Dil Seçiniz
AtlasJet Uçak Bileti
Thy

AtlasJet Uçak Bileti

Ülkemizin ulaşım ağının önemli firmalarından biri de AtlasJet Hava Yolları ’dır. Şirket, Öger Holding A.Ş. bünyesinde, 14 Mart 2001 tarihinde kurulmuştur. Hem yurtiçi hem de yurtdışı tarifesiz seferler yapmak üzere ruhsatlandırılmış olan AtlasJet, bugün ülkemizin önemli kuruluşlarından biridir. İlk seferini ise 1 Haziran 2001 tarihinde gerçekleştirmiştir. Başlangıçta sadece 2 uçağa sahip olunsa da, kısa sürede filo oldukça genişletilmiştir. Böylece hızlı bir yükseliş gözlenmiştir. 2004 yılına gelindiğinde ise şirkette ani bir gelişim dikkat çekiyor. Murat Ersoy’un önderliğinde gerçekleşen girişimler ile iç ve dış hatlarda hem tarifeli hem de tarifesiz seferler ile yolcu ve yük taşımacılığı yapma hakkını kazandırmıştır. Yine 2004 yılında ilk iç hatlar tarifeli seferi gerçekleştirilmiştir.

Firma, AtlasGlobal bünyesinde, maksimum uçuş güvenliği kazanmaktadır. AtlasGlobal tarafından bakım, arıza giderme gibi tüm teknik süreçler kontrol altına alınmıştır. Uçuş güvenliğinin temeli olan bu süreçler, güvenilir ellerin sorumluluğunda olduğu için, maksimum güven hissi oluşmaktadır. Uçuş güvenliği, yolcuların kendilerini güvende ve rahat hissetmesi, uçuş prensipleri arasında yer almaktadır. Filonun genişletilmesi ve hizmet kalitesinin arttırılması çalışmaları ile firmanın yükselişi doğru orantılı olarak gözlenmektedir. AtlasJet ‘de. Önümüzdeki süreçte de, ülkemizin önemli hava yolu firmaları arasındaki yerini koruyacağı tahmin edilmektedir. Sıralamadaki yerini yükseltmesi de muhtemeldir.

AtlasJet uçak bileti fiyatlarında ise zaman zaman çeşitli kampanyalar ile fırsatlar sunmaktadır. Bununla birlikte uyguladığı müşteri bağlılık programı olan Jetmil, son derece avantajlı bir uygulamadır seyahat severler için. Jetmil kartına sahip olanlar, her uçak bileti alışları ile puan kazanmaktadırlar. Bu şekilde biriktirdikleri puanlar ile yolcular indirimli ya da ücretsiz uçak bileti alabilmektedirler. Bu programa ücretsiz olarak herkes dâhil olabiliyor. Böylece AtlasJet uçak bileti herkes tarafından ulaşılabilir, cazip bir seyahat seçeneği haline gelmektedir.

Uçak bileti alımında çağın bir gereği olarak sanal işlemler her alanda olduğu gibi, rezervasyon işlemlerinde de büyük kolaylık sağlıyor. İnternetten uçak bileti almanın sağladığı kolaylık ve fırsatlar sebebiyle, herkes internet üzerinden uçak bileti alarak, check-in işlemlerini gerçekleştiriyor. Ancak güvenilir siteler üzerinden bu işlemin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. www.ucakbileti.com.tr bu konuda son derece güvenilir bir adrestir. 3D Secure sistemi sayesinde son teknoloji güvenlik önlemleri alınmış bir alışveriş deneyimi sunulmaktadır. Böylece internetten alışveriş yapma konusunda tereddütü olanlar dahi, hiç tereddüt etmeden kredi kartı bilgilerini girebilmektedir. Ayrıca AtlasJet uçak bileti fırsat ve kampanyalarını güncel olarak takip edebileceğiniz keyifli bir adrestir. Seyahat noktaları ve seferler arasında karşılaşma imkânına da sahip olacağınız için sizin için en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Seyahatlerimizde en çok dikkat ettiğimiz ve önem verdiğimiz konu uçak biletidir. Çünkü hem seyahat planımıza en uygun olanını isteriz hem de bütçemize uygun hale getirmek isteriz. Beklediğimizden uygun fiyatlar ile karşılaşırsak ne ala, ya seyahatimiz süresinde daha fazla alışveriş yapabileceğimiz anlamına geliyor bu durum ya da sonraki gezimiz için bütçe oluşturmaya başlayabileceğimiz. Bu sebeple uçak bileti seçim süreci seyahatimizin en can alıcı noktasıdır. Bu sebeplere bağlı olarak AtlasJet, sunduğu uygun fiyat ve kaliteli seyahat hizmeti ile dikkatleri çekiyor. Eğer seyahat rotanızda AtlasJet ’in de seferi varsa, kaliteli ve uygun fiyatlı bir yolculuk yapabileceğiniz anlamına geldiği için, tercih etmelisiniz. AtlasJet Hava Yolları, yolcularının görüş ve önerilerini de dikkate alan samimi bir firma olduğu için, sunduğu hizmet günden güne gelişim ve değişim içerisindedir. Bunu da yolculuklarınız sırasında çok rahatlıkla hissedebilirsiniz. 

