Dil Seçiniz

Onur Air Canlanıyor!

Onur Air yeni uçakları ile sahneye çıkıyor! www.ucakbileti.com.tr üzerinden en cazip fiyatlar ile OnurAir uçak bileti alabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Onur Air Canlanıyor!

  Ülkemizdeki havacılık faaliyetleri açısından bakıldığında, oldukça farklı bir niteliğe sahip olan Onur Air son yıllarda, satışı ile sürekli gündemde olmuştu. Başarısız bir satış işleminin ardından, tekrar aynı sahibine satılan şirket, bir süredir sessiz bir şekilde mevcut seferlerini sürdürmenin dışında hareketlilik göstermiyordu. Ancak, yabancı yatırımcıların şirkete olan ilgisi havacılık haberleri gündemine de düşmüştü. Türkiye’de yapılmakta olan 3. Havalimanı ile birlikte, büyük bir canlanma bekleniyor. Bu canlanma en çok ülkemizde faaliyet gösteren havacılık şirketlerine yarayacağından, pek çok yabancı yatırımcı, ülkemizdeki hava yolu şirketleri ile iletişime geçme çabasına giriyorlar. Onur Air de bunlardan bir tanesi olarak gündeme gelmişti. Ancak yeni hamleleri ve projeleri ile tekrar gündeme geliyor.

  Onur hava yolları, ufkunu genişletmeye karar vermiş gibi görünüyor. Türkiye’deki havacılık alanında sahip olduğu payını büyütmek isteyen şirket, yeni uçak alımına karar verdi. Buna göre Onur Air, 6 adet Airbus A330 tipi uçak siparişini verdi bile. Üstelik uçakların ulaşım sağlayacağı noktalar bile netleşmeye başladı. Onur Air, dünya genelinde başarılı hava yolu şirketleri arasında yer alma gayesi ile yeniden atağa geçmiş gibi görünüyor ve yeni projeleri ile adından söz ettiriyor. İlk olarak 6 adet Airbus A330 – 200 serisi uçak siparişi ile dikkatleri çeken şirketin bu siparişleri kapsamındaki 2 uçak 5 – 7 Ağustos 2015 tarihi itibariyle filoya dâhil olacaklar. OnurAir Hava Yolları ‘nın diğer 2 uçak siparişi ise 17 – 25 Ağustos tarihleri arasında teslim edilecekken, kalan iki uçağın ise hangi tarihte İstanbul’da olacağı henüz bilinmiyor.

  Şirketin yeni siparişinde asıl dikkatleri çeken uzun menzilli uçakların tercih edilmesi ve böylece filonun dünya standartlarına yükseltilmesi olmuştur. Onur Air siparişi olan uçakların 2’si Airbus’tan alınacak. Kalan 4 uçak ise 2 – 2 şeklinde Apollo Aviation Group ve Aircapt firmasından alınacak. Ayrıca dikkat çeken bir hamle ise ilk etapta gönderilecek olan 4 adet uçağın 2’sinin Suudi Arabistan Hava Yolları ‘na kiralanacak olmasıdır. İlk olarak teslim edilecek olan 4 uçağın geçici kuyruk tescili ise TC – OCI, TC – OCJ, TC – OCE, TC – OCF kodları ile yapıldı. Uçakları teslimi hem şirket hem de ilgili kesim tarafından merakla bekleniyor. Ayrıca Onur Hava Yolları Genel Müdürü Teoman Tosun, Suudi Arabistan’a gönderilecek olan uçaklar dışında, temin edilecek olan uçakların uzun mesafe hatları için düşünüldüğünü açıkladı. Bu doğrultuda, Güney Afrika, Güney Amerika ve Güney Kore gibi noktalar yeni hatlar ve uçaklar için düşünülmektedir. Güney Amerika’da Venezuela’nın başkenti olan Karakas, düşünülürken, Güney Afrika’da Johannesburg söz konusudur. Ayrıca OnurAir Hava Yolları Genel Müdürü Teoman Tosun, Güney Kore için de görüşmelerin sürdüğünü dile getirdi. Bu bölge için Pazar araştırmalarının hala sürdüğünü belirterek, olumlu gelişmelerin sinyalini vermiş oldu. Onur Hava Yolları, son yıllarda yaşadığı durgunluğu, hızlı atılımları ile telafi edecek gibi görünüyor. Planlanan seferlerin boyutu ve şirkete kazandıracağı hareket kabiliyeti, sonraki gelişmelerin de habercisi olarak kabul edilebilir ayrıca. OnurAir Hava Yolları adı ile özel bir havacılık anlayışı bulunan şirket, artık daha etkin faaliyetleri ile varlığını sürdürecek ve ülkemiz için beklenen havacılık yükselişinde, önemli bir konuma sahip olacaktır.

  Söz konusu olan Güney Amerika, Güney Afrika ve Güney Kore rotaları, OnurAir Hava Yolları ‘nı bu noktalara seyahat edecek olanlar için önemli bir seçenek haline getirmektedir. Fazla seçenek sunulmayan bu noktalar artık OnurAir Hava Yolları ile ulaşımı daha kolay bir hal alacaktır. Siz de Onur Hava Yolları ile seyahat etmek isterseniz, öncelikle seyahat tarihinizi netleştirerek uçak bileti araştırmasını yapmalısınız. Yakın zamanda şirketin yeni seferlerinin de dâhil olması ile daha geniş bir coğrafyaya ulaşım sağlanacak. Gideceğiniz noktaya ulaştıran bir Onur Hava Yolları uçağı varsa hemen www.ucakbileti.com.tr ‘den biletinizi alabilirsiniz. Onur Hava Yolları ile seyahat etmenin en uygun adresi olan site, size düşük fiyatlar sunarken, kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Keyifli seyahatler için uçak bileti alımını erkenden ve doğru adreslerden yapmanız çok önemlidir. Üstelik bir diğer önemli konu olan güvenlik, internet çağının en önemli önlemidir ve uçak bileti alışverişinde de dikkat edilmelidir. 

  Yorum Gönder