Dil Seçiniz

Pegasus’un 12 Saatlik Rötarı Olay Çıkardı

Olumsuz hava şartları Pegasus'a 12 saatlik rötar yaptırdı. www.ucakbileti.com.tr adresi Pegasus uçak bileti için en uygun fiyatları sunan seçenektir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Pegasus’un 12 Saatlik Rötarı Olay Çıkardı

  Düşük maliyetli hava yolu ulaşımı denilince akıllara gelen Pegasus Hava Yolları, ülkemizde hava yolu ulaşımı için önemli bir unsurdur. Herkesin bütçesine bağlı olmaksızın hava yolu ulaşımından faydalanabileceğini gösteren şirket, maliyetlerini düşürerek, bunu uçak bileti fiyatlarına da yansıtmıştır. Dolayısıyla uzun yıllardır ülkemizde faaliyet gösterip, yolcular tarafından benimsenmeyi başarmıştır. Bununla birlikte son zamanlarda Pegasus Hava Yolları ‘nın yaşadığı aksaklıklar gündeme gelmektedir. Özellikle de firmanın elinde olmayan sebepler ile yaşanan gecikmeler, olay çıkmasına sebebiyet veriyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan olumsuz hava şartları da yine bu tip bir durumun yaşanmasına sebep oldu. Pegasus ’a ait Antalya – İstanbul seferini yapacak olan uçak olumsuz hava şartları sebebi ile beklemeye alındı ve yolculara yaşanacak olan rötar bilgisi verildi.

  Ancak rötarın 12 saate uzaması yolcuları adeta çileden çıkardı. 12 saate varan gecikmeye yolcuların tepki göstermesi ile polis ekipleri devreye girdi ancak iddialara göre sinir krizi geçiren yolcular oldu. Zaman zaman kavgaya varan görüntülere sahne olundu. Pegasus yetkilileri yolcuları sakinleştirmekte zorluk çekince polis ekipleri devreye girdi ancak onların da zor anlar yaşadığı gözlendi. Yetkililerin yaşanan bu aksama için yaptıkları açıklama da gecikmedi. Olumsuz hava şartlarını öne süren şirket, bunun yanında Sabiha Gökçen Havalimanı’nda sürmekte olan bakım ve onarım çalışmalarını da sebep olarak gösterdi. Konu ile ilgili olarak edinilen bilgilere göre, söz konusu olan uçağın İstanbul Sabiha Gökçene iniş saati 21.40 olarak belirlenmişti. Ancak, Atatürk Havalimanı’na yıldırım düşmesi, İstanbul’un hava trafiğinde önemli değişikliklere sebep oldu. Atatürk Havalimanı’na iniş yapacak olan pek çok uçağın Sabiha Gökçen Havalimanı’na ve Esenboğa Havalimanı’na yönlendirilmesi ile bu havalimanlarında büyük bir yoğunluk söz konusu oldu. Bu yoğunluk sebebiyle, Antalya – İstanbul seferini gerçekleştirecek olan Pegasus Hava Yolları uçağının da iniş saati 23.15’e alındı. Kısa bir süre sonra biraz daha ertelenerek uçuş saati 00.05’e alındı. Son olarak da 05.00 Antalya – İstanbul uçağının kalkış saati olarak açıklandı. Artarda gelen bu ertelemeler yolcuların büyük tepkisine yol açtı.

  Yaşanan ertelemeler ile yolcular Pegasus Hava Yolları yetkilileri ile tartışma içerisine girdi. Polisin de devreye girdiği tartışmada bazı yolcular sinir krizi geçirdi ve farklı hava yolu şirketleri ile ulaşımları sağlandı. Pegasus yolcuların isterlerse anlaşmalı otellere aktarılabileceklerini söylese de, saat 05.00’te yeniden gelecek olan yolcular bunu kabul etmedi. Ancak saatlerce bekleyen yolcular 05.00’da yine uçuşları gerçekleşmeyince çileden çıktı. Bunun üzerinde Pegasus Hava Yolları’na ait olan başka bir uçağın 06.00’da İstanbul’a hareket ettiği öğrenildi. Bununla birlikte tartışma yeniden alevlendi. Uçağa binmelerine rağmen arıza sebebi ile 1,5 saat daha bekletilen yolcular, ancak 09.50’de İstanbul’a doğru hareket edebildi. Aksam 21.40’da gerçekleşmesi planlanan uçuşun, sabah 09.50’de artarda gelen ertelemeler ile gerçekleştirilebilmesi, Pegasus yolcularının büyük tepkisine yol açtı. Pegasus Hava Yolları şirketinin iade bilet teklifini de kabul etmeyen yolcular, tazminat davası açmaya hazırlanıyorlar. Günümüz şartlarında yaşanan bu büyük aksaklık, yolcuların sabrını zorlayınca, sonuç olarak böyle bir tepki gerçekleşti.

  Pegasus, düşük maliyetler ile uçuş gerçekleştiren bir firma olarak, yaşanan aksaklığın firma ile alakalı olmadığı gerekçesini ne sürüyor. Diğer taraftan, yine Antalya’dan hareket edecek olan İzmir uçağının da uzun rötar süresi ile tepki çekmesi ile şirket olumsuz bir izlenim kazanıyor. Üst üste gelen gecikmelere karşın Pegasus uçak bileti bulma konusunda sıkıntılar da söz konusu. Erkenden Pegasus uçak bileti alınmadığı takdirde, istenilen tarihte seyahat edilemeyebilir. Bu sebeple seyahatinizden uzun zaman önce uçak bileti rezervasyonunuzu gerçekleştirmelisiniz. www.ucakbileti.com.tr adresini tercih ederek, saniyeler içerisinde, güvenli bir şekilde uçak bileti alabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan işlemlerde en önemli unsur güvenlik olduğundan, siz de www.ucakbileti.com.tr adresini güvenle tercih edebilirsiniz. Üstelik işleminizi son derece kısa sürede halletmeniz sebebi ile kıymetli zamanınız da size kalır. Seyahat hazırlıklarının yoğunluğunda, bu durum harika bir avantaj haline geliyor. Pegasus ile keyifli seyahatlere doğru yol almadan önce, internet üzerinden uçak biletinizi alarak, büyük bir yükten kurtulabilirsiniz. Sorunsuz bir seyahat için sorunsuz ve hızlı seyahat hazırlıkları çok önemlidir. Bunun en önemli aşaması da uçak bileti alımıdır.

  Yorum Gönder