Dil Seçiniz

Pegasus Hava Yolları‘na Rötar İsyanı

Pegasus Hava Yolları'nın 3,5 saat geciken uçağına yolcular isyan etti. Pegasus uçak bileti almak için www.ucakbileti.com.tr adresi ideal seçenektir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Pegasus Hava Yolları‘na Rötar İsyanı

  Pegasus Hava Yolları, ülkemizde ucuz hava yolu ulaşımı denilince ilk akla gelen seçeneklerden biridir. Bu sebeple, Türkiye’de hava yolu ulaşımını lüks olmaktan çıkarıp, en yaygın ulaşım şekillerinden biri haline getiren bir firma olarak akıllar yer etmiştir. Türkiye’de havacılık sektörünü değiştirip, çağa uygun hale getiren şirket, 1990 yılında Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding’in ortak girişimi ile hayata geçirilmişti. 2005 yılında ESAS Holding tarafından satın alınması ile düşük maliyetli hava yolu şirketi olarak belli bir konum yakalamaya başlamıştır. Bu dönemde havacılık sektöründe sağlam bir yer edinen şirket, bugün ülkemizin 4. Tarifeli sefer yapan hava yolu şirketidir. Ali Sabancı ‘nın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı şirket, çağın getirilerini, alanındaki yenilikleri takip ederek, yeni teknikler ile düşük maliyetli kaliteli yolculuklar tesis etmektedir.

  Uzun yıllardır verdiği kaliteli hava yolu ulaşımı hizmetine karşılık, Pegasus Hava Yolları, son günlerde yaşadığı rötarlar ile gündeme gelmektedir. Adana Havalimanı ’ndan İzmir’e doğru hareket edecek olan yolcular, Pegasus Hava Yolları ‘na ait olan uçağın yaklaşık olarak 3 buçuk saat kadar gecikmesi sonucu çileden çıktı. Yolcuların aprondan uçağa alınacağı sırada, uçağın rötar yapacağı öğrenildi. Adana’dan hareket edecek olan İzmir yolcuları, söz konusu olan Pegasus uçağının saat 20.05’te hareket etmemesi üzerine beklemeye başladılar. Bekleyiş sürerken, kısa bir süre sonra görevliler uçağın kalkış saatinin 23.45 olduğunu yolculara bildirdiler. 20.05’te kalması planlanan Pegasus uçağının 23.45 kalkış saatine ertelenmesi, yolcuların büyük şok yaşamasına sebep oldu. Bu kadar kısa bir hatta bu kadar uzun bir bekleme süresinin olması, yolcuların da tepki göstermesine sebep oldu. Bu duruma sinirlenen yolcular görevlilere tepkilerini belli edince ise olay büyüdü. Yolcuların 3 buçuk saatlik rötara gösterdiği tepkinin, görevliler ile yolcular arasındaki tartışmaya dönüşmesi sebebi ile görevliler polisten yardım istedi. Bunun üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, yolcuları sakinleştirerek sorunlarını dinledi. Yolcuların yaşananlara somut tepkisi ise imza toplama şeklinde gerçekleştirildi. Yolcular imza toplayarak, hava yolu şirketi hakkında şikâyette bulunacaklarını dile getirdiler.

  Bununla birlikte, uygun fiyatlara uçuş imkânı sağlaması sebebi ile Pegasus ‘un sunduğu hizmeti de haklı bulanlar oldu. Yaşanan aksaklıkları normal karşılayanlara karşın, bunun yolculara yapılması mümkün olmayan bir saygısızlık olduğunu belirtenler de mevcut. Pegasus Hava Yolları, aktif olarak 2005 yılından bu yana, filosunu genişleterek daha geniş bir kitleye hava yolu ulaşımı hizmeti sunmayı hedefleyen bir firmadır. Buna karşın organizasyon ile ilgili olarak yaşanan aksaklıklar, bu konuda da bazı çalışmaların yapılması gerektiğini göstermektedir. Uçakların hareket süreleri ile ilgili olarak, mantık çerçevesinde ve doğru olarak yapılan organizasyonların, bu tip aksaklıkların önüne geçeceği düşünülmektedir. 4 bine yakın personel sayısı ile her bir yolcuya hizmet ulaştırma konusunda sıkıntı yaşamayan Pegasus ’un, bu konuda göstereceği özen ile yaşanan bu tatsız olayın bir daha tekrarlanmayacağı, yolcuların memnuniyetinin tam anlamı ile sağlanacağı da dile getirilmektedir.

  Yaşanan gecikmeye karşın Pegasus Hava Yolları, 23.45 itibariyle yolcularını kabul etmiş ve Pegasus uçağı İzmir’e doğru hareket etmiştir. Güvenle ve konforla gerçekleştirilen uçuşun ardından hiçbir sıkıntı ya da şikâyet söz konusu olmamıştır. Pegasus Hava Yolları ‘nın geniş ulaşım ağı ve filosu düşünüldüğünde de bu durum hoş görülebilir bir aksaklık olarak nitelenebilir. Dolayısıyla, bir istisna olarak yaşanan uzun süreli rötarı düşünmeden, gelecek seyahatleriniz için Pegasus ’u tercih etmeye devam edebilirsiniz. Uçak bileti alma noktasında ise büyük kolaylıkları bir arada sunan www.ucakbileti.com.tr adresi, en cazip seçenektir. Cazip olmasının ilk sebebi, internet üzerinden uçak bileti alma keyfini sunuyor olmasıdır. Diğer sebebi ise mevcut olan en uygun fiyatlara, sadece saniyeler içerisinde ulaşabilmenizdir. Bununla birlikte sistemin güvenilirliği, internette kredi kartı bilgisi paylaşma konusundaki endişelerinizi de ortadan kaldıracak. Bu kolaylığı tecrübe edip, faydalarını bizzat yaşadığınızda siz de artık tüm uçak bileti işlemlerinizi bu adres üzerinden halledeceksiniz. Arta kalan zamanınızı ise daha önemli işleriniz için değerlendirebilirsiniz. Belki daha güzel geçecek bir tatilin planlamasını yapabilir ya da gezilip görülmesi gereken yerler ya da yenilip içilmesi gerekenler için araştırma yapabilirsiniz.

   

  Yorum Gönder