Dil Seçiniz

Pegasus 5 Kişiyi İşten Çıkardı

Pegasus olaylı işten çıkarmaları ile gündemde! Pegasus uçak bileti almak için en iyi fiyatları sunan www.ucakbileti.com.tr 'yi tercih edebilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Pegasus 5 Kişiyi İşten Çıkardı

  Pegasus Hava Yolları, daha çok uygun fiyatlarla hava yolu ulaşımı sağlaması ile akıllarda yer etmiş bir hava yolu şirketidir. Türkiye’de öncü bir hizmet olan bu uygulama, dünyadaki örneklerinden geri kalmayan bir başarı ile sunulmaktadır. Pegasus Hava Yolları bu konudaki başarısı ile hava yolu şirketleri sıralamalarında göz dolduran bir başarıya da sahiptir. Şirket kalitesi ve başarılarını listelerden görebileceğiniz gibi, uçuş deneyimini de bizzat yaşamalısınız. Yurt içi ve yurt dışı hava yolu seyahatlerinizde farklı bir deneyim istiyorsanız, Pegasus ‘u denemelisiniz.

  Pegasus başarı haberlerinin yanında, son günlerde bir işten çıkarma olayı ile gündeme düştü. Alınan son duyumlara göre Pegasus ‘ta yer hizmetlerinde çalışan 5 kişi işten çıkarıldı. Bu 5 kişinin 2 ‘sinin Hava İş üyesi olduğu belirtilirken şirketin işçileri çıkarma sebebi ise şaşırttı. Pegasus söz konusu olan 5 işçisini “ahlaksız” suçlama ile işten çıkardı. İşçiler iş akitlerinin fesih edildiğini ise arkadaşlarından öğrendiler. Bunun üzerine fesih görüşmesinden bile kaçınan şirket yönetiminin tazminat da vermeyeceğini iletmesi işçileri sinirlendirdi. İşçiler Hava İş Sendikası ile birlikte dava açmaya hazırlandıklarını belirttiler. Sendika üyesi olan 2 işçi ile ilgili olarak bir de şöyle bir iddia bulunuyor. Her yıl düzenli olarak çalışanlarının performans değerlendirmesini yapan şirkette, son Şubat ayındaki değerlendirmede Sendika üyesi olan 2 işçinin puanının düşük olduğu söyleniyor. Bunun üzerine düşük değerlendirme puanına sahip olmalarına karşın hiçbir eğitime sokulmayan çalışanların hiçbir müdahale ya da uyarı olmadan çalıştırılmaya devam edildikleri iddia ediliyor. Ayrıca bu süreçte gerçekleştirilen zamdan da, söz konusu olan işçilerin faydalanmadıkları belirtiliyor. İşten çıkarılanlardan biri olan Cantekin Evren yaptığı açıklamada kendisine ve diğer işten çıkarılan arkadaşlarına ihtar geldiğini belirtiyor. Karşılarında bir muhatap bulunamadıklarından yakınan işçiler sadece ihtar ile işten çıkarılmalarından şikâyetçi olduğunu belirtiyor. İşten çıkarılan işçiler de, Pegasus Yönetimine durumdan duyulan rahatsızlığı, şirket uygulamaları sebebi ile rencide olduklarını ve hataların giderilmesini talep eden bir ihtar çekeceklerini belirtiyorlar.

  İşçilerin işten çıkarma gerekçesi olarak, İş Hukuku ‘nun 24 / 2 maddesinde yer alan ahlaksızlık, hırsızlık ve taciz gibi kötü niyet içeren suçlamalarda bulunduğu belirtiliyor. İşçiler bu suçlama sebebi ile hem işsizlik maaşından faydalanamıyor, hem de tazminat alamıyor. Üstelik yeni iş başvurularında da bu durum olumsuzluk teşkil ediyor. İşçiler son derece zor durumda olduklarını belirtirken, işten çıkarılan işçiler dışında kimseden açıklama gelmedi. Yani tek taraflı düşünceler yayınlandı şimdiye kadar sadece. Şirketten çıkarılmaları sebebi ile ağır suçlamalarda bulunulan Pegasus Hava Yolları ise konu hakkında açıklama yapma gereği duymuyor. Olumsuz söylemlerin sürmesi ya da artması durumunda şirketin de gerekli açıklamayı yaparak, durumu çözüme kavuşturacağına şüphe yok. Yaşanan tatsızlığın tüm taraflar için sorunsuz bir hale getirilmesi ve çözülmesi herkesin temennisidir. Tüm bu yaşananlara karşın Pegasus Hava Yolları ‘nin hizmetin de her hangi bir aksama ya da başka bir sıkıntı gözlenmiyor. Aynı kalite ile hava yolu ulaşımı hizmeti veren şirket, müşteri memnuniyeti için çaba gösteriyor. Yolcularını müşteri olarak değil de misafir olarak tanımladığını da belirtelim. Misafirlerinin memnun olduğu bir seyahat gerçekleştirmesi, Pegasus Hava Yolları ‘nın temel prensiplerinden biridir. Tatsızlığın kısa sürede çözümü ile ortaya atılan olumsuz iddialarında da sona ereceği düşünülmektedir.

  Yaşanan ufak sıkıntılara karşın, şirketin başarılı hizmet anlayışını sürmesi, önümüzdeki günlerde seyahat etmeyi planlayanlar için sorun olmadığını gösteriyor. Pegasus Hava Yolları uçak bileti alarak, keyifli bir seyahate adım atmak herkesin hakkıdır. Bunun için erken bir tarihte uçak bileti rezervasyonu yaptırmanız önerilmektedir. Uçak bileti alımını yetkili acenteler ya da internet siteleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Acenteler genellikle daha fazla zaman ve emek harcamanızı gerektirirken, internet siteleri büyük bir kolaylık sunmaktadır. Sadece saniyelerinizi harcayarak, oturduğunuz yerden seyahatinizin en önemli hazırlığını, yani uçak bileti alımını gerçekleştirmiş olursunuz. Bu da son derece önemli bir avantajdır. Üstelik www.ucakbileti.com.tr adresini tercih ettiğiniz takdirde, en uygun fiyatlar ile uçak bileti satın alırsınız. Gezilerinizden tasarruf sağlamanın en iyi yolunu da böylece keşfetmiş oluyorsunuz. Daha ucuz ve daha keyifli tatilin adresindesiniz.

  Yorum Gönder