaman elde ettiği başarılardan da söz etmek gerekirse, Tur 2009 özel yarışmasında, birinci sırada yer almıştır ve yıllık 1.4 milyon yolcu taşıması ile başarılı bir skora sahiptir.

Güvenlik, elbette ki hava yolu şirketlerinin en çok önem verdiği konudur. Onur Air bu konuda sorumluluğu başkasına yüklememekte, uçaklarının tüm teknik süreçlerini kendisi yönetmektedir. Uçak bakımı ve güvenlik önlemlerini bizzat sahibi olduğu, Atatürk Havalimanı’ndaki teknik bakım merkezinde almaktadır. Onur Air ‘ın sahibi olduğu filosunda bulunan uçakların, motor ve komponentlerin bakımı ve onarımı burada yapılmaktadır.

Onur Air ‘ın geniş bir ulaşım ağına sahip olması, yolcular için de büyük bir avantaj sağlamaktadır. Kaliteli hizmeti uygun fiyatlar ile herkese ulaştırmayı hedefleyen firma, günden güne ulaşım ağını da genişletmektedir. Ulaşım ağı sayesinde, uçak bileti alacak olanların kolayca dikkatini çeken firma çok sık tercih edilmektedir. Onur Air uçak bileti almak ise son derece kolaydır. Kendi sitesini kullanabileceğiniz gibi size ek hizmetler de sunmakta olan www.ucakbileti.com.tr ‘yi de tercih edebilirsiniz. Firmanın zaman zaman gerçekleştirdiği kampanyalar ve çeşitli fırsatları takip etmek bazen zor olabiliyor. Ancak www.ucakbileti.com.tr ile tüm fırsatları, yeni kampanyaları geç kalmadan öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte sefer ve zaman kıyaslamaları ile seyahatiniz için en doğru ve en hesaplı sefere uçak bileti alabilirsiniz. Uçak bileti, seyahatlerimizin en can alıcı noktası olduğu için zaman zaman endişeye sebep olmaktadır. Hem Onur Air ‘ı tercih etmekle hem de www.ucakbileti.com.tr üzerinden yapacağınız bilet alımı ile son derece hesaplı ve doğru bir seçim yapacaksınız. Aldığımız biletin hesaplı olması da büyük önem taşıyor. Özellikle de sürekli gezen ve yeni yerler keşfetmeyi seven bir kişiliğe sahipseniz. Sürekli seyahat halinde olanlar için uçak bileti masrafları dağ gibi olabiliyor. Bu sebeple yapılan uçak bileti tasarrufları, sonraki gezilerin bütçesini oluşturabiliyor.

Hesaplı uçak bileti alabilmek harika ama bir de bunun internetten alışveriş yapıyor olma boyutu var. Bugün internet üzerinden alışveriş çok yaygın olsa da, hala internet üzerinden bir şeyler satın almaya karşı tereddüdü olanlar olabiliyor. Kredi kartı bilgisi girmemeyi tercih edebiliyor insanlar. Oysa büyük avantajları kaçırmalarına sebep oluyor bu durum. Sitenin sağladığı 3D Secure sistemi ile tüm alışverişleriniz, kart bilgileriniz güvence altına alınmış oluyor ve başkalarının ulaşımı engelleniyor. En üstün güvenlik sistemi olan 3D Secure ile hiç endişe etmeden kart bilgilerinizi girerek, seyahatiniz için en avantajlı olan uçak biletini satın alabilirsiniz.  

  • Futbola destek sağlayan pek çok firma dikkat çekiyor. Ayrıca Havayolu şirketlerinin sponsorlukları ile hem reklam yapıp, hem çeşitli alanlarda destek sağlaması da son yılların başarılı şirket politikalarından biri olarak göze çarpıyor. Bu alanda bir öncü hareket gerçekleştiren Türk Hava Yolları, Barcelona, Borussia ve Dortmund başta olmak üzere pek çok futbol kulübüne sponsor olarak, diğer havayolu şirketlerine de örnek oldu denilebilir. Bu hareket üzerine, diğer havayolu şirketleri de sponsorluk faaliyetlerine girişti. Başta OnurAir dikkat çekiyor bu konuda. OnurAir, Almanya Bundesliga Ligi ‘nin en güçlü takımlarından biri olarak dikkat çeken Werder Bremen ‘e tam 11 maçlık ulaşım sponsoru olduğunu açıkladı.

