Dil Seçiniz

Pegasus 6 Aylık Verilerini Paylaştı

Pegasus 6 aylık verilerinde oldukça iyi görünüyor. www.ucakbileti.com.tr 'den cazip fiyatlar ile Pegasus uçak bileti satın alarak, seyahat edebilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Pegasus 6 Aylık Verilerini Paylaştı

  Pegasus Hava Yolları, uçak ile seyahat etmeyi herkesin ulaşabileceği ve herkesin hak ettiği bir imkân haline getiren, yıllardır başarılı bir hizmet vererek ülkemizde varlığını sürdüren bir şirkettir. İstanbul’da 1990 yılında üç kuvvetin el birliği ile kurulan şirket, yine bu tarihte ilk uçuşunu gerçekleştirmiştir. 2005 yılına gelindiğinde ise ESAS Holding tarafından satın alınan şirket, farklı bir yapı ile hizmet etmeye başladı. Bugün şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olan Ali Sabancı, Pegasus ‘a “low cost” modelini kazandırmıştır. Yani bu uygulama ile maliyetlerin düşürülmesi yöntemi ile daha düşük ücret belirlenmektedir. Bu sistem ülkemizde havacılık sektörü için son derece olumlu etkiler yaratmış ve şirketin hızla büyümesini sağlamıştır. Bugün filosu ile adeta bu başarısını kanıtlayan Pegasus Hava Yolları, 2015 yılı için açıkladığı verileri ile de dikkat çekiyor.

  Ülkemizin en başarılı özel hava yolu şirketlerinden biri olduğunu kanıtlayan veriler, yılın ilk 6 aylık dönemini kapsıyor. Yılın ilk 6 ayına bakıldığında, Pegasus ‘un 1,4 milyar TL değerinde ciro elde ettiği gözleniyor. Ayrıca 123,8 milyon TL de Faiz, Amortisman, Vergi ve Kira Öncesi Kar (FAVKÖK) gerçekleştirmiş olduğu belirtiliyor. Açıklanan bu finansal verilere ek olarak, yılın ilk çeyreğine ait net karın 35 milyon TL olduğu belirtilmekte. Ancak bu noktada dikkat çeken bir nokta var. Şirketin kar oranı beklenenden de fazla artmış olsa da maliyetlerinde de büyük oranda artış olması dikkat çekiyor. Öyle ki, satış gelirlerinin yüzde 5 oranında artışı gözlenirken, satış maliyetlerinin ise yüzde 17 oranında arttığı gözleniyor. Pegasus Hava Yolları ‘nın yılın ilk yarısında elde ettiği brüt kar ise yüzde 54 oranında gerileme göstererek, 62 milyon TL olarak sonuçlandı. Şirketin satış gelirlerine detaylı olarak bakacak olursak, yüzde 9 oranında bir artış görmekteyiz. Buna göre rakamsal olarak 1,417,042,133 TL ‘lik ciro elde eden şirket, 124 milyon TL değerinde operasyonel FAVKÖK (Faiz, Amortisman, Vergi Öncesi Kar) gerçekleştirmiş bulunuyor.

  Diğer taraftan Pegasus ‘un yolcu trafiğine bakacak olursak, geçen yılın ilk 6 aylık dönemi ile bu yılın ilk 6 aylık dönemi arasında yüzde 10’luk bir artış gözleniyor. Geçen yıla göre yolcu trafiği yüzde 10 oranında artan şirketin yolcu sayısı 10.17 milyona yükselmiş bulunuyor. 2015 yılının Ocak ayından Haziran ayına kadar olan dönemde Pegasus Hava Yolları 64 uçaklık filosu ile toplamda 125.156 blok saat uçuş gerçekleştirmiştir. Ayrıca genel itibariyle yüzde 78 doluluk oranı ile uçuş hizmeti vermiştir. Türkiye’deki havacılık faaliyetlerinin durumu, şirketlerin hedefleri üzerinde de çeşitli etkilere sebep olmuştur. Pegasus Hava Yolları da bunlardan biri olarak düşünülebilir. Şirket, 3. Havalimanı inşasının tamamlanması ile birlikte beklenen kalkınma için filo genişletme çalışmalarında bulunuyor. Diğer taraftan rotaları üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Bu amaçla gerçekleştirilen faaliyetler, bugün yılın ilk 6 aylık verilerinde bu tür bir tablonun çizilmesini sağlıyor. Şirketin yükselen verilerinin kimisi olumlu durumları temsil etse de kimisi olumsuzlukları simgeliyor. Buna karşın genel itibariyle şirketin büyümekte olduğunu söyleyebiliriz. Bugün düşük maliyetli ve düşük ücretli bir hava yolu şirketi olarak, Pegasus en çok tercih edilen şirketlerden biridir. Hem yurt içi uçuşlarında hem de yurt dışı noktalarında en iyi ulaşım alternatiflerinden biri olarak değerlendirilebilir. Bu sebeple siz de ister yurt içi ister yurt dışı uçuşlarında Pegasus ‘u tercih edebilirsiniz.

  Uçak bileti satın almak için pek çok seçenekten biri olan www.ucakbileti.com.tr ‘yi tercih etmeniz, size pek çok avantaj sağlayacaktır. İnternet dünyasının en önemli hizmetlerinden biri olarak değerlendirilen internet üzerinden uçak bileti satın alma imkânı, büyük bir zaman ve para tasarrufu anlamına geliyor. Sitenin pratik ara yüzü, size hızla istediğiniz nitelikteki uçak biletine ulaşma imkânı sağlarken, hızla ödeme imkânı da sunmaktadır. Son derece güvenilir bir sistemi olduğunu da belirtmek gerek. Güvenli bilgilerinizi paylaşabilirsiniz ve en uygun fiyatlar ile uçak bileti satın alabilirsiniz. Seyahatleriniz sırasında sorun yaşamamak ve konforla varış noktanıza ulaşmak istiyorsanız, güvenilir bir isim ile uçmalı ve güvenilir b ir noktadan uçak bileti satın almalısınız. Böylece seyahat sizin için tutku haline gelecektir. 

  Yorum Gönder