Dil Seçiniz

Tokyo Ucuz Uçak Bileti

Ucakbileti.com.tr aracılığı ile teknolojinin merkezine Tokyo uçak bileti alarak yol alabilirsiniz. Tokyo uçak bileti en uygun fiyatlarla ucakbileti.com.tr 'de.

Tokyo Hava Durumu

  Tokyo Gezi Rehberi

  36 milyonluk nüfusu ile dünyanın en kalabalık ve de en pahalı, aynı zamanda da teknolojinin merkezi olan bir şehir bu kez rotamızda. Japonya’nın gözde kenti Tokyo, ışıltılı yapıları, kalabalık ve hareketli yapısı ile hem çok ilgi çekici hem de bambaşka bir coğrafyadır. Avrupa ya da Amerika seyahatlerinden çok farklı bir deneyim için Tokyo çok iyi bir gezi rotasıdır. Tokyo’ya uçak bileti alarak, ülkemizden doğrudan ya da aktarmalı olarak ulaşabilir, harika anılar kazanabilir, yeni deneyimler yaşayabilirsiniz.

  Şehir Hakkında Genel Bilgi Ve Tarihçesi

  Tokyo Körfezi kıyısında yer alan şehir, bir liman kentidir. Şehir “Edo” yani “Haliç Kapısı” ismiyle nitelenmektedir. Bunun sebebi ise, 12. Yüzyılda yaşamış olan samuray klanı Edo ailesinin, yurdu olduğundandır. 1603 yılına gelindiğinde ise Tokugawa Şogunluğu ’nun kurucusu olan Tokugawa Leyasu, Edo klanını şogun yönetiminin merkezi ve başkenti ilan etmiştir. 1868 yılında ise şogun yönetimi son bulmuştur. Bu yönetime son veren isim İmparator Menji, Edo’nun adının artık Tokyo olarak anılmasını sağlamıştır.

  Tokyo tarih boyunca faciaları sık sık yaşamış bir şehirdir. 1923 yılında yaşanan büyük depremde, ciddi zarar görmüştür. Deprem sonrası şehir adeta yeniden inşa edilmek zorunda kalmıştır. Bundan 20 yıl sonra yaşanan II. Dünya Savaşı sırasında ise ABD uçakları tarafından ciddi bombardıman edilerek, talan edilmiştir. Bu olayın ardından şehir tekrar baştan sonra yenilenmiş, neredeyse yeniden inşa edilmiştir.

  1950’li yıllardan sonra ise Tokyo, Japonya’nın ekonomik gelişimi doğrultusunda büyük bir gelişim göstermiştir. Hızla büyüyerek bugünkü konumuna ulaşmıştır. Şuan dünyanın hem en kalabalık şehri, hem de en pahalı şehridir.

  İklim Ve Sezon

  Japonya, ülkemizde de olduğu gibi dört mevsimi yaşayabilen bir ülkedir. Ancak bir ada ülkesi olmasının farklı etkilerini taşımaktadır. Özellikle 6. Ve 9. Aylar arasında sık sık sağanak yağışlar ve de tayfunlar görülür. 7. Ve 8. Aylar ise Tokyo’nun en sıcak günlerinin yaşandığı zamanlardır. Tokyo’da kış mevsimini İstanbul gibi düşünebilirsiniz. Benzer sıcaklıklarda ve benzer tipte kış mevsimi yaşanmaktadır. Bu sebeple aslında Tokyo başta olmak üzere Japonya’nın geneli her mevsim ziyaret edilebilir. Ama soğuktan hoşlanmıyorsanız, ilkbahar ve sonbahar zamanları, rahat bir gezi için uygundur. Özellikle Nisan ayında Sakuraların açtığı zamanlarda seyahat etmek sizi harika manzaralar ile karşılaştıracaktır. Ülke genelinde Sakuraların açması bir festival ile kutlanmaktadır. Bu yüzden imkânınız varsa seyahatinizi Nisan ayına denk getirmenizi öneririz.

  Gezilebilecek Yerler

  Öncelikle, turistler tarafından ilk ilgi çekici durak, Tokyo İmparatorluk Sarayı’dır. Burası, Japonya İmparator’unun resmi evidir. Merkezi bir konuma sahip olan kompleks Tokyo istasyonuna yakın mesafede bulunan Chiyoda olarak adlandırılan bölgede yer almaktadır. Saray kompleksi toplamda 3.41 kilometre kare kadar büyük bir alandır ve içerisinde pek çok farklı yapı yer alır. İmparatorluk ailesi için yapılmış özel evler ve İmparatorluk Saray Ajansı’nın ofisleri de bu kompleks içinde yer almaktadır. Sarayın iç bölgelerine girmek ise sadece özel günlerde mümkün olabiliyor. Yeni yıl kutlamalarının yapıldığı 2 Ocakta ve İmparator’un doğum günü olan 23 Aralık günlerinde, sarayın iç bölümleri görülebiliyor. Bunun dışında giriş kesinlikle yasak.

  Tokyo kulesi, şehrin simgesi haline gelmiş yapılardan biridir. 333 metre yüksekliği ile dünyanın en yüksek çelik kulesi olarak kabul edilmiştir. Kulenin ağırlığının toplamda 4 bin ton kadar olduğu iddia edilmektedir. Tokyo Kulesi’nin tasarımı Eyfel Kulesini andırmaktadır. Eyfel Kulesi’nden esinlenilerek inşa edilmiş olan Tokyo Kulesi, geceleri şehre renkli ışıklarıyla, eğlence ve canlılık katıyor.

