Dil Seçiniz

Blue Lagoon, İzlanda Şehir Rehberi

Safir renkli suları ile jeotermal bir doğa harikası Mavi Lagün... Detaylar şehir rehberi sayfasında!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Mavi Lagün (Blue Lagoon), İzlanda

  Nedir? Mineral bakımından zengin, jeotermal bir havuz.

  Nasıl Gidilir? İstanbul - Londra uçak bileti, Londra'dan da İzlanda'nın başkenti Reykjanes'e uçak ile ulaşılabilir. 

  Ne Zaman Gidilir? Mavi Lagün yıl boyu açıktır. 

  Bilmeniz Gerekenler: Giriş ücretlidir. 

  Ziyaretçilerin çoğu İzlanda'ya eğer tekne ile gelmiyorsa, başkent Reykjavik'in 70km güneybatısındaki Keflavik'e ayak basar. Keflavik parmağıyla ziyaretçileri sahillere çağırır gibi yukarı kıvrılmış, engebeli Reykanes Yarımadası'nın tam ucuna yerleşmiştir. Havadan bakıldığında Ay yüzeyine benzer bir yapıdaki arazi karanlık ve kasvetli görünür, ancak bu karanlığın tam ortasında safir bir mücevher parlar. Burası Mavi Lagün'dür. 

  İzlanda buz ve ateş toprakları olarak adlandırılır ve bunun haklı bir sebebi vardır. Kaynayan lavlardan gayzerlere kadar her yerde jeotermal etkinlik görünür. Tüm bu volkanik hareketliliğin çok daha yumuşak sonuçlarından biri, mineral bakımından zengin sularıyla dev bir havuz olan jeotermal olarak 36-39 derece'ye kadar ısınan Mavi Lagün'dür. 

  Özel mülkiyet alanı olan bölge, gelenlerin tüm olumsuz düşüncelerinden İzlanda stilinde arınacağı dev bir jeotermal banyoya, zevkle tasarlanmış lüks bir kaplıca merkezine dönüştürülmüştür. Silis ve diğer minerallerle yüklü mavi suların özellikle sedef hastalarına yararlı olduğu söylenir ve kaplıcanın yanında çeşitli tedavi yöntemlerinin uygulandığı bir de klinik vardır. 

  Lagünün sığ sularındaki gevşetici çamur banyosuna ilaveten misafirler lagüne tepeden bakan bir volkanik mağara içine oyulmuş rahat bir buhar banyosu yapmak için saunanın keyfini çıkarabilir ya da canlandırıcı bir su masajı için Mavi Lagün'deki şelale'lerden birinin altında durabilirler. Bir kez kurulanıp tazelenince kafe, restoran ya da hediyelik eşya dükkanı ziyaret edilebilir ve buradan ayrılmadan önce yanınıza Mavi Lagün'ün mineral mücizesinden alabilirsiniz. 

  detaylı bilgi için www.ucakbileti.com.tr

  Yorum Gönder