Dil Seçiniz

Pegasus Hava Yolları Yer Hizmetlerini Alıyor

Pegasus Hava Yolları artık kendi yer hizmetlerini yapacak! Pegasus uçak bileti almak için siz de www.ucakbileti.com.tr 'yi tercih etmelisiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Pegasus Hava Yolları Yer Hizmetlerini Alıyor

  Özel hava yolu şirketleri arasında ilk sırada yer alan Pegasus Hava Yolları, hava yolu ulaşımını genele yayan ve daha çok kullanılır hale getiren bir şirket olarak dikkatleri çekiyor. Lüks olmaktan çıkan hava yolu ulaşımı, Pegasus ‘un girişimleri ile düşük maliyet politikası çerçevesinde halka sunulmuştur. Bu durum ise bugün Pegasus Hava Yolları ‘nın ülkemizin en iyi hava yolu şirketlerinden biri olmasında büyük rol oynamıştır. Buna karşın şirketin hizmet kalitesini ve kapasitesini artırma çalışmaları da sürüyor. Yeni uygulamalar ve düzenlemeler, yeni uçak alımları ve hat açılması ile birlikte şirketin büyüklüğünün artırılması hedeflenmektedir. Bu doğrultuda yeni bir girişim gündeme düştü.

  Pegasus Hava Yolları, yer hizmetleri operasyonunu tamamen devralmak için hazırlıklara başladı. Bu şartlarda, operasyon için çeşitli pozisyonlara çok sayıda personel alımı da söz konusu olacak. Pegasus Hava Yolları, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı merkezli olarak hizmet veren ve düşük maliyetli hava yolu şirketi olarak tanınan bir isimdir. Şirket bugüne kadar yer hizmetlerinin kara tarafında verdiği hizmeti, hava tarafında da sürdürme kararı aldı. Hava tarafındaki operasyonu da alması ile birlikte şirket daha kaliteli ve kesintisiz bir hizmet sunmayı hedefliyor. Bugüne dek, yer hizmetlerinin hava operasyonu kısmı Çelebi Hava Servisi tarafından gerçekleştiriliyordu. Ancak sözleşmenin sona ermesi ile birlikte, yenilenmeyeceği ve de şirketin kendi personeli ile bu hizmetin verileceği duyuruldu. Bu doğrultuda henüz sözleşme sona ermeden, teknik donanım arayışı başladı ve görevlendirilecek olan personel için de çalışmalara başlandı. Bu amaçla, bu gün itibariyle kariyer sitelerinde Pegasus Hava Yolları ‘nın çeşitli ilanları yayınlanmaya başlandı. Atölye elektrik teknisyeni, atölye mekanik – hidrolik teknisyeni, atölye boyama teknisyeni, temizlik postabaşı, apron postabaşı, apron şefi, şut altı – apron – temizlik işçisi, operatör şoför, şut altı şefi, şut altı postabaşı, şut altı memuru ve apron memuru Pegasus ’ta yer hizmetleri için personel alımı gerçekleştirilecek olan bazı pozisyonlardır. Bu pozisyonların ilanlarına çeşitli kariyer sitelerinden ulaşmak mümkündür.

  Şuanda Pegasus ‘un Çelebi Hava Servisi A. Ş. (ÇHS) ile olan sözleşmesi ise Havaalanı yer hizmetleri sözleşmesi adı ile anılmaktadır ve 2013 yılında 3 yıllık olarak uzatılmasına karar verilmişti. Böylece 1 Haziran 2013 tarihinde yürürlüğe giren sözleşme Çelebi Hava Servisi A. Ş. (ÇHS) ve Pegasus arasındaki iş birliğini 2016 yılının Haziran ayına kadar uzatmıştır. Ancak geçtiğimiz Mart ayı itibariyle, Pegasus Denizcilik ve Habercilik Bakanlığından yer hizmetleri ruhsatı için ön izin almayı başarmıştır. Bununla birlikte de hemen sözleşme bitimine kadar tüm hazırlıkların tamamlanması için çalışmalara başlanmıştır. Denizcilik ve Habercilik Bakanlığından alınan izne göre Pegasus B tipi ruhsata kavuşmuştur. Yani B tipi ruhsat ile hava yolu şirketleri sadece kendileri için yer hizmeti verme hakkını elde etmiş oluyorlar. Şirket de aldığı bu ruhsat ile birlikte, kendisi için yer hizmetlerinin hava kısmını tesis etmeye başlayacak. Böylece Çelebi Hava Servisi ile olan anlaşmada 2013 yılında son kez yenilenmiş oldu. Büyüme çabası ile gerçekleştirilen girişimlerden biri olan bu uygulama, 2016 yılı itibariyle geçerlilik kazanacak. Şirket başarılarına ve kapasitesine büyük katkısı olacak olan bu hizmet, ülkemizin en iyi özel hava yolu şirketlerinden biri olan Pegasus ’u, dünya çapında da daha ön sıralara taşıyacaktır.

  Kaliteli bir uçuç deneyimi için sizin de tercihiniz Pegasus Hava Yolları ‘ndan yana olmalıdır. Özellikle yurt içi uçuşlar ve Avrupa uçuşları, şirketin uyguladığı düşük maliyet politikası ile hesaplı bir hal almaktadır. Bu rotalara seyahat edecek olanlar için ilk seçeneklerden biri olduğunu söylemek mümkün. Diğer taraftan uçak bileti alımını, seyahat tarihinden 3 – 4 hafta erken bir tarihte yaparsanız, son derece avantajlı fiyatları da yakalama imkânı bulursunuz. Avantajlı fiyatları yakalamanın bir yolu da www.ucakbileti.com.tr ‘dir. Avantajlı fiyat sunmasının yanında, size kullanım kolaylığı, güvenli ödeme ve zaman tasarrufu da sağlamaktadır. Dolayısıyla seyahat etmeyi kolaylıklar ile dolu bir keyif haline getirdiğini söylemek mümkün. Zaman tasarrufu sağlayarak, diğer hazırlıklarınızı daha geniş zamanda yapma şansı da elde edebilirsiniz. Kısacası internet üzerinden yapılan güvenli işlemler, size büyük avantajları getirmektedir.

  Yorum Gönder