Dil Seçiniz

Pegasus’un Kur Ayarı

Pegasus yurt dışı fiyatları artık dolar endeksli olacak! Pegasus uçak bileti en cazip fiyatlar ile www.ucakbileti.com.tr adresinden alınabilir ve keyifli seyahat edilebilir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

    Pegasus’un Kur Ayarı

    Pegasus Hava Yolları, uçak le seyahat etmeyi keyifli hale getiren ve daha fazla insanın ulaşabileceği şartlarda sunan bir hava yolu şirketi olarak dikkat çekiyor. Uçak ile seyahat etmenin herkesin hakkı olduğunu düşünen Pegasus Hava Yolları, “low cost” uygulaması ile hava yolu ulaşımı keyfini ve konforunu daha fazla insana ulaştırmaktadır. Bugün Türkiye’de havalimanlarının sayısındaki artış ile birlikte, Pegasus Hava Yollarıile çok sayıda noktaya hızlıca ulaşım gerçekleştirilebiliyor. Saatler alacak yorucu kara yolu ulaşımı ile zaman harcamanıza hiç gerek yok. Pegasus Hava Yolları ‘nın sunduğu uygun fiyatlar ile Türkiye’nin dört bir yanında 1 – 2 saatte ulaşmak mümkün. Pegasus Hava Yolları, yurt içi hatlarında olduğu gibi, yurt dışında da geniş bir ulaşım ağına sahiptir. Dolayısıyla yurt dışı seyahatleri için de uygun fiyatlı ve daha pek avantajı bulunan bir hava yolu şirketi seçeneğidir. 2005 yılında Esas Holding ‘in satın aldığı firmayı, Pegasus Hava Yolları adı ile Türkiye’nin 4. Hava yolu şirketi olarak hizmete sunması, Türkiye’nin havacılık tarihi için önemli bir adım olmuştur.

    Yurt dışı seferleri ile çok sayıda yolcu taşıyan ve beğenilen firma Pegasus Hava Yolları, bugünlerde yaşanan kur dalgalanmalarının riskleri ile karşı karşıya kaldığı için, geçtiğimiz günlerde bir yeniliğe geçeceğini duyurdu. Pegasus Hava Yolları, bugüne dek yurt dışı uçuşlarında Türk Lirası tercih etmişti ancak, yaşanan son dalgalanmalar sonucu, döviz endeksli bir fiyat uygulamasına geçmeyi tercih ettiğini duyurdu. Bunun sebebi, Reuters verilerine göre Türk Lirasının, 2015 yılının başından itibaren yüzde 15 oranında değer kaybetmesi ve de firmanın giderlerinin çok büyük bir bölümünün dolar bazlı olarak gerçekleşmesi olarak belirtiliyor. Pegasus Hava Yolları ‘nın bilinen oranlar ile şirket gelirlerinin yüzde 16 – 17 ’si dolar endeksli iken, giderlerinin yaklaşık olarak yüzde 56 ‘sı da dolar bazlıdır. Dolayısıyla gelir ve giderlerin arasında, kur dalgalanmaları sebebi ile büyük bir fark oluşmaya başlamıştı. 2015 yılında başlayan bu dalgalanma, şirketin 2015 ‘in ilk çeyreğinde 74,3 milyon lira zarar etmesine sebep olurken, şirketin finansman giderlerinin de 52.6 milyon lira olmasına sebep olmuştur. Dolayısıyla, zararının büyümesinden endişelenen firma, kur dalgalanmaları sebebine dayanan bir değişikliğe gitmeyi tercih etti. Yapılan açıklamaya göre Pegasus Hava Yolları artık yurt dışı uçuşlarında dolar bazlı olarak uçak biletisatışı gerçekleştirecek. Dolayısıyla, firma kur dengesizliklerine karşı kendini korumaya almış olacak ve yılın ilk çeyreğinde yaşadığı zararı devam ettirmemiş olacak. Yani yolcular açısından da bilinmelidir ki, bu uygulama ile birlikte, yurt dışı yönlü uçak bileti alırken dolar endeksli fiyatlar üzerinden ödeme gerçekleştirilecek. Söz konusu olan Pegasus Hava Yolları değişikliğinin, önümüzdeki Temmuz ayı itibari ile uygulamaya konulacağı sanılıyor ve bu tarih itibariyle, artık Pegasus Hava Yolları yolcuları, yurt dışı seyahatlerinde dolar endeksli fiyatlar ile karşılaşacak. Pegasus Hava Yolları ‘nın zaman zaman düzenlediği kampanyalar ile fiyatlarda avantajlar yaşayabileceğiniz gibi, size en uygun fiyatları sunan www.ucakbileti.com.tr gibi adresleri de tercih edebilirsiniz.

    Pegasus Hava Yolları ile seyahat etmeye karar verip uçak bileti alacağınız sırada, bilmelisiniz ki teknolojinin faydaları bu alanda da hizmetinizdedir. İnternet dünyasının sunduğu bir fırsat olarak, uçak biletialımının internet üzerinden gerçekleştirilebiliyor olması, oldukça önemli bir yeniliktir. Artık dışarıda zaman kaybetmenize ya da pek çok noktaya giderek fiyat öğrenip fiyat karşılaştırması yapmanıza hiç gerek yok. İnternet üzerinden tüm firmaları inceleyerek, fiyat karşılaştırması yapabilir, sizin için en doğru olacak seçimi yapabilirsiniz. www.ucakbileti.com.tr adresi, karşılaştırma imkânını son derece pratik bir şekilde sunmaktadır. Kullanışlı filtreleme özelliği, istediğiniz saat, tarih ve yönde en cazip uçak biletini bulmanızı sağlamaktadır. Diğer yandan uygun fiyatların sunuluyor olması da büyük bir avantajdır. İnternet üzerinden, güvenilir adresleri tercih ederek, hızlıca ödemenizi gerçekleştirebilir ve hatta check in işlemlerinizi dahi yapabilirsiniz. Bunun için güvenilir adresleri tercih etmeni dikkat etmeniz gereken tek noktadır. Güvenlik önlemleri mevcut olan adresler üzerinden rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz. İnternet üzerinden Pegasus Hava Yolları uçak bileti aldıktan sonra ise zamandan tasarruf etmiş olmanın rahatlığı ile birlikte, seyahat programınızı rahat rahat yapabilir ve tüm hazırlıklarınızı gözden geçirebilirsiniz.

    Yorum Gönder