Dil Seçiniz

Pegasus Rekordan Rekora Koşuyor

Pegasus 2015'n ilk yarısında rekor kırdı. Pegasus uçak bileti satın almak için ise www.ucakbileti.com.tr adresi en uygun seçenektir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Pegasus Rekordan Rekora Koşuyor

  Pegasus Hava Yolları, 1990’lı yıllardan bu yana Türkiye’de havacılık hizmeti vermekle birlikte, her zaman bir üst seviyeye ulaşmayı başarmış bir şirkettir. Bugün geniş filosu ile geni bir uçuş ağında hava yolu taşımacılığı yapmaktadır. Son günlerde yaşadığı çeşitli sıkıntılar ile gündeme gelen şirket, bu sıkıntıları başarıları sebebi ile yaşamaktadır. Öyle ki bu karmaşık durum basit bir kapasite artışı ile açıklanabilir. Şirketin kapasitesinin artması, uçak sayısı ve dolayısıyla yolcu sayısının artışı, kabin memuru sıkıntısını gündeme getirmiştir. Nitelikli kabin ekibi bulmada sıkıntı yaşayan şirket, Bodrum seferinde gecikme yaşaması ile birlikte gündeme gelmişti. Bununla birlikte, bir rekora da imza atmış durumdadır.

  2015 yılı verilerini kamuoyu ile paylaşan şirket, yılın ilk yarısında yani 6 aylık dönemdeki trafiği ile dikkatleri çekiyor. Pegasus Hava Yolları bu 6 aylık dönemde, iç hatlarda 6.33 milyon ve dış hatlarda da 3.84 milyon yolcu olmak üzere toplamda 6 ayda 10 milyondan fazla yolcu taşıyarak, kendi rekorunu kırdı. Şirketin, geçen yılın aynı dönemi verilerine bakacak olursak da yüzde 10 oranında bir artış görmekteyiz. Pegasus Hava Yolları, son 1 yıl içerisinde arz ettiği koltuk sayısını yüzde 12 artış ile 13.04 milyona çıkardı ve böylece yolcu sayısını da oldukça yukarılara çekmiş oldu. 2015 Haziran ayı itibariyle tam olarak 64 uçağa sahip olan Pegasus, 125.156 blok saat uçuş gerçekleştirerek toplamda yüzde 78 doluluk oranına sahip oldu.

  Pegasus ‘un sahip olduğu bu başarı hakkında açıklamalarda bulunan Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Sertaç Haybat, 2014 yılında yakalanan başarının 2015 yılının il yarısında da yakalanmış olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Geçen yıla nazaran daha sakin geçen ilk yarının, yine de rekora sebep olacak düzeyde olması, hem şirket yetkililerini hem de misafirlerini memnun eden bir gelişme olmuştur. Pegasus Genel Müdürü Sertaç Haybat, 2015 yılının 2. Yarısında da aynı trendi sürdürerek, düşük fiyatlar ile daha fazla yolcu taşımak hedefinde olduklarını belirtiyor. Her dönem, geçen döneme nazaran daha yüksekleri hedefleyen şirket, her zaman da bu hedeflerinin üzerine çıkmayı başarıyor. Yılın ikinci yarısında da bu dönem olduğu gibi rekor rakamlara ulaşması bekleniyor.

  Pegasus Hava Yolları ‘nın Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) ‘na yaptığı açıklama ile halka duyurulan rakamlar, 1 Ocak 2015 tarihi ile 30 Haziran tarihi arasındaki verileri kapsamaktadır. Bu verilere göre şirketin iç hatlarda taşıdığı yolcu sayısı 6.33 milyonken, dış hatlarda da şaşırtıcı bir rakam olan 3.84 ‘e ulaşılmıştır. Uçuş verilerine bakacak olursak da yine aynı şaşırtıcı tablo ile karşılaşıyoruz. Aynı dönem içerisinde iç hatlarda 41.534 uçuş gerçekleştirilirken, dış hatlarda da 28.877 uçuş gerçekleştirilmiştir. Bu verilere göre toplamda 70.411 uçuş ile geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 12.2 ‘lik bir artış yaşanmıştır. Pegasus ‘un son uçuş ağı kapsamına bakacak olursak ise yurt içinde 31 noktaya, yurt dışında da 60 noktaya sefer düzenlediğini görmekteyiz. Böylece şirketin uçuş ağı 37 ülke ve 91 noktaya düzenlenen tarifeli seferlerden oluşmaktadır. Şirket son günlerde yaşanan sıkıntılar için aldığı önlemler ile birlikte önümüzdeki günlerde de rekora koşacak gibi görünüyor. Siz de düşük fiyatlar ile Pegasus kalitesini yakalamak isterseniz, ilk seyahatiniz için uçak bileti araştırmalarına başlamalısınız. Erkenden uçak bileti alabileceğiniz gibi, uygun fiyatlar sunan noktaları tercih ederek de daha düşük masraflar ile seyahat edebilirsiniz.

  Uçak bileti alımında özellikle www.ucakbileti.com.tr adresini tercih ettiğiniz takdirde, mümkün olan en uygun fiyatlara ulaşabiliyorsunuz. Üstelik en güvenilir sistemlerden biri ile muhatap olursunuz ve endişe etmeden kredi kartı bilgilerinizi girebilirsiniz. Bilgilerinizin üçüncü bir taraf ile paylaşılmayacağınız bilerek, aradığınız uçak bileti sadece bir iki dakika içerisinde satın alabilirsiniz. Oturduğunuz yerden uçak bileti almanın keyfini hissedeceğiniz site ile siz de ayrıcalıklı bir alışveriş ve seyahatin tadını çıkarabilirsiniz. Rekordan rekora koşan Pegasus ile yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz gerçekleştirmek için, sadece uçak bileti satın alıp, hızlıca bavul hazırlamanız yeterlidir. Gerisi keyifli bir tatilden ibaret olacaktır. 

  Yorum Gönder