Dil Seçiniz

OnurAir Antalya - Brüksel Uçağı, İstanbul’a İniyor

OnurAir uçağı, arıza sebebi ile acil iniş kararı aldı. Ayrıca OnurAir uçak bileti www.ucakbileti.com.tr adresinden çok cazip fiyatlara satın alınabilir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  OnurAir Antalya - Brüksel Uçağı, İstanbul’a İniyor

  1992 yılında kurulmuş ve aynı yıl ilk uçuş hizmetini vererek, havacılık sektöründe yer almış olan Onur Air, aynı yıl içerisinde art arda uçak alımı yaparak ise iddiasını göstermiştir. 1993 yılına gelindiğinde şirket 4 uçaklık bir filoya sahiptir. 1994 yılında Ten Tour ile gerçekleştirilen iş birliği ile birlikte de yolcu kapasitesinde önemli bir artış gözlenmiştir. Bu tarihten 1997 yılına kadar olan süreçte uçak alımları sürmüş ve 1997 yılında sezon başlarken Onur Air tam olarak 16 uçağa sahip olmuştur. Bu gelişim grafiği, şirketin havacılık alanındaki hedefleri ve isteğini de net bir şekilde ortaya koymaktadır. Havacılık hizmetini, hakkı ile yerine getirme hedefine sahip olan Onur Air, bu gelişim tablosu ile birlikte hizmetini günümüze kadar sürdürmüştür ve ülkemizin önemli hava yolu şirketleri arasında anılmıştır. Diğer taraftan, tarifeli ve tarifesiz seferler düzenleyen İstanbul merkezli şirket, düşük ücretli seferler ile önemli bir hizmette bulunmaktadır. Ulaşım alanında fark yaratan uygulamaları ile sık sık gündeme gelmektedir.

  Ayrıca Onur Air Hava Yolları, 2013 yılında, şirket sahibi olan Cankut Bagana tarafından satılmıştır. Ancak kısa süre sonra satın alan tarafın yaşadığı sıkıntılar sebebi ile Cankut Bagana şirketi satın aldığı isimlerden tekrar satın almıştır. Üstelik neredeyse yarı fiyatına bu satın alma gerçekleşmiştir. Onur Air Hava Yolları ‘nın değer kaybetmesini engelleyen bu hamle ile bugün hala havacılık alanında önemli bir isim olarak Onur Air ‘ı sayabiliyoruz. Tüm bunların yanında, bugün Onur Air uçaklarından biri seferi sırasında bir aksilik ile karşılaştı. Onur Air Hava Yolları ‘na ait olan TC – ONJ kuyruk tescilli Airbus A321 tipi uçak, OHY841 sefer sayısı ile Antalya Havalimanı’ndan hareket etmişti. Belçika’nın başkenti Brüksel’e varmak üzere hareket eden uçak havalandıktan kısa bir süre sonra iniş yapma kararı aldı. Onur Air uçağının kaptan pilotu, uçakta yaşanan arıza sebebi ile bu acil iniş kararını verdi. Yapılan son açıklamalara göre, Onur Air Hava Yolları ‘na ait olan Airbus A321 tipi uçak İstanbul Atatürk Havalimanı ‘na, 35L pistine güvenli bir şekilde iniş gerçekleştirdi. İlk alınan bilgiler ile güvenle inişin gerçekleştirdiği bildirilirken, sefere ne zaman devam edileceği ya da uçağın devam edip etmeyeceği ile ilgili bir açıklama bulunmuyor. Uçağın sefere devam edememesi durumunda ise yolcular nasıl ve ne zaman Brüksel’e doğru hareket edeceği de bilinmeyenler arasında. Şuan yolcular dahil herkes, bekleme halinde bulunuyor. Teknik ekibin incelemeleri sonucunda yapılacak olan açıklama ile durum netleşecek. Uçağın rötar süresi ya da seferden çekilmesi gibi bir durum ile ilgili açıklamalar da yine bu incelemenin ardından gelecek. Bekleyişe geçen yolcular, rötar süresinin uzamamasını temenni ediyor. Onur Air ‘ın söz konusu olan TC – ONJ kuyruk tescilli uçağının, sorunun halledilmesi ile birlikte sefere devam etmesi bekleniyor. Kısa süre içerisinde netleşecek olan seferin bilgileri ulaşacaktır.

  Güvenlik önlemlerine son derece önem verilen hava yolu şirketi, uçak, yolcu ve de sefer güvenliğini garanti altına almadan bu uçuşun gerçekleşmesine müsaade etmeyecektir. Brüksel uçuşunun risk altında olması sebebi ile acil iniş yapılması da son derece doğru bir harekettir. Onur Air ile güvenli uçuşlar gerçekleştirileceği de böylece görülmüş oluyor. Kesinlikle yolcuların tehlikeye atılması gibi bir durum söz konusu olamaz. Dolayısıyla, Onur Air ‘ı güvenle seyahatleriniz için tercih edebilirsiniz. Seyahatlerinize destek sağlayacak bazı adresler ile en önemli yardımcınız olmaya aday.

  Seyahate çıkmadan önce en önemli hazırlığımız olan uçak bileti alımı, internetin gücü ile sadece saniyelerinizi alacak olan bir işlem haline geldi. Seyahat acenteleri ya da diğer yetkili uçak bileti satış noktaları, uçak bileti almak için seçenekleriniz olmakla birlikte, bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon ile hem de en uygun fiyatlara uçak bileti alma şansınızın olması sizin için büyük bir kolaylıktır. Artık www.ucakbileti.com.tr ‘den telefonunuzu kullanarak kısa sürede uçak biletinizi alabilirsiniz. Hem de aradığınızı hızlıca bulmanızı sağlayacak kullanışlı ara yüzünden faydalanabilirsiniz. Geriye kalan zamanınız ise gitmeden önce halletmeniz gerekenler için ideal bir boşluk olacaktır. 

  Yorum Gönder