Dil Seçiniz

Pegasus Uçakları Ödül Getirdi

Pegasus minik Ada'nın resmi ile süslendi. Pegasus uçak bileti satın almak için www.ucakbileti.com.tr 'yi ziyaret edip, çeşitli seyahat önerileri de alabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Pegasus Uçakları Ödül Getirdi

  Farklılıkları ile dikkatleri çeken Pegasus Hava Yolları, Türkiye’de havacılığın yaygınlaşmasını sağlayan önemli havacılık isimlerinden biridir. Pegasus Hava Yolları ‘nın uyguladığı Low cost sistemi, şirketin maliyetlerini düşürmesi ve dolayısıyla genele göre daha düşük fiyatlar ile uçak bileti sunması anlamına geliyor. Dünya genelinde önemli örnekleri bulunan bu uygulama ile hava yolu ulaşımı daha yaygın hale gelmiştir. Göz ardı edilemeyecek olan bu gerçek, şirkete de büyük artılar ile geri dönüş sağlamıştır ve bugün Pegasus geniş bir filo ile hizmet verir hale gelmiştir. Türkiye’nin mümkün olan hemen hemen her noktasına ulaşım sağlayan şirket, ayrıca yurt dışında da oldukça etkin bir pozisyona sahiptir. Özellikle de Almanya eksenin de Avrupa rotaları, şirketin en önemli hatlarını temsil ediyor. Bugün en büyük yurt dışı yolcu trafiğimizin yaşandığı Almanya’da Türkiye yönlü olarak en çok tercih edilen şirketlerden biridir şirket.

  Çeşitli PR çalışmaları ile özel uygulamalarda bulunması ile yolcuların samimiyetini kazanan şirket, geçtiğimiz günlerde bu tavrı ile de ödüle layık görüldü. Pegasus Hava Yolları, öncelikle uçaklarına misafirlerinin kız çocuklarının isimlerini vererek ilginç bir kampanya başlatmıştı. İlgi ve beğeni kazanan bu uygulama, bir kız çocuğunun çizdiği resmin uçağa giydirilmesi ile taçlandırıldı. Bu girişim dikkat çekerken şirkete bir de ödül getirdi. “Dünyanın En Güzel Hediyesi” adı verilen proje, iletişim, PR ve pazarlama alanında dünyanın en prestijli ödülü kabul edilen Stevie International Business Award’da ödüle layık görüldü. Seyahat ve Turizm kategorisinde yılın PR kampanyası olarak seçilen Pegasus Hava Yolları ‘nın projesi, Gold Stevie ödülüne layık görüldü. Ödülün ardından açıklamalarda bulunan yetkililer, 2011 yılında başlatılarak gelenekselleşen bu uygulamanın, oldukça beğeni kazandığını ve şirket için önemli kabul edilen minik misafirlerin de durumdan son derece memnun olduğunu dile getirdi. Dünyanın En Güzel Hediyesi adı verilen proje, her yıl şirketin sahip olduğu genç filosunun yeni uçaklarını hedef alıyor. Her bir uçağa özel bir miniği ismi verilirken, miniklerin çizdiği bir resmin uçağa giydirilmesi de söz konusu. Genel itibariyle insanların olumlu tepki gösterdiği bu uygulama, önümüzdeki yıllarda da sürecek gibi görünüyor. Bugün ise ödüllere layık görülmektedir.

  Stevie ödüllerinden bahsetmek gerekirse, 12 yıldır düzenlenen bu ödül töreni ile farklı alanlarda iletişim ve PR ödülleri dağıtılıyor. Dünyanın 60’tan fazla ülkesinde faaliyet gösteren pek çok firma iletişim ve pazarlama projeleri ile bu ödüller için yarışıyor. Her biri detaylı bir değerlendirmeye tabi tutulan şirketler, projeleri ile ödüllere aday oluyor. Pegasus uçağının bu ödüle layık görülmesi, bu sebeple de büyük bir sevince sebep olmuştur. 60 ülkeden çok sayıda şirketin arasından sıyrılan Pegasus, bugün farklılığı sayesinde elde ettiği bu önemli ödül ile konuşuluyor. Pegasus Hava Yolları, ödüle sebebiyet veren geleneksel uygulamasına ek olarak bu yıl Hayalimdeki Tatil konsepti ile bir resim yarışması gerçekleştirdi. Yaklaşık olarak 7400 resmin katıldığı yarışmanın birincisi ise İzmir’den yarışmaya katılmış olan 9 yaşındaki Ada oldu. Hem Ada ‘nın ismi hem de Hayalimdeki Tatil teması ile çizdiği resmi, Pegasus ‘un 10 Mart 2015 tarihinde filoya katılan uçağında yer aldı. Şirket misafirlerinin de takdirini toplayan bu uygulamanın gelecek yıllarda da tekrarlanması bekleniyor.

  Siz de size özen gösteren ve sizin kadar çocuklarınızı da önemseyen bir şirket ile seyahat etmek isterseniz, Pegasus ‘u tercih etmelisiniz ve seyahat tarihinizden en azından 3 – 4 hafta öncesinde uçak bileti satın almalısınız. Bu yöntem size gereksiz yere fazla ödeme yapmama imkânı verecektir. Ayrıca www.ucakbileti.com.tr adresi üzerinden bu işlemi gerçekleştirdiğinizde ekstra düşük fiyatlar ile karşılaşırsınız. Seyahat acentelerinin aksine, daha düşük maliyetler ile çalışan bu tip siteler, size daha düşük fiyatlar sunabilmektedirler.  Güvenlik endişesi de yaşatmayan sitenin pratik ara yüzü ile beklediğiniz seyahatin uçak bileti hazırlığını hızla gerçekleştirebilirsiniz. Size kalan fazladan zamanı ise daha detaylı bir tatil organizasyonu yapmak için değerlendirebilirsiniz. Siteden alacağınız bilgiler ile nerede ne yapılır, nereler görülmelidir ve gitmeden önce bilmeniz gerekenler gibi önemli püf noktalara kavuşabilirsiniz. Üstelik tamamı sadece bilgisayar ya da telefon ile ulaşabileceğiniz bir pratik bir imkan kapsamındadır. 

  Yorum Gönder