 • Iraklı Zagros Grubu’nun sahip olduğu Kuzey Irak merkezli ZagrosJet ile AtlasJet arasında yaşanan anlaşmazlık geçtiğimiz günlerde yeni olaylara sebebiyet vererek mahkemeye taşındı. İki şirket arasında yaşanan anlaşmazlıkların ardından Irak Sivil Havacılık otoritesi, AtlasJet ’in Irak üzerine gerçekleştirdiği uçuşları durdurma kararı almıştı. AtlasJet, hem bu harekete karşılık hem de Iraklı şirketten alacaklarına karşılık olarak, şirketin Airbus A321 tipi uçağına İstanbul Atatürk Havalimanında el koymuştu. Yaşanan bu tatsızlıkların ardından, iki havayolu şirketi arasındaki anlaşmazlık mahkeme mercilerine taşındı. Mahkemenin açıklanan kararı ise AtlasJet tarafından İstanbul Atatürk Havalimanı’nda rehin tutulan ZagrosJet uçağının iade edilmesi yönünde oldu. Ancak anlaşmazlık bu şekilde son bulmadı.

 • AtlasJet, ülkemizde 2001 yılından bu yana havayolu ulaşımı alanında hizmet veren önemli bir firmadır. Hava ulaşımının yaygınlaşması konusunda büyük bir etkinliği olan firma, geçtiğimiz günlerde tarihi bir değişikliğe imzasını attı. İç ve dış hatlarda yolcu ve yük taşıyan firma, üzerindeki “düşük maliyetli havayolu firması” imajından kurtulma hamlesi olarak, artık yoluna AtlasGlobal markası ile devam etme kararı aldı. Elbette ki pek çok etken mevcuttur bu değişimin altında. Öncelikle AtlasJet ’in küresel hedefleri doğrultusunda, dünya çapında bir marka olma amacı bu kararı tetiklemiştir. Firma yetkililerinin açıklamalarından çıkarılan sonuca göre, daha çok düşük maliyetli bir havayolu şirketi olarak bilinmektedir ve bu algının yıkılması için AtlasJet Havayolları ‘nın köklü bir değişiklik hamlesine ihtiyacı vardır. Bu sebeple de artık yola AtlasGlobal olarak devam etme kararı alınmıştır.

 • Türkiye’nin başarılı hava yolu şirketlerinden biri olan AtlasJet, yeni ismi ile AtlasGlobal, geniş ulaşım ağına yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde bu konuda yapılan çalışmalar ve verilen emekler sonuç verdi ve yeni hatların açılışı gerçekleşti. AltasJet yeni hatları için biletleriniz satışa çıkardı. Böylece, firma yolculara daha geniş bir uçuş ağı ile daha geniş bir seçim listesi sunmuş oluyor. Merak konusu olan ve bir süredir beklenen yeni hatlar ile ilgili bilgiler ise şöyle; Avrupa’da Amsterdam, Düsseldorf ve Köln, Asya’da ise Kırgızistan’ın başkenti Bişkek önümüzdeki dönemde firmanın uçuş gerçekleştireceği noktalardır. 4 yeni hattı aynı anda açan ve yeni döneme büyük bir sürpriz ile adım atan AtlasGlobal, yeni seferlerini İstanbul Atatürk Havalimanı üzerinden gerçekleştirecek. Her bir hat için farklı uçuş detayları mevcut olduğundan, buna göre uçak bileti alımınızı gerçekleştirmelisiniz.