  Japonya’dan bahsediyorsak, tapınakları da atlamamak gerekir. Şehrin en çok turist çeken tapınağı, Yasukuni Tapınağıdır. Bu tapınak aslında 1869 yılında dönemin imparatoru olan Menji tarafından, savaşta ölen askerlerin ruhlarının korunacağı inancı ile yaptırılmış olan Shinto Tapınağıdır. Sonradan ismi değiştirilerek Yasukuni olmuştur. Barış ülkesi anlamını taşıyan tapınak, içerisindeki müze ile çelişmektedir. Çünkü müze bölümüne dair savaşın övüldüğü yönünde yorumlar mevcuttur. Bu sebeple eleştiri alan bir yapı Yasukuni Tapınağı.

  Ueno Parkı, şehrin ciğerleridir demek mümkün. Şehrin kalabalığından, telaşından kaçmak için birebirdir burası. Rahat bir nefes alacağınız, kafanızı dinleyebileceğiniz bir parktır. Özellikle de nisan ayında Sakura yani Kiraz çiçeklerinin açmasıyla, büyüleyici bir kılığa bürünür park. Mümkünse seyahatinizi bu zamanlara denk getirip, Sakura ’ların büyüsüne kapılmalısınız. Bu olay, Sakura’ların büyüleyici görünümünden öte, Japonlar için hayatın yeniden başlaması anlamına geliyor. Ayrıca park içerisinde yer alan Batı Sanatı Ulusal Müzesi ve Tokyo Ulusal Müzesi, şehrin en önemli müzeleridir. Ueno Parkta, dolaşıp rahat bir nefes aldıktan sonra, müzeler ile gezinize devam edebilirsiniz.

  Şehrin ilgi çekici bir müzesi de, Japon Kılıç Müzesi’dir. Burası, meşhur Japon kılıçlarının sergilendiği bir merkezdir. Müze kapsamında, 150 ’den fazla çeşitte kılıç sergilenmektedir. Japon savaş sanatının en güzel örnekleri olan Samuray kılıçlarını da burada görmek mümkün. Müze, Pazartesi günleri ve de resmi tatillerde kapalıyken, bunun dışındaki günlerde ziyarete açıktır.

  Tokyo’nun en tarihi bölgesi olan Asakusa, tapınakları ile oldukça ünlüdür. Tokyo’nun en ünlü tapınaklarından biri olan Asakusa Sensoji Tapınağı da bu bölgede yer alıyor. Her yıl mayıs aylarında, bu bölgede Shinto Festivalleri düzenleniyor. Bölgenin eğlenceli ve popüler festivaline katılmak için, seyahatinizi bu tarihlere denk getirebilirsiniz. Ayrıca bu bölgede, Tokyo’da geçmişi ile bağlarını koparmamış, en tarihi bölge olmasının bir getirisi olarak, orijinal geleneksel hediyelik eşyalara da ulaşabilirsiniz. Farklı fiyat seçenekleri ile hediyelik pek çok çeşitte ürün bulunabilir burada.

  Ulaşım

  Tokyo Hava ulaşım konusunda da büyük yoğunluğun yaşandığı bir şehirdir. Tokyo’da iki adet havalimanı bulunuyor. Bunlar; Tokyo Uluslararası Havalimanı ve Haneda Havalimanı’dır. Buralardan şehre ulaşım ise otobüs ve metrolar ile sağlanabilmektedir. Havalimanında bulunan Suica Card ofisinden, Suica Card alarak tüm otobüs ve metrolarda rahatlıkla yolculuk edebilirsiniz. Bu kart her ikisinde de geçerlidir. Dolayısıyla uçaktan indiğiniz an itibariyle şehir içi ulaşım sorununuzu hemen halletmiş oluyorsunuz.

  Şehrin Havalimanı Hakkında Bilgi

  Tokyo Uluslararası Havalimanı ve Haneda Havalimanı olmak üzere, iki büyük havalimanına sahip olan şehre hava ulaşımı sayesinde, İstanbul üzerinden doğrudan uçuşlar ile yaklaşık olarak 12 saatte ulaşabilirsiniz. Aktarmalı uçuşlar ile de daha ucuza ama daha uzun sürelerde ulaşmanız mümkün olabilir. Şehrin her iki havalimanını da tercih edebilirsiniz, Tokyo seyahatiniz için. Bu harika yolculuk için sadece uçak bileti ihtiyacınız var.

  Önemli Komşu Şehir Veya Yöreler

  Büyük bir şehir olan Tokyo’nun çevresi de en az şehir kadar ilgi çekicidir. Tokyo’nun batısında 599 metre yüksekliğine sahip Takao Dağı bulunmaktadır. Takao Dağı, zengin doğal güzellikleri ile milli park olarak kabul edilmiştir. Doğa gezilerine meraklıysanız, Takao Dağı’nı görebilirsiniz. Japonya’nın Tokyo’dan sonra ikinci büyük şehri olan Yokohama, tren ile sadece sadece 30 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Tarihi binalarının güzelliği ile ünlü bir liman kentidir Yokohama. Tokyo’dan tren ile 1 saat uzaklıkta olan Kamakura ise görülmeye değer bir kasabadır. 

  Detaylı bilgi için www.ucakbileti.com.tr

  Yorum Gönder