Dil Seçiniz

Türkiye'nin En İyi Kamp Alanları

Doğası ile büyüleyici bir çeşitlilik sunan ülkemizde sayısız kamp alanı mevcut. Bunlara uçakla seyahat etmek isteyenler için uçak bileti ucakbileti.com.tr 'de.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türkiye’nin En İyi Kamp Alanları

  Ülkemiz doğal güzellikleri ile büyük bir çeşitliliğe sahip. Bu durum doğa ile iç içe yapılabilecek faaliyetler için bize çok fazla seçenek sunuyor. Her mevsim, her bölgede ayrı bir kamp keyfi sürebilirsiniz. Kamp yapmak için çok fazla kural ya da engel bulunmuyor. Uçak bileti ayarlayıp, sırt çantanızı da aldınız mı tamamdır.

  1. Muğla – Akyaka

  Orman Kampı yapmak isteyenler için eşsiz bir seçim olacaktır Akyaka. Ege’de, deniz kıyısında ve harika bir ormanın içinde kamp fikri kulağa nasıl da hoş geliyor. Burası “Akyaka Orman Kamp Alanı” ve alan içerisinde tuvalet, market ve elektrik bulunuyor. Hem çadır hem de karavan kampı için uygun bir alan aynı zamanda. Akyaka’da bol bol yürüyüş yapıp, bol oksijen ile kendinizi bir hayalin içinde gibi hissedebilirsiniz ama burada yapılacak en iyi hareket yürüyüş yapmak zaten.

  Kamp alanı ücretleri sezona göre değişiklik gösteriyor. Gitmeden önce bilgi alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden havayolu ulaşımı ile seyahat edebilirsiniz. Dalaman Havalimanı’na yaklaşık olarak 70 km uzaklıkta bulunuyor Akyaka Kamp Alanı. Muğla merkezine de 30 km mesafede yer alıyor. Yarım saatte bir hareket eden dolmuşlar ile kamp alanına ulaşılabiliyor. Ayrıca harika bir kent olan Muğla’nın değerlerini keşfetmeden geri dönmemeniz önerilir. Muğla Gezi Rehberi ile gezilmesi gereken yerleri atlamadan şehrin tadını çıkarabilirsiniz.

  2. Nevşehir – Kapadokya

  Nevşehir’de, balonlarında altında kamp yaparak çevrede turistik bir gezi gerçekleştirebilirsiniz. Kapadokya Kaya Camping, bu sebeple 23 senedir pek çok yerli ve yabancı turistin kamp için tercih ettiği bir alan. Burası ağaçlar ile çevrili oldukça geniş 15 bin metrekarelik bir yer olduğu için hem çadır hem de karavan ile kamp yapmak için uygundur. Ortak duş, tuvalet ve mutfak mevcuttur ama bunun yanında market, restoran, bar ve çay ocağı gibi tesisler de bulunuyor.

  Kamp alanına ulaşımda genellikle havayolu tercih ediliyor, çünkü sadece 30km mesafede bulunuyor Nevşehir Havalimanı. Kapadokya peri bacalarını görüp, diğer turistik faaliyetlere de katılabilirsiniz burada. Balona binerek de harika manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Böyle harika bir kampa çıkmak için uçak bileti alarak plan yapmaya başlayabilirsiniz. Oldukça keyifli ve kültürel nitelikli bir kamp için Kapadokya en iyi tercihlerden biridir. Şehir turu yapmak isterseniz Nevşehir Gezi Rehberi size yol gösterecektir.

  3. Bursa – Uludağ

  Uludağ’da Çobankaya Kamp Alanı’nda çadır ve karavan kampı yapılabilmektedir. Uludağ zaten Marmara bölgesinin en yüksek noktası ve harika bir kayak merkezidir. Kış turizmi açısından en iyi seçeneklerden biridir. Yaz aylarında da kamp yapmak için harika bir seçenektir. Burada dağ havası ve endemik bitki türleri ile bezeli ormanda doğanın tadını çıkaracaksınız. Uzun yürüyüşler yapabilirsiniz.

  Kamp alanının şehir merkezine yakın oluşu ayrıca büyük kolaylık sağlıyor. Şehir merkezindeki özellikle Osmanlı dönemine ait olan pek çok tarihi yapıyı, çarşıyı ziyaret etme fırsatı da bulabilirsiniz. Gezi süreniz doğrultusunda bu şehirde daha uzun zaman geçirilebilir. Hazırladığımız Bursa Gezi Rehberi de size yardımcı olabilir gezinizde. Kente havayolu ile ulaşmak için Yenişehir Havalimanını tercih etmelisiniz. Havalimanından Uludağ Çobankaya Kamp alanına yaklaşık olarak 1 saatte ulaşılmaktadır. Ayrıca İstanbul üzerinden gelecekler için hızlı feribot seçeneği de mevcuttur. Mudanya’dan hareket eden deniz otobüsleri ile İstanbul bağlantısı sağlanmaktadır. Mudanya’dan kamp alanına ulaşım ise otobüs ve metro aktarmalı olarak gerçekleşebiliyor.

