Dil Seçiniz

OnurAir’dan Çin Atağı

Onur Air Çin pazarındaki yerini almaya hazırlanıyor. OnurAir uçak bileti için www.ucakbileti.com.tr adresini ziyaret ederek, cazip tatillere çıkabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  OnurAir’dan Çin Atağı

  1992 yılında havacılık faaliyetleri göstermeye başlayan Onur Air, bu süre içerisinde ülkemizde çeşitli ilklere de imza atmıştır. 1992 yılından beri varlığını sürdüren şirket, 2003 yılı ile birlikte uluslararası uçuşlarının yanında, tarifeli olarak iç hatlarda da yer almaya başlamıştır. Bu süreç ile birlikte de havacılık alanında daha fazla bilinir hale gelmiş ve hızla büyümüştür. Bugün ülkemizdeki sayılı hava yolu şirketlerinden biri olmasının yanında, başarılı isimlerden de biridir. Onur Air Hava Yolları, günümüz itibariyle 22 uçaklık filoya sahiptir ve 5027 koltuk kapasitesi ile hava yolu ulaşımı hizmeti sunmaktadır. Ayrıca 20 ülkede 80 farklı noktaya ulaşması ile de takdire şayan bir şirkettir. İç hatlarda 15 farklı noktaya ulaşımınızı sağlayan şirket, güvenilir ve konforlu ulaşım seçeneklerinden biridir.

  Onur Air, bir süredir sessizliğini korurken, son günlerde çeşitli haberler ile gündeme gelmektedir. Haberlerin içeriği ise daha çok şirketin yeni girişimleri ile ilgili oluyor. Alınan haberlere göre, Onur Hava Yolları, çeşitli girişimler ile büyüme ve rakipleri ile sağlam bir mücadeleye girişme niyetinde. Ülkemizde inşası süren 3. Havalimanı projesi, önemli etkilere sahip olacaktır. Havacılık alanında yaşanacak olan hızlı yükseliş pastasından pay almak için birbiri ile yarışan şirketler, önemli girişimler ile büyüme faaliyetlerinde bulunurken, Onur Hava Yolları da ani bir hamle ile şaşırttı. Son günlerde uzak doğuya göz diktiği konuşulan Onur Air, Çin pazarı için hazırlanmaya başladı. Onur Hava Yolları Genel Müdürü Teoman Tosun, bir süredir Çin pazarı için araştırma yapmaktaydı ve Çongçing Yerel Yönetimi ile anlaşmaya vardığı haberleri de henüz duyuldu. Cumhurbaşkanı’nın Çin seyahati sırasında, bu heyette yer alan Onur Hava Yolları Genel Müdür Teoman Tosun, gerekli prosedürleri tamamlama üzere.

  Çin pazarında etkin olmak isteyen şirket, sessiz sedasız yürüttüğü görüşmelerini resmiyete dökerek, iddiasını da gözler önüne serdi. Bu girişimine ek olarak bir hazırlık niteliği ile filosunu genişletmeye çalışıyor ve uçuş noktalarını artırmak için de maksimum çaba gösteriyor. Çin Yerel Yönetimi ile yapılan anlaşmaya göre haftanın her günü uçuş gerçekleştirilecek. Ayrıca 2016 yılı itibariyle gerçekleştirilmesi planlanan seferler içinde protokol imzalandı ve Çin ile Türkiye arasında frekans artırımı için de görüşmeler sürüyor. Frekans artırımı konusunda Çin’in ayak diretmesi söz konusu olunca konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ileten şirket, gerçekleştirilecek olan Çin seyahatinde yer alarak, bu konuda adım atılmasını istemiş ve sürecin biraz daha ilerleme kaydetmesini sağlamıştır. Cumhurbaşkanı’nın ziyareti sırasında konunun gündeme getirilmesi ile süren görüşmelerde belirlenen bir tarihe kadar karar alınması kararlaştırıldı. Planlanan 8 frekans artırımının ise Kasım ayında Antalya’da gerçekleştirilecek olan G20 zirvesine kadar netleştirilmesi planlanıyor. Onur Air Hava Yolları ‘nın Çin üzerindeki faaliyetleri için yapılan bu devlet girişimlerine ek olarak hem Dışişleri Bakanlığı hem de Ulaştırma Bakanlığı ayrıca çalışmada bulunacağını belirtti. Onur Air Hava Yolları şirketinin büyüme faaliyetlerinin desteklenmesi ile hızla şirketin Çin’de etkin faaliyetlere başlaması planlanıyor. Konu ile ilgili olarak konuşan Onur Hava Yolları Genel Müdürü Teoman Tosun, Çin çok büyük bir ülke ve ticari ve turistik potansiyeli göz önüne alındığında mutlaka girmemiz gereken bölgelerden biri olarak görülüyor diyerek, bölgenin önemine dikkat çekti.

  Ayrıca Onur Air tarafından satın alınan 6 adet Airbus 330 tipi uçakların teslim tarihleri ile ilgili gelen bilgileri paylaşmıştık. Söz konusu olan bu uçakların 2 tanesinin bu hafta teslim edilmesi ve diğerlerinin de teslimi ile birlikte, yeni pazarlara hızla hazırlanılması, şirket hedefleri arasında yer alıyor. Onur Air ismi altında güvenilir ve özel bir ulaşım hizmeti alabileceğiniz düşünülürse, siz de geç kalmadan sıradaki seyahatiniz için Onur Air Hava Yolları uçak bileti satın almalısınız. Uçakların doluluk oranının artışı ile birlikte uçak bileti fiyatları da yükseleceğinden en azından 2-3 hafta önce Onur Hava Yolları uçak bileti satın almanızda fayda var. www.ucakbileti.com.tr adresini kullanarak son derece güvenli bir şekilde Onur Air uçak bileti satın alabilirsiniz. Onur Air Hava Yolları ayrıcalığını hissetmek için bundan daha cazip bir yol olamaz. Üstelik zaman zaman Onur Hava Yolları ‘nın düzenlediği kampanyaları da site üzerinden öğrenebilirsiniz. 

  Yorum Gönder