Dil Seçiniz

İstanbul - İzmir Uçak Bileti 

Güzel kent İzmir, ülkemizin mutlaka görülmesi gereken güzelliklerine sahiptir. Ülkemizin en büyük üçüncü şehri olmasının yanında dünyaca da ünlüdür. Üstelik İstanbul üzerinden doğrudan ulaşım mümkündür. İzmir'e yurt içi ve yurt dışı pek çok kentten doğrudan ulaşım mümkün olduğu gibi, İstanbul aktarmalı olarak da ulaşılabilmektedir. Egenin güzel kenti İzmir'i keşfetmek hele de yaz aylarında kıyılarının tadını çıkarmak için İstanbul - İzmir uçak bileti satın almanız ve küçük bir hazırlık yapmanız yeterlidir. Harika bir kültürel gezi ve unutulmaz bir yaz tatil için İzmir'i tercih edebilirsiniz. Üstelik her bütçeye uygun seyahat seçenekleri bulunabilir. Bu da kenti ziyaret etmeniz için ayrı bir sebep olarak düşünülebilir.  

İzmir Adnan Menderes Havalimanı 

Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Başbakanı'nın adının verildiği İzmir Adnan Menderes Havalimanı, şehir merkezine 18 km uzaklıkta olan uluslararası nitelikte bir havalimanıdır. Gaziemir'de yer alan havalimanının öncesinde kente hava ulaşımı hizmetini sunan Cumaovası ve Çiğli Askeri havalimanları kentte faaliyet gösteriyordu. 1987 yılında havalimanının faaliyete girmesi ile ise kent büyük bir adım atmış ve dünyaya yaklaşmış oldu. Bugün 70'e yakın şirketin sefer düzenlediği havalimanı, SunExpress Hava Yolları 'nın da aktarma merkezidir. Diğer taraftan Türk Hava Yolları, Pegasus Hava YollarıAnadoluJet ve daha pek çok şirket, çok sayıda seferi ile kentin ulaşımına katkı sağlamaktadır.  

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır? 

Havaş Servisleri 

Havaş Servisleri, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşımda oldukça avantajlıdır. Çünkü güzergah ve saatlerini net bir şekilde öğrenebilirsiniz ve eşyalarınız ile şehir içi ulaşım kolaylaşmaktadır. Hemen hemen her havalimanında bu imkandan faydalanmanız mümkündür.  

Belediye Otobüsleri 

Kent içi ulaşımda en çok kullanılan araçlardan olan Belediye otobüsleri, havalimanına ulaşım için de oldukça mantıklı seçeneklerdir. Üstelik en düşük ücret ile ulaşım gerçekleştirilebilir. İzmir Belediye otobüslerinin ilgili güzergahtan geçenlerini ise internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Böylece uygun fiyatlar ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşabilirsiniz.  

Metro 

İzmir'de şehir içi ulaşımda otobüslerden sonra en çok kullanılan ikinci ulaşım aracı metrodur. Metro ve otobüsler, size en uygun fiyatlar ile ulaşım imkanı sunmaktadır. Kent içi ulaşımda genel anlamda da metro ve otobüsleri aktarmalı olarak kullanarak konforlu ve ucuz ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.  

Taksi 

Taksiler en hızlı ulaşım seçeneğidir. Fazla dolaşmadan doğrudan varış noktanıza ulaşmanızı sağlamakla birlikte, özellikle birden fazla yolcu olduğunda uygun fiyatlı olarak değerlendirilebilir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda bulabileceğiniz taksiler ile zaman kaybetmeden kentin herhangi bir noktasına da ulaşabilirsiniz, Çeşme ve Kuşadası gibi tatil merkezlerine de.  

Araç Kiralama 

Araç kiralama seçeneği daha çok kalabalık gruplar için cazip bir seçenektir. Böylece şaşırtıcı derecede cazip fiyatlar ile konforlu bir ulaşım gerçekleştirilebilir. Diğer taraftan grup olarak seyahat ediyor olmasanız dahi, şöforlü ya da şöforsuz araç kiralayarak konforlu bir ulaşım imkanına erişebilirsiniz. Havalimanında mevcut olan imkanlar ile bu son derece kolaydır.  

İzmir Hakkında Genel Bilgiler 

Türkiye'nin üçüncü büyük şehri ve de Ege'nin incisi olarak hafızalarda yer etmiş olan İzmir, hem bir tarih ve kültür merkezidir, hem de yaz turizmi için ideal bir noktadır. Ülkemizin en güzel kıyılarına hakim olan kent, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akını ile kalabalıklaşmaktadır. Bugünkü İzmir'in olduğu bölgede ilk yerleşimler, M.Ö. 3 binli yıllarda başlamış olarak kabul edilir. Çok sayıda medeniyetin hakim olduğu bölge özellikle antik dönem etkilerini halen taşımaktadır.  