 • Yakın zamanda AtlasJet, AtlasGlobalolarak hizmet verme kararı alarak, küresel anlamdaki hedeflerini ortaya koymuştu. Bu bağlamda kullandığı “Hayallerin Üstünde Bir Dünya” sloganı ile üst düzey bir hizmet anlayışına sahip olduğunu da gözler önüne seriyor. AtlasGlobal yine bu doğrultuda, hizmet anlayışındaki gelişme ile birlikte, sefer sayısındaki artış ile de daha fazla yolcuya sahip olmayı hedefliyor. Yeni yüzü, lüks atmosferi ve havacılık alanında bir dünya markası olma niyeti ile yolcu artışı hedefleyen AtlasJet, yeni ismi ile AtlasGlobal, son günlerde yeni sefer planı ile dikkatleri üzerine çekti. 19 Haziran itibariyle gerçekleştirilmesi planlanan yeni AtlasGlobalseferleri, Gaziantep ve Kıbrıs arasında gerçekleştirilecek. Gaziantep ve Kıbrıs arasında karşılıklı olarak gerçekleştirilmesi planlanan AtlasGlobal Hava Yolları ’nın seferleri, haftalık planda 3 gün şeklinde yapılacak. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere haftada 3 gün şeklinde gerçekleştirilecek olan seferler, Kıbrıs üzerinden saat 19.25 itibariyle gerçekleştirilirken, Gaziantep’ten de saat 21.00 itibariyle kalkış gerçekleşecek. Yolcular için de avantaj teşkil eden uçuş saatleri, Gaziantep halkı tarafından da sevinç ile karşılandı.

 • 2001 yılında Öger Holding A. Ş. Tarafından kurulmuş olan AtlasJet, iç ve dış hatlarda tarifesiz seferler ile yolcu ve yük taşımak üzere yetkilendirilmiştir. 2 adet Boeing B – 757 – 200 tipi uçak ile seferlerine başlayan AtlasJet Hava Yolları, 2 yıl sonra yani 2003 tarihinde 4 adet uçak ile hizmet vermeye başlamıştır. 2004 yılında ise AtlasJet Murat Ersoy önderliğinde değişim yaşamış ve seviye yükseltmiştir demek mümkün. Bu yıl içerisinde iç ve dış hatlarda tarifeli ve tarifesiz yolcu ve yük taşımacılığı ruhsatı alan firma, büyümenin en önemli adımını atmış ve o tarihten günümüze dek belli bir gelişim grafiğine sahip olmuştur. Yakın zaman içerisinde gösterdiği önemli seviye yükseltme hareketi ile de AtlasJet Hava Yolları, AtlasGlobal ismi ile anılmaya başlanmış ve küresel hedeflerine koşan bir şirket haline gelmiştir. Sürdürülebilir ve küresel bir marka olmak isteyen ve AtlasJet ismindeki Jet ifadesinin bıraktığı ucuz havayolu şirketi imajından kurtulmak isteyen AtlasJet Hava Yolları, artık AtlasGlobal olarak anılmakta ve havacılık alanındaki iddiasını gözler önüne sermektedir.

 • Önceleri AtlasJet adı ile bildiğimiz, şimdilerde ise AtlasGlobal ismini alan hava yolu şirketi, bu isim değişikliği ile global hedeflerine dikkat çekmişti. Jet tanımlaması ile ucuz hava yolu şirketi imajından kurtularak, üst düzey bir hizmet ile uluslararası uçuşlarını ön plana çıkarmayı hedefliyor. Bu doğrultuda AtlasGlobal ’in gerçekleştirdiği yeni girişimler de hedeflerini doğrular nitelikte. AtlasGlobal Hava Yolları ‘nın şuandaki yurt dışı sefer oranı yüzde 30 iken bu oran yüzde 70’lere çıkarılmak isteniyor. Dolayısıyla sık sık yeni yurt dışı noktalarının uçuş ağına dâhil edilmesi sağlanıyor. AtlasGlobal Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, küresel hedefleri doğrultusunda açacakları yurt dışı destinasyonlarına ek olarak, Ukrayna ve Kuzey Irak’ta yaptıkları gibi yeni hava yolu şirketleri kuracaklarını dile getirdi. Bu doğrultuda 14 ülkede 8 farklı hava yolu şirketinin kurulması planlanıyor. Bununla birlikte Murat Ersoy, tur operatörlüğü alanındaki faaliyetlerinin müjdesini verdi.

