Dil Seçiniz

Dünyanın En Ucuz Kayak Merkezleri

Doğanın soğuk yüzünü hissedip, keyfine varmak için en iyi rotaları listeledik. Tatilinizi daha uygun hale getirmek için ucakbileti.com.tr 'den uçak bileti alın!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Dünyanın En Ucuz Kayak Merkezleri

  Doğanın soğuk yüzünü hissederek, harika bir kayak tatili yapmak lüks değil artık. Hem yurt içi pek çok merkezde, hem de özellikle vizesiz seyahat edilebilecek ülkelerde oldukça uygun fiyatlara kayak tatili yapabilirsiniz. Özellikle Balkanlarda popüler ve ucuz pek çok kayak merkezi seçeneği bulunuyor. Seyahat edilecek rotanın seçilmesinin ardından, yolculuktan en az üç hafta önce alınacak olan uçak bileti sayesinde, kayak tatiliniz daha da tasarruflu hale gelebilir. Planları daha fazla ertelemeyip, kış bitmeden kayak tatilinizi yapmalısınız. Bu sebeple, sizin için derlediğimiz en uygun fiyatlı kayak merkezleri listesini inceleyebilirsiniz.  

  1. Erzurum – Paladöken

  İlk olarak ülkemizdeki kayak merkezlerinden başlamak gerek. Bu konuda zengin bir ülkeyiz. Farklı niteliklere sahip pek çok kayak merkezimiz bulunuyor. Erzurum’da bulunan Palandöken Kayak merkezi de en iyilerinden biridir. Dünya çapında kendini kanıtlamış pistleri ile kayak severlerin rağbet ettiği bir merkezdir. Palandöken Kayak Merkezi, nitelikleri incelendiğinde, denklerine göre oldukça uygun ücretler ödeyerek ulaşabileceğimiz bir merkez. Ayrıca hem ülkemizde yer alması hem de şehir merkezine yakın oluşu sebebiyle düşük ulaşım masraflarına sebep olan bir kayak seçeneğidir.

  Palandöken Kayak Merkezi’nin özelliklerinden bahsetmek gerekirse, öncelikle Snowboard’a oldukça uygun olduğunu belirtelim. Kayak Merkezi’nin toplamda ikisi Slalom olmak üzere, 30’a yakın pisti bulunmaktadır. Büyük Slalom pisti, Uluslararası Kayak Federasyonu tarafından tescil edilmiş, olimpik pisttir. Slalom pistleri, Kapıkaya ve en zor pist olan Ejder pistidir. Merkezin en uzun pisti 12 km uzunluğundadır ve 5 telesiyej, 1 teleski, 2 baby lift ve 1 adet gondol lift ile birlikte hizmet sunmaktadır. Burada aynı zamanda kayak malzemeleri kiralama hizmeti de sunuluyor. Palandöken Kayak Merkezi, aynı anda 5 bin kişiye kayak yapma imkânı sunabilen bir tesis ve önemli bir de özelliği var. Gece kayağı imkânı sayesinde, Palandöken’de eşsiz keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Aydınlatılmış pistlerde, müzik eşliğinde kayak keyfi yapabilirsiniz. Aralık ayından Mayıs’a kadar burada kayak yapmanız mümkündür.

  Kayak merkezinin, Erzurum şehir merkezine yakın olması sebebiyle, tatilciler kısa süreli de olsa mutlaka Erzurum’da zaman geçiriyorlar. Kent inanılmaz bir tarihi ve kültürel değer arşivine sahip. En azından bir gün tatilinizi uzatarak, şehrin en önemli tarihi yapılarını ziyaret edebilir, yöresel lezzetlerini deneyebilirsiniz. Hazırladığımız Erzurum Gezi Rehberi ‘nden de faydalanabilirsiniz bu konuda. Hem ulaşımı kolay, hem de bir kültürel seyahat haline gelebilecek kış tatili için Palandöken idealdir.   

  2. Üsküp – Mavrovo

  Son yıllarda hükümetler arası gerçekleştirilen girişimler ile sayısı günden güne artan pek çok ülkeye vizesiz seyahat edebiliyoruz.  Makedonya da bu ülkelerden biridir. Bu sebeple, fazla zahmete girmeyip, düşük tutarda para harcayarak, yurtdışında yapılacak harika bir kış tatili için Üsküp’ü tercih etmek çok mantıklıdır.  Mavrovo, Üsküp’te Bistra dağı eteklerinde kurulmuş olan bir kasabadır ve kentin kayak noktasıdır. Burada uzunluğu 15 kilometreyi bulan pek çok pist bulunuyor ve bu pistler, hem yeni başlayanlar hem de amatörler için uygun niteliktedir. Saat 22.00 ‘ye kadar, gece aydınlatması ve müzik yayını ile birlikte gece kayağı yapmak da mümkündür. Bu özelliği sebebiyle, Avrupa’da önemli kayak merkezlerinden biri olarak kabul edilmiştir ve Aralık ayı itibariyle kayak severler bu merkeze yoğun ilgi göstermektedir. Kapasitesi ve imkânları üst düzey olan merkez, benzerlerine nazaran uygun fiyatlara ulaşılabilir olması sebebiyle en iyi seçeneklerden biri arasında gösteriliyor.

