Dil Seçiniz

Pegasus’ta Kabin Memuru Sıkıntısı Sürüyor

Pegasus yoğunluğu sebebi ile kabin memurları ile ilgili sorun yaşıyor. www.ucakbileti.com.tr 'den Pegasus uçak bileti alarak siz de seyahat edebilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Pegasus’ta Kabin Memuru Sıkıntısı Sürüyor

  Pegasus Hava Yolları, uçak sayısındaki artışı ve dolayısıyla sefer sayısındaki artışı ile son zamanlarda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Seferlerine yeni rotalarını dâhil eden şirket, yolcu sayısının artmasına karşın personeli ile ilgili olarak çeşitli sıkıntılar yaşamaya başladı. Bir süredir duyum alınan bu konu, son günlerde gün yüzüne çıktı. Şirkette özellikle, kabin memuru konusunda ciddi bir sıkıntı söz konusu olmakta. Yaşanan kabin memuru sıkıntısının son günlerde maksimum seviyeye ulaşması ile Pegasus‘un uçaklarına ekip bulmakta zorlandığı ortaya çıktı. Bir uçakta iki kabin amirine görev yazıldığı gibi durumların yaşanması ile patlak veren olay, kabin memurlarının da tepkisi ile karşılanıyor. Yoğun bir çalışma temposuna sokulan memurların art arda istifa etmesi, şirketi daha da zor duruma sokuyor. Çalışma şartlarının ağırlığı ile peş peşe istifa eden hosteslerin yerine, yeni personel bulma konusunda sıkıntı yaşanmasının, ofiste görevlendirilen tecrübeli uçucuların da seferlere katılmasını getirdiği iddia ediliyor.

  Hostes sıkıntısı olması sebebi ile aynı uçağa birden fazla kabin amirinin yazılması gibi durumlar, Pegasus Hava Yolları ‘ndaki sıkıntının boyutunu da bizlere göstermektedir. Bir süredir yaşandığına dair tüyolar alınan sıkıntıların, ortaya çıkması ise bugün Bodrum’da yaşanan olay ile gerçekleşti. Bodrum’dan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket edecek olan Pegasus uçağına, kabin memuru temin edemeyen ve yeterli sayı ile bir ekip kuramayan şirket, seferi gecikmeye almak zorunda kaldı. Bu durumda da yolcular duruma tepki göstermeye başladılar. Biletlerinin satışı yapılan ve harekete kısa süre kalmış olan uçağın, ekip eksikliği ile gecikmeye alınması, yolcuların tepkisini de haklı gösteren bir durumdur. Yolcuların şirket yetkililerine gösterdiği tepkinin kavga boyutuna ulaşması ise son derece can sıkıcı bir durum ortaya çıkarmıştır. Ciddi bir boyuta ulaşan tartışma sonunda, uçağa ekip temin edilmesi ile birlikte gecikmeli de olsa Bodrum – İstanbul uçağı hareket edebildi.

  Bugün Bodrum – İstanbul seferini gerçekleştiren Pegasus Hava Yolları uçağında yaşanan bu sıkıntı, hem şirketin yoğun bir tepki çekmesine sebep oldu, hem de seferin gecikmeli olarak gerçekleşmesini sağladı. Ayrıca şirket çalışanlarının duruma tepkisi de sürüyor. Limitlerde uçurulan kabin memurları, duruma isyan ederken, art arda gelen istifalarda sürüyor. Yaşanan sıkıntı bugün tam olarak gün yüzüne çıksa da henüz Pegasus yetkililerinden bir açıklama gelmedi. Bu tip bir sorunun bir kez daha tekrarlanması, şirketin prestijini olumsuz etkileyecektir ve kabin ekibinin memnuniyetsizliği, sunulan hizmet kalitesini de düşürecektir. Dolayısıyla şirketin sahip olduğu prestijini ve yolcu potansiyelini kaybetmemek için bir an önce bu soruna çözüm bulması gerekiyor. Kapsamlı bir kabin memuru alımı gerçekleştirerek, kısa sürede sorunu ortadan kaldırabilirler. Bununla ilgili çalışmaların sürdüğü tahmin edilirken, bir an önce şirketin eski standardına dönmesi beklenmektedir. Pegasus hosteslerinin memnuniyetsizliği, uzun sürdüğü takdirde, şirketin hizmet kalitesini düşürecek olan en önemli etken haline gelecektir. Limitlerde görev yapan kabin ekibi, hizmet kalitesinde de aynı seviyeyi korumakta zorlanacaklardır. Bu sebeple ki istifalar halen sürüyor ve yolcuların da tepkileri duyulmaya başlandı.

  Bunlara karşın şirketin kısa süre içerisinde bu sorunu çözmesi ve yeni kabin ekipleri ile birlikte, sorunsuz seferler gerçekleştirmesi beklenmektedir. Yakın zamanda olumlu haberlerin ulaşacağına şüphe yok. Dolayısıyla, siz de seyahatlerinizde son derece uygun fiyatlar sunan Pegasus Hava Yolları ‘nı tercih edebilirisiniz. Anadolu kentlerinden, Avrupa ülkelerine, özellikle de Almanya’ya ulaşım için en ideal seçeneklerden biri olan Pegasus, düşük fiyatları ile hizmet vermeyi sürdürüyor. Yaşanan aksiliklerin de tekrarlanmayacağı temennisi ile siz de ilk seyahatiniz için Pegasus ‘u tercih edebilirisiniz. Pegasus Hava Yolları uçak bileti almak için seyahat acenteleri ve yetkili diğer bayiler, internet siteleri ve mobil uygulamak gibi pek çok seçim imkânın mevcut. Bunlardan en cazip olanları, şüphesiz ki minimum masraf ile hizmet veren internet siteleri ve mobil uygulamalardır. İnternet sitelerinden www.ucakbileti.com.tr gibi güvenilir olanlarını tercih ederek, sorunsuz seyahatlere çıkabilirsiniz. Ayrıca bu adres üzerinden satın alacağınız uçak biletleri, mümkün olan en düşük fiyat ile sunulmaktadır. Bu durumda size daha düşük maliyetler ile seyahat etme imkânı sağlamaktadır. Aynı yolculuğu daha düşük ödemeler ile gerçekleştirmenin keyfini çıkarmak için doğru yerdesiniz. 

  Yorum Gönder