Dil Seçiniz

Foça'nın Gezilecek 10 Yeri

Foça'nın güzellikleri ile kucaklaşmak için en uygun fiyatlı İzmir uçak bileti ucakbileti.com.tr 'den alınabilir.

Foça'nın Gezilecek 10 Yeri Hava Durumu

  Foça’nın Gezilecek 10 Yeri

  Kıyılarında balık ve yosun kokusunun eksik olmadığı, her kıyısında yüzmenin mümkün olduğu Foça, sıcak ve samimi bir Ege kıyısıdır. İzmir’in en çok ilgi çeken bölgelerinden biri olarak, çok sayıda turistik noktaya ev sahipliği yapıyor. Bu sebeple İzmir’e gidip Foça’ya uğramamak olacak şey değil. Foça’yı keşfetmenizi kolaylaştırmak için Foça’da mutlaka uğramanız gereken 10 yeri listeledik sizler için.

  1. Phokaia Antik Kenti

  Foça’nın en eski yerleşim alanlarından biri olan Phokaia Antik Kenti, M.Ö. 2000’li yıllardan bu yana varlığını korumuştur. Bugün hala izlerine rastlanabiliyor. İlgi çekici antik kentlerden biri olması sebebiyle, İzmir uçak bileti alıp, tarihi keşfe çıkabilirsiniz. Ayrıca burada harika fotoğraflar da çekebilirsiniz.

  2. Foça Şeytan Hamamı

  Hem ilçenin hem de şehrin turizmine büyük katkı sağlayan hamam, Foça ilçe merkezine sadece 2 kilometre uzaklıktadır. Aile kaya mezarı özelliği taşıyan hamam, son derece ilgi çeken turistik bir noktadır.

  3. Karakum Plajı

  İlçenin sevilen plajlarından Karakum, berrak suyu ile harika bir tatil seçeneği sunuyor. Böylesine temiz ve etkileyici bir plajın mavi bayrak almamış olması da düşünülemezdi elbette. Tertemiz kıyılarda yüzüp, keyifli zaman geçireceğiniz bir gezi için hemen İzmir uçak bileti araştırmasına başlayabilirsiniz.

  4. Dış Kale

  Foça’nın Dış Kalesi, yapım tarihi ve zamanı bilinmeyen ilgi çekici bir yapıdır. Tahminlere göre ise 1698 yılında Osmanlılar tarafından inşa edilmiştir. Kesme taş ve moloz ile inşa edilen kalenin denizi kontrol etme amaçlı yapıldığı sanılmaktadır. Bugün ise kalenin sadece birkaç duvar kalıntısı görülebilmektedir. Ancak kıyıda, deniz ile buluşan kalıntılar, hoş bir görüntü oluşturmaktadır.

  5. Çandarlı Körfezi

  Antik çağda, Aiolis olarak anılan Çandarlı Körfezi, doğal güzellikleri ile büyüleyici bir görünüme sahiptir. Gediz ve Bakırçay ile sınırlanan körfez, sayısız koyu ile tatil cenneti olarak nitelenebilir. İzmir uçak bileti alarak kente ulaşıp, buradan da karayolu ile Çandarlı Körfezi’ni keşfedebilir, keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

  6. Beş Kapılar Kalesi

  11. yüzyılda yapıldığı sanılan Beş Kapılar Kalesi, ihtişamlı görünümü ile Foça’nın önemli tarihi yapılarından biridir. Bu sebeple, ilçenin en çok ziyaret edilen noktalarındandır. Deniz kıyısında yer alan kale, kartpostal gibi bir görünümün parçasıdır.

  7. Frigya Tepesi

  Özellikle güneş batımında gidilmesi gereken tepe, büyüleyici bir manzaraya sahiptir. İlçenin en güzel seyir noktası olduğunu söylemek mümkündür. Ege’nin sayısız kıyı ve seyir noktaları arasında en iyilerden biridir ve ilçeye gelenlerin uğraması önerilir. Böylesine bir seyir keyfi için ise ihtiyacını olan tek şey İzmir uçak bileti.

  8. Siren Kayalıkları

  Siren kayalıkları, deniz aşındırmasının harika örnekleridir. Adeta bir sanat eseri gibi görünen kayalıklar tamamen denizin şekillendirmesi ile oluşmuştur. Buradaki mağaraları yaşam alanı olarak kullanan foklar ise bölgeyi şenlendirmektedir.

  9. Foça Su Kemeri

  20. yüzyıla kadar ilçenin su ihtiyacını karşılamış olan su kemeri, ortaçağda inşa edilmiştir. Büyük bir bölümü halen ayaktadır ve ilgi çekici bir kalıntı olarak, ziyaret noktaları arasın yer almaktadır.

  10. Foça Antik Tiyatrosu

  Son yıllarda ortaya çıkan tiyatronun, İ.Ö. yüzyılda inşa edildiği sanılmaktadır. Anadolu’nun en eski tiyatrosu olması sebebiyle, tarihe ilgi duyanların ziyaret etmesi gereken kalıntılardan biridir. İzmir uçak bileti alıp, Foça’ya gelerek tarihe yolculuk edebilirsiniz.

  Foça’ya Nasıl Gidilir?

  Foça, İzmir’e 70 kilometre uzaklıkta yer almaktadır ve bu mesafe karayolu ile yaklaşık 1 saatte kat edilebilmektedir. İzmir uçak bileti alarak, kısa sürede kente ulaşabilir, bunun ardından da 1 saatli yolculuk ile ilçeye ulaşabilirsiniz. İzmir’e gitmek için en uygun fiyatlı uçak bileti www.ucakbileti.com.tr ‘den alınabilir. 

  Foça'nın Gezilecek 10 Yeri Promosyon Uçak Bileti

  Nüfus Para Birimi Promosyon Uçak Bileti
  Her şey dahil
  Gidiş - Dönüş
  14.000 TL 99,00 TL
  Başlayan fiyatlarla

  Foça'nın Gezilecek 10 Yeri Uçuş Haritası

  Yorum Gönder