İzmir Akdeniz iklim kuşağında yer alır ve Akdeniz iklimi özelliklerini taşır. Böylece kentte yazlar sıcak ve kurak geçerken kışlar ise ılık ve yağışlıdır. Yıllık ortalama sıcaklıklar ise kıyı kesimler baz alınarak incelendiğinde 14 - 18 derece seviyeleri gözlenmektedir. Bu özellikler ile alakalı olan bitki örtüsü ise klasik bir şekilde Akdeniz iklimi bitki örtüsü şeklindedir. Geniş, sert ve iğne yapraklı bitki ve çalılar, özellikle sürekli yeşil kalan türler, kentin en yaygın bitki örtüsünü oluşturur.  

İzmir'in Gezilecek Yerleri 

Dario Moreno Sokağı 

İzmir'in ilçelerindeki eşsiz güzellikleri de sayacak olursak, sonu gelmeyecek bir listeye girişmiş olabiliriz. Sadece merkezdeki ziyaret noktalarından bahsedersek ise Dario Moreno Sokağı unutulmamalıdır. Bu güzel sokak, sadece atmosferi ile bile yeterli bir etki yaratacaktır üzerinizde. Sokağın sonu ise başka bir gezi noktasına taşıyor sizi.  

İzmir Fuarı 

İzmir Fuar alanı, yılın belli zamanlarındaki meşhur etkinlikler ile daha da cazip hale gelmektedir. Burada oldukça eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Özellikle de fuar zamanlarında gitmeniz önerilmektedir. Bu zamanlarda düzenlenen konserler, çeşitli fuarlar ve etkinlikler, çok sayıda İzmirliyi bir araya getirdiği gibi, yabancıları da kente çekmektedir. Bu da daha büyük bir kalabalık ve daha büyük bir eğlence anlamına gelmektedir.  

Agora Harabeleri 

Aslında kent genelinde neredeyse her ilçede antik kalıntılara rastlamanız mümkün. Ancak Agora harabeleri, daha özel bir niteliğe sahiptir. Bu sebeple ziyaret etmekten keyif alabilirsiniz. Halen kazı çalışmaları sürse de burası tarihe doğru sürüklenmenizi sağlayacak bir havaya sahip. Tarihe ve kültürel değerlere ilginiz varsa hem Agora Harabeleri hem de kentte bulunan çok sayıda antik kent çok ilginizi çekecektir. Gezinizi buna göre planlayabilirsiniz.  

Kızlarağası Hanı 

Kentte bulunan nadir hanlardan biri olan Kızlarağası Hanı, güzel hediyelik eşyalar bulabileceğiniz ve nefis bir Türk Kahvesi içebileceğiniz bir yerdir. Tarihi dokusu, kent geneline göre farklılık gösterir. Buna karşın kent merkezinde, pek çok gezi noktanıza yürüme mesafesi kadar bir uzaklıkta yer alır. Bu sebeple de turistlerin uğramayı tercih ettiği bir noktadır. Siz de kent merkezindeki gezinizi Kızlarağası Hanı ile sürdürebilirsiniz.  

Asansör 

Dario Moreno sokağını yavaşça geçtikten sonra sokağın sonunda asansör ile karşılaşırsınız. Bu asansör sizi Dario Moreno şarkıları ile birlikte İzmir 'in en güzel manzarasına ulaştırır. Kentin muhteşem bir görünüm kazandığı bu noktada bir şeyler içerek soluklanabilir ve kentin tadını çıkarabilirsiniz. Deniz havasını Kordondan sonra bir de yukarıdan almak isterseniz, doğru adrestesiniz. 

Konak Saat Kulesi 

Zaten kent meydanında yer alan Saat Kulesiİzmir'in simgesi olmakla birlikte, kendin en güzel süslerindendir. Bu eski saat, muhteşem ışıklandırması ile özellikle geceleri oldukça etkileyici görünür. Gündüz ya da gece kent merkezinde olduğunuzda mutlaka Konak meydanından geçersiniz ve Saat Kulesi'ni de yakından görebilirsiniz.  

Kordon Boyu 

Kordon Boyu, İzmir'in en meşhur yerlerinden biridir. Her kesimden İzmirlinin ve de turistlerin buluştuğu kordon boyu, kentin denizle buluştuğu noktada nefes almanızı sağlayacak bir imkandır. Çimenlere oturup harika sohbetler edebilir ve deniz havası ile huzur bulabilirsiniz ya da burada bulunan mekanlarda bir şeyler içebilirsiniz. Kısacası şehirdeki gezinizi kordon boyundaki dinlenmeniz ile taçlandırabilirsiniz.