 • Ülkemizde 2001 yılından bu yana hava yolu ulaşımı hizmeti veren AtlasJet, küresel hedefleri için bir gereklilik olarak bu yıl içerisinde ismini değiştirerek AtlasGlobalolarak anılacağını duyurdu. Bizim artık AtlasGlobal olarak bildiğimiz ve yıllardır kalitesini arttırarak büyüyen bir hava yolu şirketi olan AtlasJet, Ukrayna’daki faaliyetlerinde de yeni adımları ile duyuluyor. Ukrayna’da hizmet veren AtlasJet Ukrayna da küresel çapta faaliyetlerine ağırlık vermek ve büyümek için yeni girişimlerde bulunuyor. Bu doğrultuda, Ukrayna Devlet Havacılık Dairesi’ne başvurularda bulunuldu ve Ukrayna Devlet Havacılık Dairesi’nin tarifeli sefer izinlerinden sorumlu olan komisyonun 26 Haziran ‘da yaptığı toplantı ve açıklaması ile AtlasJet Ukrayna’ya 13 yeni yurt dışı hattı için izin verildiği duyuruldu.  Hava yolu şirketi için son derece önemli bir gelişme olan bu açıklama ile birlikte, yapılacak olan yeni yurt dışı seferlerinin detayları da gün yüzüne çıkmaya başladı. İlk gelen bilgiler, yurt dışı hatlarının merkezleri ile ilgili oldu. İzin verilen hatlar şu şekilde olacak; Lviv – İstanbul, Harkiv – İstanbul, Vinnitsa – İstanbul, Kiev – Tiflis, Kiev – Moskova, Kiev – St. Petersburg, Kiev – Erbil, Kiev – Madrid, Odesa – Batum, Odesa – Vilnius, Odesa – Tiflis, Kiev – Bişkek ve Kiev – Larnaka. AtlasJet Ukrayna, dikkat çeken bu hatların iznini almış bulunuyor.

 • Yeni uçuş noktalarına dair bir süre önce duyum aldığımız AtlasGlobal yani eski ismi ile birliğimiz AtlasJet, hızla bu yeni uçuş noktalarını devreye sokuyor. Hızlı bir şekilde bu noktalara gerçekleştireceği uçuşlarını başlatan şirket, kutlamalar ile de bunu herkese duyuruyor. 2001 yılında ilk uçuşunu gerçekleştiren şirket, o dönemde 2 uçağı ile hizmet verirken, bugüne dek geniş bir filo sahibi olmayı başarmış ve geçtiğimiz günlerde geçirdiği evrim ile birlikte de bir dünya markası olmaya hazırlandığını duyurmuştur. 2001 yılından bu yana AtlasJet olarak bildiğimiz ve AtlasJetolarak hizmet veren şirket, bu yıl içerisinde AtlasGlobal olarak anılmaya başlanmış ve küresel bir marka olma yolundaki hedeflerini açıklamıştır. Bu hedefleri arasında önemli bir yer tutan yurt dışı hatları ise hızlı bir şekilde devreye sokulmaya başlandı. Artarda gelen yeni hatlarından ikisi de Amsterdam ve Bişkek oldu. Bu iki hattı da hızla tesis ederek, uçak bileti satışlarına başlandı ve yakın tarihte iki hattında ilk uçuşları gerçekleştirildi. “Hayallerin Üstünde Bir Dünya” sloganı ile dikkat çeken şirket, İstanbul üzerinden bu iki noktaya da tarifeli olarak ulaşım sağlayacak.

