Dil Seçiniz

AtlasJet Neden AtlasGlobal Oldu?

AtlasJet, AtlasGlobal adı ile artık küresel bir marka niteliğine bürünüyor. Uygun fiyatlı AtlasJet uçak bileti almak için www.ucakbileti.com.tr 'yi ziyaret edebilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  AtlasJet Neden AtlasGlobal Oldu?

  AtlasJet, ülkemizde 2001 yılından bu yana havayolu ulaşımı alanında hizmet veren önemli bir firmadır. Hava ulaşımının yaygınlaşması konusunda büyük bir etkinliği olan firma, geçtiğimiz günlerde tarihi bir değişikliğe imzasını attı. İç ve dış hatlarda yolcu ve yük taşıyan firma, üzerindeki “düşük maliyetli havayolu firması” imajından kurtulma hamlesi olarak, artık yoluna AtlasGlobal markası ile devam etme kararı aldı. Elbette ki pek çok etken mevcuttur bu değişimin altında. Öncelikle AtlasJet ’in küresel hedefleri doğrultusunda, dünya çapında bir marka olma amacı bu kararı tetiklemiştir. Firma yetkililerinin açıklamalarından çıkarılan sonuca göre, daha çok düşük maliyetli bir havayolu şirketi olarak bilinmektedir ve bu algının yıkılması için AtlasJet Havayolları ‘nın köklü bir değişiklik hamlesine ihtiyacı vardır. Bu sebeple de artık yola AtlasGlobal olarak devam etme kararı alınmıştır.

  Markaların, yenilenmesi, yeniden yapılandırılması süreci genellikle pek çok sorun ile karşılaşıldığından zor bir zaman dilimi olmaktadır. Özellikle de AtlasJet Havayolları gibi müşteri ve hizmet odaklı bir şirketse söz konusu olan, bu sürece çok titiz bir inceleme sonucunda ulaşılmalı ve doğru hesaplamalar ile yönlendirilmelidir. Bazen bu yapılandırmanın sebebi, tüketicide oluşan yanlış algıyı düzeltmek olurken, bazen de ürün ya da hizmet gibi herhangi bir konuya dikkat çekmektir. AtlasJet ‘in böyle bir yenilik içerisine girmesinin gösterilen temel sebebi ise şirketin küresel hedefleri doğrultusunda oluşan algının toparlanmasıdır. “Jet” kelimesi ile anılan havayolu firmalarının, yurt dışında daha çok düşük maliyetli havayolu firmaları ile özdeşleştiriliyor olması, AtlasJet için de büyük bir olumsuzluk oluşturmaktaydı. Şirket bu imajdan kurtulmak için, en doğru hareketin marka yeniliği olacağı kanısına vararak, bundan böyle AtlasGlobal olarak anılmayı tercih etmiştir.

  Markanın yeni hali ile birlikte ilk yayınlanan reklam filmi, AtlasJet ‘in yeni hedeflerini işaret eder niteliktedir. Reklam filminde oynayan sarışın mavi gözlü çocuk, Avrupa hedefinin altını çizer niteliktedir. Şirket yetkililerinin açıklamaları, firmanın isim değişikliği ile birlikte, low cost olarak tabir edilen grupta anılmaktan kurtulmayı hedeflediği, bunun yerine cazip fiyatlar sunan ama full hizmet anlayışına sahip olan, ayrıca Türk misafirperverliğini yansıtan bir havayolu şirketi olarak anılmak istediği yönündedir. Ayrıca eski ismi ile AtlasJet, yeni ismi ile ise AtlasGlobal ’in, Türkiye’de Türk misafirperverliği ile hem EkonomiPlus hem de Business Class hizmeti sunan en iyi marka olduğu iddiası da bulunuyor. Böyle bir firmanın, yanlış algı sebebi ile itibar kaybetmesine engel olmak için de AtlasGlobal olarak devam etmeye karar vermişler.

  AtlasJet yetkilileri, aslında AtlasGlobal dönüşümünü sadece bir isim değişikliği olarak nitelemiyorlar. Bunun aynı zamanda geniş kapsamlı bir kurumsal kimlik yenilenmesi olduğunu dile getiriyorlar. Bunu da şöyle açıklıyorlar; AtlasGlobal olarak yola devam etme kararı ile birlikte, markanın kurumsal kimliğinde adeta A’dan Z’ye bir yenileme yaşanıyor. Firmanın web adresinin ve web sitesinin yenilenmesi dışında AtlasJet uçaklarında bugüne kadar aylık olarak yayınlanan derginin ismi de Glober olarak değişmiştir. 2014 yılının son çeyreğinde başlayan çalışmalar ile birlikte AtlasJet, hem tüketiciler ile temasa geçilen tüm noktalarında hem de uçaklarının üzerindeki Branding’e kadar pek çok alanda bu yeniliği yansıtmaya başlamıştır. Kısacası AtlasJet, AtlasGlobal ile birlikte, gerçek potansiyelini gösterme ve bir basamak daha yukarıya çıkarak küresel hedeflerine daha hızlı ilerleme hareketi içerisine girmiştir. Bunu değişim ve dönüşüm sürecini son derece hızlı bir şekilde hayata geçirerek, müşterilerine en iyi şekilde tanıtma amacı gütmektedir.

  Uçak bileti alırken yaşanan pek çok sıkıntı göz önünde bulundurulduğunda, internet üzerinden uçak bileti almanın avantajı hemen dikkat çekmektedir. İnternet üzerinden AtlasJet uçak bileti alırken de hemen dikkatinizi çekecek olan AtlasGlobal değişimi ile birlikte, farklı bir seyahat deneyiminin içerisine çekilebilirsiniz. Gerçek potansiyelini yansıtan AtlasGlobal uçak biletini almak için www.ucakbileti.com.tr gibi adresleri tercih edebilirsiniz. İnternet üzerinden kredi kartı bilgisi verirken tereddüt yaşamamıza sebep olan güvenlik sorunları ise www.ucakbileti.com.tr ‘de bulunmuyor. Çünkü en üstün güvenlik önlemi olan 3D Secure ile korunan site, bilgilerinizi güvence altına alıyor. Keyifli ve hızlı bir uçak bileti satın alım işleminden sonra, kalan zamanınızı da seyahat organizasyonunuza ayırabilir, keyifli bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

  Yorum Gönder