Dil Seçiniz

Uçak Kaçırma Girişiminin Cezası Belli Oldu

Uçak kaçırma teşebbüsünde bulunan Artem Kozlov'un mahkemesi sonuçlandı. Pegasus uçak bileti almak için www.ucakbileti.com.tr 'yi tercih edebilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Uçak Kaçırma Girişiminin Cezası Belli Oldu

  Pegasus Hava Yolları, ülkemizde düşük maliyetli seyahat hizmetini sunan bir şirket olarak adını duyururken bunu sadece yurt içi noktalara uçarak gerçekleştirmiyor. Aynı zamanda yurt dışında pek çok noktaya da ulaşım sağlıyor. Pegasus Hava Yolları ‘nın yolcu kapasitesi ve ulaşım ağı, ülkemizdeki özel şirketler arasında başarılı bir konuma sahip olmasını sağlıyor. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı seyahati tercih edenler, özellikle Avrupa ve hatta Almanya ulaşımlarında Pegasus ‘u tercih ederek pek çok avantaj elde edebilirler. Hem konfor hem de maddi avantajları, şirketin daha çok tercih edilmesini, dolayısıyla hızlı bir gelişim grafiği göstermesini ve hızla büyümesini sağlıyor.

  Maalesef ki 2014 yılında Pegasus Hava Yolları, tatsız bir haber ile gündeme gelmişti. Kharkov’dan İstanbul’a hareket eden uçağa binen Artem Kozlov isimli yolcu, 7 Şubat 2014 tarihindeki seferde, yolcuları korkutan ve kabin ve kokpit ekibini zor duruma sokan davranışlar sergiledi. Söz konusu olan Kharkov – İstanbul seferini gerçekleştiren uçakta bulunan 7 mürettebat ve 110 yolcu, Artem Kozlov ‘un üzerinde bomba olduğu iddiaları ile korku dolu anlar yaşadı. Ülkesindeki siyasi karışıklığa dikkat etme düşüncesine sahip olan adam, Pegasus Hava Yolları ‘na ait olan uçağı Kış Olimpiyatlarının yapıldığı Soçi kentine kaçırmak için girişimde bulundu. Yolculara korku dolu anlar yaşatan ve uçak mürettebatını da zor durumda bırakan kişi, kontrol altına alındığında ise pişman olduğunu üzerinde bomba olmadığını belirtti. Buna karşın hakkında açılan daha sürmekteydi. Tutuksuz yargılanan sanık hakkında 11 yıl 3 aydan 42 yıla kadar hapis cezası istenmekteydi. Ancak karar çok daha az ceza yönünde oldu. Mahkemede konuşan Kozlov, Pegasus Hava Yolları ‘na yönelik bir saldırısının olmadığını, kimseye zarar vermek istemediğini, zaten üzerinde bomba da bulunmadığını belirterek, sadece ülkesinde yaşananlara kamuoyunun dikkatini çekmeye çalıştığını belirtti. Zarar gördüyse Pegasus ‘tan da özür dilerim sözlerini de savunmasına ekleyen sanık, uçakta çocukların bulunduğunu gördün mü sorusuna da gördüm fakat onları korkutmak istememiştim, hiçbir kötü niyetim yoktu şeklinde cevap verdi.

  Bu sürecin sonunda Kharkov ‘dan İstanbul ‘a gelmekte olan Pegasus uçağını kaçırma girişiminde bulunan, yolcu ve uçak mürettebatını korkutan Artem Kozlov ‘un cezasına karar verildi. Hava ulaşım araçlarının kaçırılması ve ele konulması suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası uygun görüldü. Buna ek olarak uçakta bulunan yolcu ve mürettebatı rehin alması ve hürriyetine engel olması sebebi ile “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçu gerekçesi ile 5 yıl hapis cezası uygun görüldü. Bu durumda sonuç olarak 9 yıl 2 ay hapis cezasına mahkûm edilen Artem Kozlov, tutuksuz yargı süreci sebebi ile kendisi geldiği salondan polisler eşliğinde ayrıldı. Zanlının pişmanlığını dile getirmesine karşın, yaşattığı korku ve bu durumdan etkilenen çocukların varlığı, önemli bir konu olduğundan hakkaniyetli bir ceza verilmesi ön görüldü. Talep edilen hapis cezasının 11 yıldan 42 yıla kadar olmasına karşın verilen ceza 9 yıl 2 ayda sınırlı kaldı.

  Pegasus, havacılık alanında özel bir şirket olarak gözümüze çarpıyor. Avrupa seyahatlerinin vazgeçilmezi olan şirket, çeşitli kampanyalarla da yolcularını destekliyor. Önümüzdeki bayram için de kapasitesinde yarattığı artış, Pegasus için yoğun bir bayram olacağını gösteriyor. Pegasus kalitesi ile keyifli bir yolculuk yapmak isterseniz, siz de bayram gelmeden uçak biletinizi satın almalısınız. Beklenen yoğunluk sebebi ile yükselen fiyatlar size zor anlar yaşatabilir ya da istediğiniz sefere uçak bileti bulma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bunlarla karşılaşmamak için uçak biletinin erken alınması çok önemlidir. Ayrıca mümkün olan en uygun fiyatları tesis eden www.ucakbileti.com.tr gibi adresleri tercih etmeniz durumunda, daha fazla avantaj elde edebilirsiniz. Üstelik bayram öncesi telaşınızın arasında seyahat acentelerine giderek zaman harcamanıza da hiç gerek yok. İnternet üzerinden işlem yapmanın pratikliğini bir kez daha yaşayacağınız bu deneyim, size önemli boyutta bir zaman tasarrufu sağlarken, daha fazla seçenek de sunacaktır. Ayrıca bu adres üzerinden seyahat edeceğiniz noktalar ile ilgili bilgi alabilir ve ihtiyaç duyacağınız diğer bilgilere de ulaşabilirsiniz. Keyifli bir seyahate çıkmak işte bu kadar basit.

  Yorum Gönder