 • Ülkemizin uzun yıllardır hizmet veren özel hava yolu şirketi AtlasJet, ucuz hava yolu izleniminden kurtulmak ve sahip olduğu yeni hedeflerine daha hızlı ve daha kolay ulaşabilmek için yakın zaman önce AtlasGlobal ismi ile anılacağını duyurmuştu. Bu şekilde artık dünyanın en iyileri arasında yer alma zamanının geldiğine inanan şirket yetkilileri, başarılı girişimler ile şirketin adından söz ettirmeye başladı. Bugün AtlasGlobal, yerli ve yabancı yatırımcıların daha fazla dikkatini çeken bir şirket haline geldi. Bundaki önemli bir pay ise artarda gerçekleştirilen yeni seferler oldu. Son bir hafta içerisinde açılan yeni yurt dışı hatları, ArlasJet yani yeni ismi ise AtlasGlobal için önemli birer adım oldu. Şirketin sahip olduğu küresel hedeflerine daha kolay ulaşmasını sağlayacak olan bu hatlar ise Amsterdam, Düsseldorf, Köln ve Bişkek oldu. 2015 yılının yurt dışı atakları için seçilmiş olması, şirketteki hareketlilik ile gözlere çarpıyor. Açılan bu dört hatta karşın yeni hatların da yolda olduğu duyumu geldi. 10 Temmuz itibariyle AtlasGlobal Paris’e de uçmaya başlayacak.

 • Havacılık anlamında yatırımcıların dikkatini çeken bir başarı ve de çıkış ile gündeme gelen AtlasGlobal Hava Yolları, AtlasJet olarak kuruldu falan yüzünü değiştirdiği gibi hedeflerini de değiştirerek dikkatleri çekti. Öncelikle şirket isim değişikliğine giderek, bu tarih itibariyle AtlasJet olarak anılmak istemediğini belirtti. Artık AtlasGlobal olarak anılacak olmasının temel sebebi ise ucuz hava yolu şirketi imajından kurtularak, küresel bir şirket olma hedeflerine sahip olmasıdır. Bu yöndeki değişiklik ve açıklamaların ardından ise şirket faaliyetleri ile de kararlığını göstermiştir. Küresel bir hava yolu şirketi olmanın yolu yurt dışı seferlerinin çokluğu ile mümkün olmaktadır. Bu sebepler AtlasGlobal Hava Yolları da hızla yeni yeni yurt dışı seferleri açmaya başlamıştır. Hızla gerçekleşen sefer açılışları, yerli ve yabancı yatırımcıların dikkatini de çekmiştir. Dolayısıyla şirkete talipler ortaya çıkmaya başlamıştır. Buna karşın şirketin bu tip bir görüşmesinin gündemde olmadığı ve hedeflerine konsantre olduğu yönünde bir açıklama yapılmıştır.

 • Ülkemizde havacılık faaliyetlerinin yaygınlaşması, uçak bileti fiyatlarını normalleştirirken, hava yolu ulaşımını da bir lüks olmaktan çıkarmıştır. Ayrıca bu alanda önemli bir pazar olan Türkiye 3. Havalimanı projesi ile önemli bir hava yolu kavşağı haline gelecek gibi görünüyor. Henüz inşaat tamamlanmadan, ülkemizdeki hava yolu sektörü büyük bir hareketlilik içerisine girdi. AtlasGlobal yani eski ismi ile AtlasJet gibi hava yolu şirketleri değişim çabaları içerisindeyken, tüm şirketlerin yıllık hedeflerinde de yükseliş gözleniyor. Havacılık sektörünün daha yukarılara taşındığı dönemde, bu pastadan daha büyük pay almak isteyen şirketlere, aynı zamanda da çok sayıda yabancı talip çıkıyor. AtlasJet gibi bazı şirketlerin bu tip teklifler aldığı biliniyor ancak her hangi bir satış durumu henüz gündemde değil. Diğer taraftan AtlasGlobal, AtlasJet ismini değiştirerek daha küresel bir kimlik kazanma yolunu seçti. Bundaki etkenlerden biri olan sektör gelişimine ek olarak, şirketin uluslararası bir nitelik kazanma isteği de etkili olmuştur.