  • OnurAir, Türkiye’nin önemli havayolu şirketlerinden biri olarak, her gün yenilikleri ile gündeme geliyor. Hem yeni seferleri, hem de çeşitli kampanyaları ile önümüzdeki yaz sezonunda da en çok tercih edilen havayolu şirketlerinden biri olacak gibi görünüyor. Bu öngörünün sebebi ise OnurAir ‘ın pek çok havayolu şirketinde mevcut olan sadakat programlarına benzer bir uygulama ile gündeme gelmesidir. Yeni uygulamaya göre artık OnurAir ile uçanlar yeni ayrıcalıklar elde edecekler. Türkiye’nin en cömert havayolu programı olarak nitelenen bu uygulama ile OnurAir ile seyahat edenler her yolculuklarından puan kazanacaklar. OnurExtra adı verilen sistem, diğer havayolu firmalarına göre daha fazla puan kazandırıyor olması ile biliniyor. Üstelik bu program uçarken kazandırıyor, kazandıklarınızla da uçuruyor. Yani hızlıca puan biriktirip puanlarınız ile uçuş gerçekleştirebiliyorsunuz. Puan kazanma oranını açıklayarak OnurExtra programının detaylarını dile getiren OnurAir, %8’e varan puan oranını açıkladı. Bu durum, uçak bileti tutarınızın %8 ‘i oranında kazanacağınız anlamına gelmektedir. Daha da detay vermek gerekirse %8 ‘e varan tabirinin açılımı şöyledir; Extra esnek bilet aldığınızda %8 oranında puan kazanırken, esnek bilet aldığınızda %4 oranında puan kazanırsınız. Ayrıca promosyon bilet aldığınızda da %2 oranında puan biriktirebiliyorsunuz. Bu durumda, her hâlükârda, puan biriktirmiş ve seyahatlerinizde tasarruf sağlamış oluyorsunuz.

  • OnurAir başta olmak üzere, pek çok havayolu şirketinin Ramazan için indirim hazırlıkları başladı. OnurAir, Türk Hava Yolları ve Atlas Global gibi Türkiye’de havayolu ulaşımının öncüsü olan firmalar, normal şartlarda Ramazan ayında yolcu sayısında yüzde 30 – 40’lara varan düşüşün önüne geçmek için çeşitli kampanyaları gündeme getirdiler. Ramazan ayı yaklaşırken, OnurAir kampanyalarını duyurmaya başladı bile. Seyahat planı yapanlar, bu avantajı kaçırmamalı ve OnurAir Ramazan kampanyalarından faydalanmalıdır. Hava Yolu şirketlerinin kampanya çalışmaları ile ilgili olarak alınan duyumlara göre, sınırlı sayıda koltuğu kapsayacak olan kampanyalara ek olarak, havalimanlarında bulunan özel dinlenme salonları ile ilgili düzenlemeler ya da iftar menüsü gibi çeşitli sürprizler ile de yolcularını şaşırtmayı planlıyorlar. Bunun dışında OnurAir ve benzeri kampanya hazırlığında olan firmalar, çeşitli etkinlikler ile birlikte Ramazan ayında seyahat etmeyi eğlenceli hale getirmeyi planlıyorlar.

  • 1992 yılından bu yana ülkemizde hava yolu ulaşımı hizmeti sunan OnurAir, 20 ülkede 80 farklı noktaya ulaşım sağlarken, yurt içinde de 12 farklı noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Türkiye’de havacılık adına önemli isimlerden biri olan OnurAir, 2013 yılında uzun süre satış tezgâhında durduktan sonra satılmıştı. Ancak Mayıs ayında, 2013 yılında firmanın satışını gerçekleştiren Bagana’nın OnurAir ’ı geri aldığı haberi duyuldu. Üstelik satışından çok daha uygun fiyata almış olması dikkat çekti. Bu satışa dair detaylı bilgiler ise gün yüzüne çıkmaya başladı.

