Dil Seçiniz

Pegasus Sefer İptalleri ile İlgili Açıklama Yayınladı

Pegasus sefer iptalleri ve yaşanan gecikmeler ile ilgili olarak açıklamada bulundu. www.ucakbileti.com.tr adresini tercih ederek en uygun fiyatlarla Pegasus uçak bileti alabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Pegasus Sefer İptalleri ile İlgili Açıklama Yayınladı

  Türkiye’nin ilk sırada gelen hava yolu şirketlerinden biri olan Pegasus Hava Yolları, hava ulaşımını ülkemizde yaygınlaştırmış bir isim olarak, yaşanan sefer iptalleri ile ilgili bir açıklama yapmayı, bir zorunluluk olarak görmüştür. Ülke genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları sebebi ile çok sayıda diğer hava yolu şirketi gibi Pegasus da zarar görmüştür. Hem şiddetli yapış hem de yıldırım düşmesi, oldukça büyük bir olumsuzluk yaratmıştır. Hava yolu şirketlerinin çabalarına ve özverilerine karşın, havalimanlarının uygun olmaması ise seferlerde aksama ve iptallere sebebiyet vermiştir. Bununla ilgili olarak da Pegasus Hava Yolları şirketi bir açıklama yayınlamayı gerek görmüştür. Yayınlanan açıklamadan kısaca bahsedilenler ise şu şekildedir; 16 Haziran 2015 tarihinde İstanbul’da yaşanan yağış ile Pegasus Hava Yolları ‘nın pek çok seferinde aksaklık ve iptal meydana gelmiştir. Bunun temel sebebi ise şirketten tamamen bağımsız olarak, Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin İstanbul hava sahasındaki trafiği yavaşlatması olmuştur. Şiddetli yağışlar ve yıldırım gibi sebepler, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki uçuş trafiğinin yavaşlatılmasını gerektirmiştir. Ancak bu durum diğer hava yolu şirketlerinde olduğu gibi Pegasus Hava Yolları’nın da çok sayıda seferinin iptal olmasına sebep olmuştur. Pegasus Hava Yolları ‘nın da tam 14 seferi bu sebeple iptal edilmiştir.

  Aynı zamanda 4 Mayıs 2015 tarihinden bu yana İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bakım ve onarım çalışmaları sürmektedir. Bu çalışmalar sebebi ile Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistin kapatılması ise 12 uçuşun inişini gerçekleştirememesine sebep olmuştur. 5 uçuş ise karşı meydanlarda bekletilmiştir. Dolayısıyla ciddi aksamalar, şirketin elinde olmayan sebepler ile yaşanmıştır. Misafirlerinin mağdur edilmemesi adına sadece yağışın olduğuna güne özel bir esneklik yapılması için İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İşletmesi (HEAŞ) ‘tan ricada bulunulmuştur ancak olumlu sonuç alınamamış ve yaşanan aksaklıklar ve iptaller Pegasustarafından da engellenememiştir. Tüm bu süreçte, Pegasus uçuşlarında toplarda 3675 yolcu mağduriyeti söz konusu olmuş ve yaşananlardan duyduğu üzüntü ile Pegasus bir açıklamayı gerekli görmüştür. Pegasus ’un konu ile ilgili olarak, aksaklık ve iptallerin bundan sonraki süreçte de yaşanmaması adına, kurum ve kuruluşlar ile görüşmeleri ve diğer çalışmaları sürmektedir. Bu çalışmaların da kamuoyu ile paylaşılması bir gereklilik olarak görülmüştür.

  Sıralamalardaki yeri, başarılı hizmeti ile her zaman dikkatleri çeken şirket, yıllardır ülkemizde havacılık hizmeti vermektedir ve halkın daha uygun fiyatlar ile seyahat edebileceğini göstermiştir. Hava yolu ulaşımı yaygınlaştırma görevini üstlenen şirket, bu konuda son derece de başarılı olmuştur. Bugüne kadar gerçekleştirdiği sefer sayısı, yolcu sayısı ve düzenli olarak artan yeni uçuş noktaları, hava yolu şirketinin ne kadar da doğru bir işi yerine getirdiğinin göstergesidir. Son günlerde talihsiz bir şekilde, seferlerinin gecikmesi ve iptal edilmesi ile gündeme gelmesi ise tamamen şirketin elinde olmayan sebeplere bağlı olan bir durumdur. Dolayısıyla, aksaklıkların önüne geçilmesi sebebi ile yeniden güvenle Pegasus ‘un hava yolu ulaşım hizmetine sahip olabilirsiniz. Kaliteli bir seyahati uygun fiyatlar ile gerçekleştirmek için en iyi seçeneğiniz Pegasus Hava Yolları olacaktır.

  Seyahatlerinizden önce uçak bileti satın almak ise en önemli seyahat hazırlığıdır. Çünkü tüm planınızı değiştirebilecek önemli bir etkendir. Bu sebeple geç kalmadan uçak bileti satın alınmalıdır. Seyahat tarihinizden en azından üç hafta önce uçak bileti araştırması yaparak satın alabilirsiniz. Bu süreci kolaylaştırmak ve saniyeler içerisinde uçak bileti almak için ise www.ucakbileti.com.tr gibi harika bir seçeneğiniz var. Bu adres üzerinden aradığınıza kolayca ulaşabiliyor ve saniyeler içerisinde uçak biletinizi satın alabiliyorsunuz. Güvenlik konusunda da endişeye mahal vermeyen sistemi, içinizin rahat olmasını sağlıyor. Uçak bileti almak için önceden olduğu gibi yetkili noktaları dolaşarak zaman kaybetmiyoruz ancak internetteki seçeneklerin çokluğu da kafamızı karıştırıyor diyorsanız, artık işiniz çok kolay. Güvenebileceğiniz ve kullanımı oldukça kolay olan bu adres, seyahatlerinizi keyifli hale getirecek. Seyahat hazırlıklarınızın en önemli kısmını saniyeler içerisinde hallettikten sonra, diğer hazırlıklarınıza keyifle odaklanabilirsiniz. Böylece seyahat etmek daha da keyifli ve eğlenceli bir hal alacaktır. Siz de bu keyfi yaşamak istiyorsanız, ilk seyahatiniz için uçak biletinizi böyle bir yöntem ile saniyeler içerisinde satın alın. 

  Yorum Gönder