 • AtlasJet ismi ile ülkemizde hava yolu hizmeti sunan şirket, bunun olumsuzluklarından kurtulmak için köklü bir değişiklik ile hizmetlerini sürdürme kararı almıştı. Bu sebeple şirketin ismi AtlasJet ‘ten AtlasGlobal ‘e çevrildi. Şirketin bu değişimi, daha pek çok yeniliği de peşinden sürükleyerek, yerli ve yabancı yatırımcıların da dikkatini çekti. Art arda gelen yeni rota haberleri ile havacılık haberleri arasında adından bahsedilen AtlasGlobal Hava Yolları, kalite artırma çalışmalarında başarılı gibi görünüyor. Şirketin yurt dışı girişimlerinden biri olan AtlasJet Ukrayna’da da aynı hareketliliğin görülmesi ise başka bir olumlu gelişme. AtlasGlobal adı altında gerçekleşen son hareketlilik ise AtlasJet Ukrayna’da oldu. AtlasGlobal Hava Yolları ‘nın yurt dışı yatırımlarından biri olan AtlasJet Ukrayna, yeni bir hattı ile adından söz ettiriyor. İstanbul’un daha pek çok şehre doğrudan bağlanması hedefi doğrultusunda açılan hat da, Rusya’nın Voronej kentini İstanbul’a bağlayacak.

 • Önceleri AtlasJet ismi ile hem ülkemizde hem de yurt dışında etkin olan şirket, içinde bulunduğumuz 2015 yılı ile birlikte değişikliğe gitmeyi tercih etti. Artık AtlasJet değil de AtlasGlobal olarak anılan şirket, ülkemizde gerçekleştirdiği bir dizi yeniliğe ek olarak, yurt dışında faaliyet gösteren alt şirketinde de değişikliklere başladı. İlk olarak isim değişikliği ile birlikte, reklam faaliyetlerini bu yöne çeken şirket, ardından sadakat programında da yeniliğe gitti. Yeni ve küresel yüzüne uygun bir program ile hizmet veren AtlasGlobal, bunun ardından yeni seferleri ile konuşulmaya başlandı. Çünkü hızla yeni açılan seferlerinin tamamı, kritik yurt dışı rotalarını ifade ediyordu. En çok ihtiyaç duyulan ve ülkemiz ile ulaşım ağı yoğun olan bu kentlerin art arda dâhil edilmesi ile birlikte, şirket küresel hedeflerini de ortaya koymuş oldu. Ülkemizde tesis edilen bu yeniliklere ek olarak, alt şirket olarak değerlendirilen AtlasJet Ukraine LTD. de değişikliğe gitti. AtlasJet Ukrayna üzerinde yapılan değişikliğe göre de 31 Ağustos 2015 tarihi ile birlikte artık AtlasGlobal ismi ile uçuş gerçekleştirilecek. Böylece şirketler yine aynı isimde buluşmuş olacak.

 • Yazın en sıcak günlerini yaşadığımız şu zamanlarda, hafiften sonbahar hazırlıkları da çeşitli alanlarda dikkatimizi çekiyor. AtlasGlobal yazın keyifli seyahatlerini planlayıp sona doğru gelirken, hız kesmeden yeni seyahatler organize etmeniz için size muhteşem fırsatlar sunuyor. 2001 yılında Öger Holding önderliğinde kurulan ve bugüne dek büyüyerek ülkemizin önemli aktörlerinden biri haline gelen şirket, 3 kıtada bayrak taşıyıcı şirket haline gelme hedefi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. 2001 yılında 2 adet Boeing B757 – 200 tipi uçak ile sektöre giren şirket, 2003 yılında bu tip uçaklarının sayısını 4’e yükseltmiş, 2004 yılı itibariyle ise Murat Ersoy ile ciddi bir değişim sürecine girmiştir. 2004 yılı şirket için önemli bir dönüm noktasını işaret etmektedir. Bu tarih itibariyle iç ve dış hatlarda tarifeli ve tarifesiz seferler ile yolcu ve yük taşımacılığı ruhsatı alan şirket, önemli isimler arasında anılmaya başlamıştır. Bugün 18 adet uçağa sahip olan şirket, buna karşın geniş bir coğrafyada faaliyet gösteriyor ve yeni uçak siparişleri ile birlikte hızlı bir büyümeyi hedefliyor.

