Dil Seçiniz

Paris Ucuz Uçak Bileti

Paris'in gezilmesi gereken yerlerini keşfet, uçak bileti ile Fransa seyahatini ucuza getir! Paris uçak bileti en uygun fiyatlarla ucakbileti.com.tr 'de.

Paris Hava Durumu

  Paris Şehir Rehberi

  "Azizim, ben bu şehrin tesirinden ne zaman kurtulacağım... Ne zaman unutacağım damaklarımdaki bu şehrin kültür lezzetini ? 

  Her sokağı ayrı bir karakter, her köşesi ayrı bir güzel, ışıklar şehri, aşıklar şehri ..."

  Fransa'nın başkenti olan Paris'in hafızanızda unutulmaz izler bırakmaması mümkün değil.. Sen Nehri etrafında konuşlanmış olan şehir, günümüzde en güçlü ekonomisi olan şehirleri arasında 4. sırada yer almaktadır. Fransa ekonomisinin de amiral gemisi olan Paris'de en son yapılan nufüs sayımına göre yaklaşık on bir milyon kişi yaşamaktadır. Bizim fark ettiğimiz kadarı ile şehir bir çok Turk vatandaşlarımıza da ev sahipliği yapmaktadır. Öyle ki Paris gezimiz boyunca bir çok Turk ile tanışma ve sohbet etme imkanı bulduk...

  Paris'e uçakla geliyorsanız, şehrin iki adet havalimanı bulunduğunu unutmayın. Paris uçak biletinizi alırken Charles de Gaulle veya Orly havalimanına göre uçak fiyatlarının değişkenlik gösterdiğini aklınızdan çıkartmayın. Bizim Paris gezimizde tercihimiz olan Charles de Gaulle havalimanından şehrin merkezine gitmek trafik yoğunluğuna bağlı olarak 20dk sürüyor. Havalimanın şehre uzaklığı 20km. Ayrıca havalimanından şehre giden raylı sistemler her saat başı üç sefer yapacak şekilde çalışıyor...

  Paris'in Gezilecek En Önemli 10 Yeri Nereleridir?

        

  Paris'te Gezilecek Yerler | Eyfel Tower (Eyfel Külesi)

  Paris şehir merkezine ulaştığınızda veya Sen nehri etrafında gezinmeye başladığınızda nereye giderseniz gidin bu kuleyi görebiliyorsunuz. Açıkcası biz kuleyi ilk gördüğümüzde kule'nin çok ufak görünmesi ile biraz hayal kırıklığına uğramıştık. Las Vegas seyahatimizde gördüğümüz sahte Paris külesi bile bundan büyük diye söylenmeye başlamıştık. Ancak küleye çıkmak için yanına gittiğimizde devasa büyüklükte olduğunu anlayabildik. Küle kendisine yaklaştıkça büyüdü :)

  Küle'nin tepesine çıkmak için asansor bulunuyor. Ancak asansörlerde metrelerce sıra var.  Önceden rezervasyon yaptırıp, internet ortamından bilet edinip öyle ziyaret etmenizi tavsiye ederim. 

  Biz yaklaşık 1 saat sıra bekledikten sonra asansör'e binebildik. Yok eğer sıra beklemiycem diyorsanız merdivenleri kullanarak da küleye tırmanabiliyorsunuz. Tabi yaklaşık 700 merdiven çıkmak sizin için sorun değilse... Bu arada unutmadan söyleyelim küle üç kattan oluşuyor. Birinci katı yaklaşık 350 merdiven, ikinci katı yaklaşık 340 merdiven'den ibaret. Külenin en tepesine merdiven ile çıkamıyorsunuz asansör'e binmeniz gerekiyor. Bu nedenle bilet alırken dikkat edin. İkinci kat için satılan biletler ile en tepeye çıkmak için satılan biletler fiyat olarak birbirinden farklı. Gişe memuruna mutlaka en tepeye çıkmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. 