  4. İzmir – Ödemiş

  İzmir Ödemiş’te Bozdağ Kamp Alanında özellikle de kış aylarında unutulmaz bir kamp yapabilirsiniz. Karlar altında, kış soğuğunda burada kampın keyfi çok farklıdır. Tabi bu durumda yanınızda daha fazla malzeme götürmeniz gerekiyor ama emin olun buna değiyor. Elbette ki sadece kış aylarında değil, yaz aylarında da burada kamp yapılabiliyor. Yaz aylarında da İzmir’in bunaltıcı sıcaklığından kaçarak burada serinlemek mümkün. Bozdağ Kasabası’na gelmişken buranın meşhur sucuk ekmeğini de denemeniz önerilir.

  Bozdağ Kamp Alanına ulaşım, Türkiye’nin her yerinden hızlıca sağlanabilir. Bu da tabi ki, havayolu ulaşımı ile gerçekleşiyor. Kamp alanına en yakın havalimanı ise Ödemiş üzerinden ulaşılan İzmir Adnan Menderes Havalimanı ’dır. Yaklaşık olarak 115 km kadar bir uzaklıkta bulunuyor havalimanı. İzmir’de gezilip görülmesi gereken pek çok nokta bulunuyor. Gezinize bunları dâhil ederek daha kapsamlı ve keyifli bir gezi gerçekleştirebilirsiniz. Hazırladığımız İzmir Gezi Rehberi size yardımcı olabilir şehir turunda.

  5. Balıkesir – Cunda

  Cunda Ada Kamping, Ayvalık’ın Cunda adasında yer tam anlamıyla tatillik bir kamp alanıdır. Bu alanda mutfak, çamaşırhane,  sıcak duş ve buzdolabı bulunuyor. Ayrıca kamp alanında, sıcak duş ve tuvaleti bulunan odalarda kalmak da mümkündür. Burada deniz turizmi adına pek çok etkinlik bulunuyor. Bunlara katılarak daha da keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tekne turlarına katılıp gezebilir, dalış yapabilirsiniz. Tatilinizi daha da zengin hale getirmek için başta Ayvalık olmak üzere Balıkesir’i de gezebilirsiniz. Kentin görülesi mekânları için Balıkesir Gezi Rehberi size yardımcı olabilir.

  Adanın Midilliye bakan tarafında yer alan kamp alanında, yeşil ve mavinin buluştuğu noktada huzuru hissedeceksiniz. Üstelik her mevsim burada kamp yapmanız mümkün. Şehrin telaşından, yorgunluğundan kaçmak için kendinizi kısa bir tatile, buraya atabilirsiniz. Burada hem karavan hem de çadır kampı yapılabiliyor. Ülkemizin uzak yerlerinden gelecek olanlar için kentin havalimanı da kolaylık sağlıyor. Balıkesir Havalimanı sayesinden uzun yolları kısa sürede aşıp tatilinize başlayabilirsiniz.

  6. Bolu – Yedigöller

  Bolu sınırları içerisinde bulunan Yedigöller Milli Parkı, özellikle de İstanbul’a yakınlığı ile en çok tercih edilen kamp alanlarından bir diğeridir. Deneyimleyenler diyor ki; “Burada kamp yapmanın keyfi apayrı.” Harika manzaraları ile daha çok akıllarda yer etmiştir. Bir şekilde fotoğraflarını görüp doğasına hayran kalmışızdır. Kamp yapma planı yaparken de ilk değerlendirilmesi gereken seçenek Yedigöller’dir. İlkbahar, yaz ve sonbaharda kamp yapabileceğiniz alan, her mevsim size bambaşka renklerle bambaşka güzellikte manzaralar sunuyor olacak.

  Bolu – Yedigöller’de yapılabilecek aktivitelerin başında uzun doğa yürüyüşleri geliyor. Temiz havanın tadını çıkarıp huzur bulabilirsiniz demek bu. Aynı zamanda, olta balıkçılığı ile ilgilenebilirsiniz. Kamp alanı hakkında daha detaylı bilgi vermek gerekirse, alanda elektrik imkânı bulunmuyor. Bu sebeple ateş yakılabiliyor ama kontrollü olma şartı var elbette. Alan aydınlatması, tuvaletler ve tahta banklar bulunuyor burada ve içme suyu sıkıntısı yok. Ayrıca alternatif konaklama seçeneği olarak Bungalov bulunuyor.

  Burada bulunan yedi gölü gezmek şarttır. Kapı girişlerinde bulunan haritalar sayesinde göllerin konumunu inceleyerek kendi gezi planınızı yapabilirsiniz. Bisiklet götürmeniz mümkünse göl çevresinde bisiklet gezisi de keyifli olabilir. Göllerin dışında kamp alanı çevresinde görülmesi gereken Dilek Çeşmesi, Şelale ve Gülen Kayalar gibi bir iki nokta daha bulunuyor. Kamp alanından Bolu^ya doğru giderken 5 km uzaklıkta bulunan seyri tepesinden harika bir manzara görebilirsiniz. Ardından Bolu’ya doğru ilerleyip kentin turistik diğer mekânlarını ziyaret edebilirsiniz. Bolu gerçekten tarihi ve kültürel açıdan en kıymetli kentlerimizden biridir. Kampın ardından kalan süreniz doğrultusunda şehirde de kısa bir gezi yapabilirsiniz. 

  Detaylı bilgi için www.ucakbileti.com.tr

  Yorum Gönder