 • AtlasGlobal, yakın zamana kadar AtlasJet ismi ile başarılı bir hizmet verirken, bugün adeta evrim geçirerek, Global bir hava yolu şirketi haline gelmiş bulunuyor. Türkiye’de havacılık anlamında yaşanan gelişmelerde büyük payı olan şirket, başarılı seferlerini daha kaliteli bir hizmet ile sunma gayesi ile yeni bir kimlik kazanmıştır. Buna göre artık AtlasGlobal Hava Yolları’ nı dünya genelinde bir hava yolu şirketi olarak tanıyacağız. Son aylarda eklenen yeni rotalarının tamamının yurt dışı odaklı olması da bunun bir göstergesi niteliğindedir. Ukrayna şirketi ile birlikte ortak faaliyetler yürütüm, uluslararası uygulamaları ve seferleri ile dikkat çeken şirket, artık AtlasJet ‘in bıraktığı ucuz hava yolu şirketi imajından kurtularak, daha prestijli bir imaj kazanacak gibi görünüyor. Hedefleri arasında bu duruma da yer veren şirket, Türkiye’nin beklenen havacılık yükselişinde daha fazla yer edinmeyi de arzuluyor. Dolayısıyla, 3. Havalimanı projesinin tamamlanması sürecine kadar, mümkün olduğunca fazla büyümeyi hedefliyor.

 • AtlasGlobal, yenilenen bir imaj ile yurt içi ve yurt dışı tarifeli seferleri ile hizmet veriyor. Bu yıl şirketin art arda gelen sürprizleri hem rakiplerini hem de misafirlerini şaşkınlığa uğrattı. Şirketin imaj değişikliği, ardından gelen yoğun bir şekilde eklenen yurt dışı rotaları ve Ukrayna şirketinde gerçekleştirilen yenilikler, bu yıla damgasını vurmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise Twitter üzerinden açıklanan bir haber, yılsonuna kadar daha çok AtlasGlobal gelişmesi duyacağımızı gösteriyor. AtlasGlobal Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı olan Murat Ersoy, sosyal medya hesabı üzerinden dikkatleri çeken bir açıklamada bulundu. Murat Ersoy, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile yakın zamanda Erbil, Süleymaniye, Bağdat, Necef ve Basra’ya sefer düzenleyeceklerini açıkladı. İlginin şimdiden yoğun olduğu bu rotalara, Eylül ayı ile başlanması planlanıyor. AtlasGlobal ‘in Irak’a gerçekleştireceği bu 5 rota, haftada 40 seferlik bir Irak trafiği anlamına geliyor. Bu bölge ile Türkiye arasında, iş ilişkileri ve akrabalık gibi sebepler yakın bir iletişime sebep oluyor. Sürekli bir iletişim ve ulaşım trafiği söz konusu oluyor. Şirketin yeni seferleri, bu konuda büyük bir avantaj sağlayacak ve ulaşım alternatifi yarattığı gibi fiyat alternatifi de yaratacak.

 • Ses getiren operasyonlara imza atan AtlasJet, daha küresel bir hizmet sunmak ve havacılık alanında lüks markalar arasında anılmak için AtlasGlobal adı ile yeni bir kimliğe kavuştu. Yeni kimliği ile geniş bir ağda hizmet sunacak olan AtlasJet, Türkiye’deki etkinliğine ek olarak AtlasJet Ukrayna adı ile de Ukrayna üzerinden faaliyetlerde bulunuyor. Şirket bugüne kadar AtlasJet ismi ile daha ucuz bir hava yolu ulaşım seçeneği olarak görülmüştü. Bu durumdan sıyrılma düşüncesi ile yüzünü değiştirdi. Daha kaliteli ve daha konforlu bir ulaşım sağlamak isteyen şirket, bu yöndeki çalışmaları ile konuşuluyor. Buna ek olarak, ulaşım seçeneklerini de farklı bir yönde geliştirmeye başladı. Yurt içi uçuş noktalarının neredeyse tamamını uçuş ağına ekleyen AtlasJet, yurt dışı rotalarına ağırlık vermeye başladı. AtlasGlobal olarak kendini tanıtan ve yeni kimliği, yenilenen yüzü ile lüks hava yolu şirketleri arasında anılmak isteyen firma, yeni girişimleri ile bu durumu kanıtlıyor. Yeni rotalarını art arda uygulamaya sokması, yıla damgasını vuran en önemli olaylardan oldu. Yılın başından bu yana sürekli bu tip girişimlerini sürdürüyor. Son olarak da art arda gelen yeni yurt dışı rotaları, son günlerde yine bir rota ile devam etti.