  Mavrovo Kayak Merkezi’nin özellikle 15 kilometrelik Cross Country pisti ile macera severlere özel Alpin Ski ve Nordik parkurları dikkat çekici ve de tatmin edicidir. Kayak merkezinin Üsküp şehir merkezine yakın oluşu, sadece kayak tatili değil, aynı zamanda kültürel bir gezi de yapmanızı sağlıyor. Şehre de biraz zaman ayırarak, Osmanlı’nın izlerinin halen okunduğu bu kentte harika zaman geçirebilirsiniz. Üsküp Gezi Rehberi ‘mizden faydalanarak, şehir içi gezinizde zamandan tasarruf sağlayabilir, gerekli tüm bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Neden kış tatilinizi kültürel bir gezi ile birleştirmeyesiniz.

  3. Belgrad – Kopaonik

  Balkanların en iyi kayak seçeneklerinden biridir Kopaonik. Burada irili ufaklı pek çok kayak merkezi bulunuyor ve Sırbistan’ın en modern noktalarından biridir aynı zamanda. Kopaonik’te toplamda, yaklaşık olarak 18 pist bulunuyor. Kayak Merkezi’nin en önemli özelliği ise, orman içi kayak keyfi sunuyor olması. Burada, karda yapılabilecek pek çok etkinlik var. Tatilinizi planladığınızdan daha uzun tutmanız muhtemeldir, çünkü hızlı yaşayan bir kayak merkezidir Kopaonik. Burada, denizde olduğu gibi karda da Ringo yapılabiliyor ve dağ motoru ya da ATV ile gezilebiliyor. Tüm bunların yanında gece hayatı da oldukça hızlı ve eğlencelidir. Kısacası Kopaonik, Avrupa’nın akın ettiği cazip bir kayak merkezidir ve burada yapılacak çok fazla etkinlik bulunmaktadır. Kış tatilinizi planlarken bunu göz önüne alarak tatil sürenizi uzun tutmanızda fayda var.

  Gezi süreniz el veriyorsa, Belgrad’ı da gezmenizi öneriyoruz. Çünkü Belgrad, tarihi, kültürü ve mimarisi ile beğeni toplayan bir kent. Bununla birlikte, hızlı gece hayatı ile anılıyor ki bunu kayak merkezine de yansıtmıştır. Yaz ya da kış hiç fark etmiyor, eğlencenin kalbinin attığı kenttir Belgrad. Uygun fiyatlı yurtdışı seçeneklerinden biri olan Kopaonik tatilinizi, daha da uygun hale getirmek için uçak bileti araştırmanızı erkenden yapmanızı öneriyoruz. 

  4. Kars – Sarıkamış

  Sarıkamış, hem kar kalitesi hem de doğal harikaları ile büyüleyici bir kayak merkezidir. Ülkemizin sayılı kayak merkezlerinden biri olmasıyla birlikte, dünyanın dört bir yanından turistin de ilgisini çekmektedir. Alplerdeki kar kalitesine sahip, snowboard için de en iyisi olan “kristal kar”, Sarıkamış’ta görülüyor. Bu özelliği ile harika bir kayak deneyimi sunuyor. Aynı zamanda etkileyici Sarıçam ormanları arasında yer alan pistleri ile orman içi kayak deneyimi yaşanabiliyor. Böylece rüzgâra karşı korunaklı bir şekilde kayak yapılabiliyor. Bu sebeple Türkiye’de tek off - pist deneyimi yaşanabilecek kayak merkezidir.

  Sarıkamış Kayak Merkezi’nde 6 kayak pisti ve 2 mukavemet pistte, 3 teleski ve 4 telesiyej bulunuyor. Burada saatte 3000 kişi hizmet alabiliyor. Bu da oldukça iyi bir kapasitedir. Cıbıltepe de ise farklı zorluk derecelerine sahip ve 2 farklı büyüklükte olan 5 adet pist bulunuyor. Ayrıca, Uluslararası Kayak Federasyon’u tarafından tescil edilmiş Cross Country alanı da bulunmaktadır.

  Aralık ayı itibariyle, nisan ayına kadar kayak tatilleriniz için en iyi seçeneklerden biri olan Sarıkamış Kayak Merkezi’ne ocak – şubat döneminde gitmeyi tercih ederseniz, dondurucu soğuklara karşın biraz daha fazla önlem almanız gerekmektedir. Burada bulunan iki adet konaklama tesisinin, 55 km uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşım imkânı da bulunuyor. Buna karşın, eğer zamanınız varsa Kars’ın diğer güzelliklerini de görmenizi öneriyoruz. Kars, farklı tarihi ile ilgi çekici detaylar taşıyor halen. Yemeklerini yerinde deneyip, Baltık ülkelerini andıran mimarisi ile dikkat çeken kentin sokaklarında dolaşmanız önerilir. Şehir geziniz için hazırladığımız Kars Gezi Rehberi ‘nden faydalanabilirsiniz. Böylece şehir hakkında ihtiyaç duyacağınız tüm bilgilere zahmetsiz bir şekilde ulaşmış olursunuz. 

  Detaylı bilgi için www.ucakbileti.com.tr

  Yorum Gönder