  • İstanbul merkezli bir hava yolu şirketi olan OnurAir A. Ş., Türkiye’de yurt içi uçuşlarının yanında Avrupa uçuşları ile kapsamlı bir ulaşım ağı ile sektöre giriş yapmışken, kuruluşundan bu yana geçen süreç içerisinde daha fazla rotayı uçuş ağına ekleyerek gelişimini sürdürmüştür. 1992 yılından bu yana sürekli gelişen hizmet anlayışını bugün 22 uçaklık filosu ile sunmaktadır. 2003 yılında uluslararası uçuşlarına ek olarak yurt içi tarifeli uçuşlarını da hizmete sunmuştur ve bugün ülkemizdeki en köklü özel hava yolu kuruluşlarından biridir. İç hatlarda 15 farklı noktaya sefer düzenleyen ve yurt dışında da 20 farklı ülkede 80 farklı noktaya uçan OnurAir, geçtiğimiz günlerde açtığı yeni hattı ile gündeme geldi. OnurAir Hava Yolları ‘nın bu kez uçuş ağına dâhil ettiği nokta Kafkasya’nın tam da kalbinde yer alıyor. Rusya’nın güneyinde ve Kafkasya’nın kalbinde yer alan Nalçik kenti, OnurAir ’ın tarifeli seferler düzenleyeceği yeni noktası oldu. Nalçik kenti, sadece konumu sebebi ile önem arz etmiyor, aynı zamanda bu hattın farklı bir önemi mevcut. Bu noktaya hem Avrupa’dan hem de Türkiye’den bugüne kadar doğrudan sefer bulunmuyordu. Türkiye ve Avrupa’dan Nalçik kentine tarifeli sefer düzenleyen tek hava yolu şirketi olma önemini kazanan OnurAir Hava Yolları, böyle bir ilke imza atmanın mutluluğunu yaşıyor.

  • 1992 yılında kurulmuş ve aynı yıl ilk uçuş hizmetini vererek, havacılık sektöründe yer almış olan Onur Air, aynı yıl içerisinde art arda uçak alımı yaparak ise iddiasını göstermiştir. 1993 yılına gelindiğinde şirket 4 uçaklık bir filoya sahiptir. 1994 yılında Ten Tour ile gerçekleştirilen iş birliği ile birlikte de yolcu kapasitesinde önemli bir artış gözlenmiştir. Bu tarihten 1997 yılına kadar olan süreçte uçak alımları sürmüş ve 1997 yılında sezon başlarken Onur Air tam olarak 16 uçağa sahip olmuştur. Bu gelişim grafiği, şirketin havacılık alanındaki hedefleri ve isteğini de net bir şekilde ortaya koymaktadır. Havacılık hizmetini, hakkı ile yerine getirme hedefine sahip olan Onur Air, bu gelişim tablosu ile birlikte hizmetini günümüze kadar sürdürmüştür ve ülkemizin önemli hava yolu şirketleri arasında anılmıştır. Diğer taraftan, tarifeli ve tarifesiz seferler düzenleyen İstanbul merkezli şirket, düşük ücretli seferler ile önemli bir hizmette bulunmaktadır. Ulaşım alanında fark yaratan uygulamaları ile sık sık gündeme gelmektedir.

  • Onur Air, havacılık anlamında ülkemizdeki önemli şirketlerden biri olarak adını duyurmuştu. Kısa sürede ülkemizin havacılık sektördün önemli bir paya kavuşması, hızla genişleyen filosu ve yolcu kapasitesine karşın şirketin sahibi olan Cankut Bagana, şirketini satarak farklı bir sektörde yer almayı tercih ettiğini belirtmişti. Bunun ardından ise kısa bir süre içerisinde şirketin talipleri ortaya çıktı ve satış gerçekleşti. Üstü örtülü bir şekilde yürütülen görüşmelerin ardından, Onur Air’ın Mahdi Shams ‘a satıldığı öğrenildi. Ancak aradan çok uzun bir süre geçmemişti ki İran hükümeti ile yaşanan sorunlar, şirketin teklemesine sebep oldu. Belli bir potansiyeli ve değeri bulunan şirket, yönetim boşluğu sebebi ile hızla değer kaybetmeye başladı. Bunun üzerine Cankut Bagana, tekrar şirketi satın alma çalışmalarına başladı. İran hükümeti ile de yapılan görüşmeler sonucunda, Cankut Bagana, sattığı fiyatın sadece yarı fiyatın şirketini geri aldı. Böylece 250 milyon dolara satılan şirket, sadece 105 milyon dolar karşılığında tekrar Cankut Bagana yönetimine geçti.

