Dil Seçiniz

AtlasGlobal, Atlas Holidays Adıyla Tur Operatörü Oluyor

Transit yolcuları turiste çevirecek olan Atlas Holidays geliyor! AtlasJet uçak bileti almak için www.ucakbileti.com.tr adresini seçerek siz de keyifle uçabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  AtlasGlobal, Atlas Holidays Adıyla Tur Operatörü Oluyor

  Önceleri AtlasJet adı ile bildiğimiz, şimdilerde ise AtlasGlobal ismini alan hava yolu şirketi, bu isim değişikliği ile global hedeflerine dikkat çekmişti. Jet tanımlaması ile ucuz hava yolu şirketi imajından kurtularak, üst düzey bir hizmet ile uluslararası uçuşlarını ön plana çıkarmayı hedefliyor. Bu doğrultuda AtlasGlobal ’in gerçekleştirdiği yeni girişimler de hedeflerini doğrular nitelikte. AtlasGlobal Hava Yolları ‘nın şuandaki yurt dışı sefer oranı yüzde 30 iken bu oran yüzde 70’lere çıkarılmak isteniyor. Dolayısıyla sık sık yeni yurt dışı noktalarının uçuş ağına dâhil edilmesi sağlanıyor. AtlasGlobal Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, küresel hedefleri doğrultusunda açacakları yurt dışı destinasyonlarına ek olarak, Ukrayna ve Kuzey Irak’ta yaptıkları gibi yeni hava yolu şirketleri kuracaklarını dile getirdi. Bu doğrultuda 14 ülkede 8 farklı hava yolu şirketinin kurulması planlanıyor. Bununla birlikte Murat Ersoy, tur operatörlüğü alanındaki faaliyetlerinin müjdesini verdi.

  Ağırlıklı olarak iç hatlarda hizmet veren AtlasJet ‘in amacı, yolcu yoğunluğunu dış hatlara kaydırmaktır. Türk turistlerin öncelikli olduğu yeni noktalara yönelerek, iç hatlardaki bazı noktalarda uçuş frekansının azalması ile dış hatlarda artış sağlanacak. Almanya, İngiltere, Fransa, Hollanda, Brüksel ve İtalya AtlatGlobal ‘in yeni hedeflerinden bazılarıdır. Yakın zamanda AtlasGlobal Hava Yolları ’nın Almanya’da Düsseldorf ve Köln uçuşlarını duyuruştuk. Buna ek olarak Hollanda’da Amsterdam uçuşları başladı. İki haftada bir yeni bir dış hattın uygulamaya sokulması ile hedeflenen yüzde 70’lik dış hat uçuşuna kısa sürede ulaşılması istenmektedir. Murat Ersoy’un açıklamalarına göre yolcu trafiğinin karşılanması milli taşıyıcı kabul edilen hava yolu şirketine düşerken, transit yolcuların turiste çevrilmesinin ise özel hava yolu şirketlerinin görevidir. Bu doğrultuda AtlasJet, transit yolcuları, turiste çevirmek için tur operatörlüğünde daha aktif olmaya karar vermiş. Buna bağlı olarak 8 farklı hava yolu şirketinin kurulması çalışmasına başlanmış. Bu hava yolu şirketleri, Irak merkezli, Balkanlarda Arnavutluk merkezli, Suudi Arabistan ve Eski Sovyetler bölgesi olarak netleşen bazı noktalarda faaliyet gösterecekler.

  AtlasJet, bu hava yolu şirketleri ile sadece yolcu taşıma hizmeti vermeyi hedeflemiyor. Aynı zamana tur operatörü yatırımları yaparak yolcuların turiste çevrilmesini hedefliyor. Tur operatörü kapsamında ülkemizde bilinen ismi ile ETS hizmet veriyor, ancak ETS yurt dışında bilinirliğe sahip değil. Hatta bunun bir ön çalışması olarak ETS ‘nin İran’da denemesi yapılmış ancak tutmamış. Dolayısıyla, yurt dışında tur operatörü olarak yeni bir firmanın faaliyet göstermesi planlanmış. Yeni kurulan hava yolu şirketleri ile birlikte Atlas Holidays olarak anılacak olan tur operatörü de hizmet verecek. Böylece, AtlasGlobal Hava Yolları ile seyahat eden transit yolcuların turiste dönüştürülmesi hedeflenecek. Atlas Holidays, sadece uçuş, konaklama ve transfer hizmeti verecek olan fonksiyonlu bir kuruluş olacak. Bugün 25 uçakla hizmet verdiği belirtilen AtlasGlobal, bunu en kısa sürede 3 katına çıkarmayı hedeflemektedir. 2018 yılında biten uçak siparişlerinin, 2020 yılında teslimlerinin bitmesi ve 2020 yılında 75 adet uçak ile 240 bin saat havada uçan bir firma olma hedefi belirlenmiştir. Tur operatörü ve hava yolu şirketi olarak, dünya çapında adını sıkça duyacağımız AtlasGlobal, bu hedefi doğrultusunda girişimlerine başlamış bulunuyor.

  AtlasGlobal Hava Yolları ’nın uçuş kalitesi ile seyahat etmek için, uçak bileti almanız ve yolculuğunuzun tadını çıkarmanız yeterlidir. Uçak bileti almak için de önceden olduğu gibi zaman ve emek harcamanıza gerek yok. Uçak bileti satışı yapan yetkili noktaların sunduğu sabit fiyatlara mecbur olmanıza da hiç gerek yok. Çünkü www.ucakbileti.com.tr adresi size en uygun fiyatı internet üzerinden uçak bileti alma kolaylığı ile birlikte sunmaktadır. Üstelik internet üzerinden alışveriş yapmadaki en önemli endişe olan güvenlik konusunu da düşünmenize gerek yok. Çünkü zaten mevcut olan en iyi güvenlik sistemini kullanan bir adres üzerinden alışveriş yapacaksınız. Aradığınız uçak biletine kolayca ulaşarak seyahat hazırlıklarınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. AtlasJet uçak bileti alıp, seyahat hazırlıklarınızı da tamamladıktan sonra, size sadece bu seyahatin tadını çıkarmak kalıyor. Önümüzdeki günlerde daha da başarılı olarak göreceğimiz AtlasGlobal’in hizmet anlayışındaki kaliteyi şimdiden tecrübe etmek için, önünüzdeki ilk uçuşunuzu AtlasGlobal ile yapmalısınız. 

  Yorum Gönder