Dil Seçiniz

OnurAir Satışı Hakkında Detaylı Açıklama

OnurAir eski sahibine geri döndü! OnurAir uçak bileti cazip fiyatlar ile www.ucakbileti.com.tr adresinden alınabilir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  OnurAir Satışı Hakkında Detaylı Açıklama

  1992 yılından bu yana ülkemizde hava yolu ulaşımı hizmeti sunan OnurAir, 20 ülkede 80 farklı noktaya ulaşım sağlarken, yurt içinde de 12 farklı noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Türkiye’de havacılık adına önemli isimlerden biri olan OnurAir, 2013 yılında uzun süre satış tezgâhında durduktan sonra satılmıştı. Ancak Mayıs ayında, 2013 yılında firmanın satışını gerçekleştiren Bagana’nın OnurAir ’ı geri aldığı haberi duyuldu. Üstelik satışından çok daha uygun fiyata almış olması dikkat çekti. Bu satışa dair detaylı bilgiler ise gün yüzüne çıkmaya başladı.

  2013 yılının Mayıs ayında OnurAir Hava Yolları ‘nın hisse devri gerçekleştirildi. Açıklamalara göre, 250 milyon dolar bedelle Kudret Tuncel ve Dubai’de yaşayan İngiliz vatandaşı iş adamı Mehdi Shams ‘a satılmıştı. Diğer taraftan ise Babek Zencani'ye ait olan Qeshm Airlines’ın asıl alıcı olduğu da iddia edilmişti. Şirket yetkilileri tarafından da bu durumun aslı olmadığı, ortaklar arasında bu ismin bulunmadığı belirtilmişti. Ancak bir süre sonra, Babek Zencani, İran’da sıkıntılı günler yaşamaya başladı. Hapse girmesi ile birlikte OnurAir Hava Yolları da sıkıntı içerisine girmişti. Babek Zencani’nin mallarına tedbir konulması ile birlikte, OnurAir daha da büyük bir sıkıntı içerisine girdi ve ödemelerini yapamaz hale geldi. 2013 yılında şirketin satışını gerçekleştiren Cankut Bagana ise turizmi farklı alanlarında faaliyet göstermeyi seçmiş olsa da, OnurAir ile bağlarını tam olarak koparmamıştı. Satış gerçekleşmiş olsa dahi, Cankut Bagana ‘nın şahsi kefaleti bulunan ödemeler vardı ve şirket ile yakından ilgilenmek durumundaydı. Sıkıntıların büyümesi ile birlikte de şirketi tekrar satın almanın en doğru yol olduğuna karar vermişti. İran’a giderek, Tahran’da yetkililer ile görüşülmesinin ardından, havacılık alanında zaman kaybının, uçakların eskimesi, alınan izin sürelerinin tükenmesi ve hızlı bir şekilde büyük paraların kaybedileceği vurgusu ile OnurAir ‘in geri satılmasına karar verildi. Satıştan 2 yıl sonra yani 2015 yılında tekrar bu görüşmelere başlanarak, 250 milyon dolara satılan şirket, yarı fiyatından da makul bir bedel ile geri alındı. Bu geri alma sırasında da satış detayları ortaya çıkmış oldu. Piyasada konuşulanlara bakılacak olursa, 105 milyon dolar civarında bir bedel ile OnurAir Hava Yolları geri alındı.

  Şirketin yeni yönetim kurulunda yer alan isimlerden dikkat çekenleri ise şöyle; Fatih Bardakçı, Hamit Cankut Bagana ve Hayrettin Hasançebi. Şirket bugün 600 çalışanı ve 32 uçağı ile hizmet vermeyi sürdürüyor. Şirketin yeniden el değiştirmesi ile birlikte, yeni hatların açılması yönünde girişimlerde bulunulduğu da duyumlar arasında yer alıyor. Şirketin yeniden eski sahiplerine kavuşması ile birlikte, şirketin eski gücüne hızla kavuşacağı düşünülmektedir. OnurAir’in eski sahipleri hakkında bilinenler da şöyle; Kudret Tuncel 1985 yılında kozmetik sanayi sektöründe yer almış önemli bir isimdir. 1996 yılında ise Enes Makine Sanayii’ni kurmuştur. Mehdi Sharms ise ABD, İngiltere, Almanya, Dubai, Çin ve İran’da merkezi bulunan Home Persian şirketinin sahibidir.

  Seyahatlerinizde büyük bir güven ile OnurAir Hava Yolları ‘nı tercih etmeye devam edebilirsiniz. Uçak bileti alım sürecini ise çağın gereklerine göre şekillendirmek doğru olacaktır. İnternet üzerinden uçak bileti alma imkânı, bu sebeple işlerimizi çok kolaylaştıran bir fırsattır. www.ucakbileti.com.tr gibi adresler, internet üzerinden uçak bileti alma işlemini son derece cazip hale getiren, en uygun fiyatları sunan seçeneklerdir. Önceleri uçak bileti satış yetkisi olan merkezlere giderek, hem zaman harcamamız gerekiyordu hem de bize sunulan fiyatlara razı olmamız gerekiyordu. Oysa internet dünyası sayesinde, çeşitli fiyatlara ulaşabilir ve genelden daha uygun fiyatlar yakalanabilir. Üstelik hava yolu şirketlerinin sunduğu kampanyalar ve sadakat programları gibi konularda da net bilgiye ulaşarak, son derece avantajlı seyahatler planlanabilir. www.ucakbileti.com.tr adresini tercih ederek ise en uygun fiyatı bulmanızın yanında güvenle ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Sitenin kullandığı güvenlik sistemi, internet güvenliği konusunda en üst düzeyde olduğu için, kredi kartı bilgisi verirken endişelenmenize gerek yoktur. Üstelik internet üzerinden, oturduğunuz yerden uçak biletinizi alarak, kıymetli zamanınızı da boşa harcamamış olursunuz. Seyahat hazırlıklarınızı rahatlıkla yapabilir ve telaşa kapılmazsınız. Sıradaki seyahatiniz için OnurAir uçak bileti araştırmasına şimdiden başlamaya ne dersiniz? Böylece en ucuz uçak biletine ulaşabilirsiniz. 

  Yorum Gönder