  • Ülkemizdeki havacılık faaliyetleri açısından bakıldığında, oldukça farklı bir niteliğe sahip olan Onur Air son yıllarda, satışı ile sürekli gündemde olmuştu. Başarısız bir satış işleminin ardından, tekrar aynı sahibine satılan şirket, bir süredir sessiz bir şekilde mevcut seferlerini sürdürmenin dışında hareketlilik göstermiyordu. Ancak, yabancı yatırımcıların şirkete olan ilgisi havacılık haberleri gündemine de düşmüştü. Türkiye’de yapılmakta olan 3. Havalimanı ile birlikte, büyük bir canlanma bekleniyor. Bu canlanma en çok ülkemizde faaliyet gösteren havacılık şirketlerine yarayacağından, pek çok yabancı yatırımcı, ülkemizdeki hava yolu şirketleri ile iletişime geçme çabasına giriyorlar. Onur Air de bunlardan bir tanesi olarak gündeme gelmişti. Ancak yeni hamleleri ve projeleri ile tekrar gündeme geliyor.

  • 1992 yılında havacılık faaliyetleri göstermeye başlayan Onur Air, bu süre içerisinde ülkemizde çeşitli ilklere de imza atmıştır. 1992 yılından beri varlığını sürdüren şirket, 2003 yılı ile birlikte uluslararası uçuşlarının yanında, tarifeli olarak iç hatlarda da yer almaya başlamıştır. Bu süreç ile birlikte de havacılık alanında daha fazla bilinir hale gelmiş ve hızla büyümüştür. Bugün ülkemizdeki sayılı hava yolu şirketlerinden biri olmasının yanında, başarılı isimlerden de biridir. Onur Air Hava Yolları, günümüz itibariyle 22 uçaklık filoya sahiptir ve 5027 koltuk kapasitesi ile hava yolu ulaşımı hizmeti sunmaktadır. Ayrıca 20 ülkede 80 farklı noktaya ulaşması ile de takdire şayan bir şirkettir. İç hatlarda 15 farklı noktaya ulaşımınızı sağlayan şirket, güvenilir ve konforlu ulaşım seçeneklerinden biridir.

  • OnurAir, ilklere imza atma hedefleri ile bugün Türkiye’de havacılık sektöründe çok özel bir konuma sahiptir. Konforlu ve özel hava yolu ulaşımı hizmeti ile dikkatleri çeken şirket, yeni girişimleri ile de gündemden ayrılmıyor. 1992 yılından bu yana, günden güne kendisini geliştiren şirket, bugün önemli faaliyetlere imza atma kapasitesine sahip. Bu doğrultuda ülkenin gelişen havacılık sektörünü de göz önünde bulundurarak, çeşitli hamleler ile şirketin gelişimi sağlanmaktadır. Son zamanlarda şirketin yeni uçak siparişleri gündeme gelmişti. Onur Hava Yolları, 6 adet Airbus 330 tip uçak siparişi vererek, büyüm hedeflerine dikkat çekmişti. Uçakların teslim edileceği bilgisi günler öncesinden ulaşmışken, bugün ise bu 6 adet uçak siparişinden 2’sinin teslim edildiği haberi geldi. Geniş gövdeli uçaklarından artış hedefleyen Onur Hava Yolları, teslim aldığı 2 Airbus 330 tipi uçağını kiralama yolunu seçti. Böylece yapılan anlaşma ile bu iki uçağın Suudi Arabistan Hava Yolları’na kiralanmasına karar verildi. TC – OCJ ve TC – OCİ kuyruk tescilleri ile anılan uçakların Suudi Arabistan’a kiralanması sebebi ile teslim edilen iki uçağın da hemen boyama işlemlerine başlandı. Ekibi ile birlikte kiralanan uçak, kiralayan şirketin renklerine boyanmaya başlandı ve bu aşamanın ardından ise uçakların teslimatı gerçekleştirilecek.