  Biz sıra beklerken sağda solda yazılı olan bir çok bilgi edindik kule ile ilgili..Yapım tarihi olan 1889 yılından bu yana ikiyüz milyon kişiden fazla ziyaret almış küle. Küle'nin ismi olan Eyfel, küle'yi yapan inşaat firması'nın ismiymiş. Küle'nin yerden yüksekliği anteniyle beraber 324 metreymiş. Külenin günümüz yapılarından en büyük farkı çelik'ten değil demirden yapılmış olmasıymış ki, paslanmasını önlemek için küleyi her yıl yaklaşık 9 Trilyon para harcayarak boyamak zorunda kalıyorlarmış. 7300 Ton ağırlığında olan küle, Turistlerin dünyada ziyaret ettiği anıtlar içerisinde dünyada birinci sıradaymış. 

  Eyfel Külesi ile ilgili önemli diğer bir konu ise Küle'nin yapımı sırasında, yapımına halk'ın ve bir çok önemli sanatçının karşı çıkmış olmasıymış. Şehirde demir yığını olarak tanımlanan küle'ye o dönem çok ciddi eleştiriler yönlendirilmiş ve şehrin sanatsal görünümünü, itibarını olumsuz etkilediği, şehrin sembolü olmaya layık bir yapı olmadığı gerekçesi ile yıkılmasına yönelik imza kampanyası bile başlatılmış. Hatta küle'nin görünümünden rahatsız olan ve küle'nin yıkılması gerektiğini savunan Fransız yazar Guy de Maupassant bir gün Kule içinde yer alan bir restoran'da yemek yerken gazeteciler tarafından yakalmış. Gazeteciler madem Eyfel'den nefret ediyorsun o zaman neden burada yemek yiyorsun diye sorduklarında çünkü bu çirkin demir yığınını Paris'te görmedim tek yer burası diyerek diyerek cevap vermiş. 

  Yukarıdaki bilgiler ile zaman geçirdikten sonra sıra bize geldi ve asansör'e bindik. Asansor o dönemden kalma bir asansörmüş, tarihi yapısını bozmamışlar. Çalışma mantığı da bizim bildiğimiz elektirik motoruyla çalışan asansörler gibi değil. Anansor birinci kat ve ikinci katta duruyor. Birinci kat bile yerden bir hayli yüksek.. 

  Biraz eski olması insanı korkutmuyor da değil ancak öyle ya da böyle bir şekilde en tepeye vardığınızda gördüğünüz nefes kesici manzara karşısında aklınızda ne asansör kalıyor ne başka bir saat beklediğiniz sıra... Her şeye değiyor açıkçası... 360 derece manzarası ile tüm şehri görebildiğiniz küle'nin tepesinde fotograf çekenlerden fırsat buldukça cam kenarlarına geçebiliyorsun. 

  Benim kişisel tavziyem Paris'e gittiğinizde ilk önce bu küleye çıkmanız, çünkü, küle size şehri tanımanız için yukarıdan gözlemleme imkanı sunuyor. Bu sayede yolların nereye çıktığı, neyin nerede olduğunu daha rahat kavrayabiliyorsunuz. 

  Eyfel külesini ziyaret etmeniz gereken bir diğer önemli zaman ise gece vakti. Gece gittiğiniz Eyfel ile gündüz gittiğin Eyfel asla aynı değil. Geceleyin ışıklandırmaları yakılan Eyfel tüm şehveti ile beyaz bir inci misali aydınlatıyor Paris'in lacivert gecelerini.

  Eyfel'in önündeki çimenlik alana uzanıp bu muhteşem manzarayı izliyerken seyyar şarap satıcılarından bir kadeh şarap alıp, manzara sarhoşu olmazın içten bile değil.. 

  Sizde bu büyülü şehri gezmek istiyorsanız, Paris uçak bileti sayfamıza göz atabilir www.ucakbileti.com.tr güvencesi ile biletinizi alabilirsiniz.   

  1 Louvre Müzesi

  2 Şanzelize Caddesi

  3 Disneyland

  4 Zafer Takı (Arc de Triomphe) 

  5 Ressamlar Tepesi Gezisi

  6 Sen Nehri Turu

  7 Notre Dame 

  8 Opera Binası

  9 Versay Sarayı

  10 Orsay Müzesi

  Paris Promosyon Uçak Bileti

  Nüfus Para Birimi Promosyon Uçak Bileti
  Her şey dahil
  Gidiş - Dönüş
  11.867.000 Euro, CFP Frangı 499,00 TL
  Başlayan fiyatlarla

  Paris Uçuş Haritası

  Yorum Gönder