Dil Seçiniz

Barcelona Tatil Sırları

Avrupa’nın en güzel yerlerinden birisi Barcelona'da görülecek yerler ve tatil sırları detayları ucakbileti.com.tr şehir rehberi sayfasında!

Barcelona Tatili Hava Durumu

  Barselona’da Tatlı Tatil Sırları

  Avrupa’nın en güzel yerlerinden birisi Barcelona… İsmini duyduğunuz zaman hayallerinizde romantik sokaklar, tarihin tanıklığını yapan binalar ve aşk manzaları gelebilir. Barselona, herkese hitap eden ezgisel ve endamlı mimarisi, eğlence kültürü, romantik mekanlarıyla, iyi bir tatil geçirebileceğiniz zamanı ve mekanı sizlere sunuyor.

  Her mevsim bir başka güzel…

  Yazın başka kılıfa bürünen şehir, kışın bir başka yüzünü size gösteriyor. Bu nedenle “Kışın ne işiniz var, Barselona’da” diyen kişilerin söylediklerine kulak asmayın. Evet, yazın deniz, kum ve güneşinden farklı bir Barselona sizi bekliyor olmayacak ama bu, sessiz, yazın eğlence ve turizm hareketi içerisinde yorularak, kışın dinlenmeye çekilmiş bir şehir anlamına gelmiyor.

  Şehir yazın yaşadığı hareketliğinden ve gürültüsünden uzak olarak, sadece size kucak açıyor. Barselona sadece eğlence ve deniz, güneş kenti değildir zaten. Bunu kışın daha iyi anlıyorsunuz. Dar sokaklarında babaannelerimizin özenle ördükleri atkı, eldiven veya süveter gibi özenle dizilmiş sokaklar ve caddeler, romantizmi yaşamak isteyenlere ve kültür turizmini ziyadesiyle yaşamak isteyenleri tatmin ediyor.

  Oteller daha ucuz ve sunduğu hizmet kalitesi yaza göre aynı… Barselona kentinin biraz dışında kalan Costa Brava’da oteller, Barselona merkezdeki otellere göre sudan ucuz. Tatil bütçesini lüks otel odalarına ödedikleri parayla bitirmek istemeyen ve bunun yerine daha çok gezmeye, Barselona’nın müzelerini görmeye ayırmak isteyenler, Costa Brava’da yarım pansiyon otelleri tercih ederek, iyi bir tasarruf sağlayabilirler. Şimdiden söyleyeyim, bu pansiyonların da kaliteleri ve hijyen anlayışları da, misafirleri tatmin edecek şekilde.

  Bir diğer husus, Costa Brava’da kalacaklar için Barselona merkeze olacak ulaşımın çok kolay olması. Barselona’ya sık sık sefer yapan metro sayesinde, kolay bir şekilde Barselona’nın merkezine gidebilir, oradaki nadide eserlere hemen ulaşabilirsiniz. Ulaşım ücretlerini de dert etmemenizi istiyorum. Çünkü Barselona kart sayesinde, çok ucuz miktarda ulaşım ücreti ödeyebilirsiniz. Ücret demişken Barselona’nın çok pahalı bir yer olduğunu iddia edenler veya sananlara yönelik kelam edelim. Avrupa’nın en ucuz şehri değil ama, en pahalı şehri de değil.

  Uçak bileti konusunda da endişelenmenize gerek yok. Tatil planınızı yaptıysanız Barselona için, en ucuz uçak biletini alabileceğiniz platformlardan gerekli araştırmayı yapın. Uçak bileti karşılaştırma sitemizde, Barselona’ya en ucuz sefer yapan uçak firmalarının fiyatlarını görebilirsiniz. Bu sayede onlarca şirketin Barselona’ya uyguladıkları tarifeleri görebilir, karşılaştırma yapabilir en ucuz uçak biletine sahip olabilirsiniz. 

  Peki nereleri görmelisiniz?

  Barselona’nın dar ve romantik sokaklarında dolaşmayı akşam vakitlerine bırakın. Güvenlik konusunda endişeleriniz olmasın. Belki evsiz kişiler yanınıza gelerek para yardımında bulunmanızı isteyebilir ama, sizin dar ve endamlı sokaklarda yaptığınızı geziden alacağınız neşeyi ve keyfi bozmayacaktır.

  Sagrada Familia: Antoni Gaudi adında mimari kişiliğin yaptığı 8 eser, dünya harikaları arasında yer alıyor. Sagrada Familia’da onlardan birisi. İşin ilgiç yanı, hala yapımı devam ediyor ve muhtemelen bitirileceği tarih 2030… Sakın oradaki inşaat halini restorasyon çalışması olarak algılamayın. Gaudi, 1882’de başladığı eseri ölümü nedeniyle tamamlayamayınca, kimse karışık ve esrarlı mimari yapımını üstenmemiş. Şuanda hükümet tarafından bu zorlu mimari yapının tamamlanmasına çalışılıyor.

  Park Güell: Kesinlikle görmeniz gereken noktalardan birisi de bu eser. Yine dünya harikalar arasında ve eserin sahibi, Gaudi. Kendi ailesinin ne kadar şerefli olduğu göstermek niyetiyle yaptırmış olduğu park, Barselona’nın  şehir merkezinde mükemmelliğiyle herkesi büyülüyor. Değişik mimari yapısı ve tasarımıyla sizi büyüleyecek ve uzun zaman etkisinden kurtulamayacağınız Park Güell, bir şehrin ne kadar güzel olabileceği konusunda hayallerinizin doruk noktasına ulaşmasını sağlıyor. Bu iki mükemmel eserin yanında, La Ranbla Caddesi, Picasso Müzesi, Montjuic tepesi, görülmesi gereken ilk yerler arasında…

  Detaylı bilgi için www.ucakbileti.com.tr

  Yorum Gönder