Dil Seçiniz

Dubai Ucuz Uçak Bileti

Dubai için ucuz uçak bileti satın almak ve Dubai hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için detaylar ucakbileti.com.tr sayfasında!

Dubai Hava Durumu

  Dubai Şehir Rehberi

  Arap Emirlikleri'nin kendine bağlı yedi emirliğinden bir tanesi olan Dubai, Birleşik Arap Emirlik'lerindeki diğer ülkelere göre mimari, ekonomi, yaşam standartı, teknoloji, tertip, düzen olarak çok daha gelişmiş bir ülke. Ülke aynı zamanda eyalet olarak toprak büyüklüğü açısından da ikinci sırada yer alıyor. Birinci ise Abu Dabi.. Dubai'de nufus olarak yerleşik yaşayan kişi sayısı 2 milyon civarında. Ancak turizm mevsimi ile alakalı olarak bazı aylar Turist ve yurtdışından gelen çalışanlar sebebiyle nufus 4 katına çıkabilmektedir. 

  Şehrin tarihçesi ise oldukça ilginç 1900'lü yılların başında şehir İngiliz sömürgesindeymiş ancak o dönem Dubai'de petrol olmadığı için ve ülke'nin çok büyük kısmı çöl olduğu için şehirden birşey elde edemeyen İngilizler 1968'de bölgeden çekilmişler. İngilizler bölgeden çekildikten bir sene sonra ülke içinde pertol rezerv'leri bulunmuş. Bu petrol rezerv'lerini değerlendirmek ve dış güçleri içeri sokmamak için iki yıl sonra Birleşik Arap Emirlikleri Kurulmuş. 

  Günümüzde ise Dubai, Ortadoğu içerisindeki tek kozmopolit şehirdir. Şehir aynı zamandan dünya listeleri arasında ilk on arasında yer almakta, ortadoğu'nun en zengin şehirleri arasında ise birinciliği elde etmektedir..

  Şehir ile ilgili diğer önemli bir nokta ise, Dubai Şeyh'inin petrol'ün gelecekte biteceğini düşünerek, şehri geleceğe taşımak için Turizm'e yönelmiş olması ve bu amaçla gezilip görülecek bir çok yeni yapı, insaat, peyzaj, Turistlerin ilgisini çekebilecek düzenlemeler yapmış olmasıdır. 

   

  Dubai'de gezilip görülecek en önemli 5 yer!

  Dubai seyahatinizi beş gün olarak planlamanız gezilmesi gereken bir çok yere yeterli vakit ayırmanız için önem taşımaktadır. Seyahatinde mutlaka görmeniz gereken on yer aşağıda sizler için hazırlanmıştır. 

   

  1 | Burç Khalifa: 

  Dünyanın en yüksek gökdeleni, tam 830 metre, tam bir tasarım harikası, oldukça görkemli, özellikle geceleri ışıkları yandığında görkemi tüm Dubai'den görülebiliyor. Ancak en üst katına çıkılamıyor çıkılabilen en üst kata "at the top" adını veriyorlar. Bu katda en üst kattan en fazla birkaç kat aşağıda yer alıyor. Gökdelenin asansörü de dünyanın en hızlı asansörü olma özelliğine sahip. Gökdelenin bir çok ilginç özelliği var. Mesela gökdelendeyken oruç erken açılıyor, ezan sesi aşağıdan duyulmadığı için bir alt katta cami bulunuyor. Size tavsiyem gökdeleni ziyaret etmek istiyorsanız mutlaka akşam ziyaret edin, çünkü en tepeden akşam manzarası gündüz manzarası ile kıyas kabul etmez. 

  2 | Dubai Mall:

  Dünyanın en büyük alışveriş merkezi. Neredeyse Dubai'nin heryerine yayılmış nereye giderseniz gidin bu avm'den kaçmanıza imkan yok bir yerlerden karşınıza çıkıyor :) İçerisi o kadar büyük ki, Dubai'de kaldığımız 5 gün boyunca her gün ziyaret etmemize karşın gezmeyi bitiremedik. İçerisinde her türlü lüks markanın mağazasını bulmanız mümkün. Dünyanın en büyük akvaryumu burada yer alıyor. Ayrıca gece çok geç saatlere kadar da açık.

  3 | Palmiye Adaları:

  Uzaydan Palmiye şeklinde görülen insanoğlunun el yapımı olark yaptığı bir şaheser Palmiye Adaları. Ada'nın karaya olan bağlantısı nedeniyle araç ile de adayı gezmek mümkün. Ada üzerinde bir çok beş yıldızlı otel ve ünlülere ait villalar bulunuyor. Ancak villaları gezip görmeniz mümkün değil çünkü palmiye dalları üzerinde sıralanan villaların girişi villa yaşayanlar için açık sadece. Palmiye Adaları üzerinde yer almakta olan Atlantis Otelini mutlaka gezmenizi tavsiye ederim. Bu Otel içindeki su parklı gerçekten mühemmel. Unutmadan şunu belirtelim otele girmek ve su parkını gezmek için otel müşteri olmanıza gerek yok. Eğer araç ile buraya gelemiyorsanız metro direk Atlantis Otelin içinden geçiyor, metro ile de kolayca ulaşabilirsiniz.

   

  4 | Çöl Safarisi

  Dubai'ye geldiğinizi anlamanız için muhakkah çöl safarisine katılmanız gerekiyor. Safari'ye katılmak için Dubai Mall içerisinde satılan biletlerden alabilirsiniz. Bileti satın aldıktan sonra sizi 4x4 araçlar ile sabahtan otelinizden alıyorlar. Jip ile çöl'de konvoy halinde harika bir road show'a çıkartıyorlar. Çöl rüzgar nedeniyle girintili çıkıntılı bir hal alıyor, dolayısı ile jip'ler ile hızla bu çukurlara düşüp geri çıkmak adrenalin duygusunu tavana çıkartıyor. (Kemerlerinizi sıkı bağlamayı unutmayın)

   

  5 | Fıskiye Gösterisi

  Dubai Mall yanında yer alan fiskiye gösterisi de muazzam bir show olarak izlenmeye değer dünyadaki önemli gösterilerden biri. Saat gece on iki'ye kadar neredeyse her yarım saat'te bir yapılan gösteride havuzun kenarı oldukça kalabalık oluyor. Bu nedenle önceden yer bulmanız önem teşkil ediyor. 

   

  Dubai Uçak bileti uygun fiyatlarla www.ucakbileti.com.tr'de

  Dubai Promosyon Uçak Bileti

  Nüfus Para Birimi Promosyon Uçak Bileti
  Her şey dahil
  Gidiş - Dönüş
  2.106.177 Dirhem 800,00 TL
  Başlayan fiyatlarla

  Dubai Uçuş Haritası

  Yorum Gönder