Dil Seçiniz

Sidney Ucuz Uçak Bileti

En rahat şekilde gidilecek yerlerden bir tanesi olan Sidney'i tanıyalım. Sidney uçak bileti en uygun fiyatlarla ucakbileti.com.tr 'de.

Sidney Hava Durumu

  Sidney Gezi Rehberi

  Dünya üzerinde ülkelerden çok ülkeler içerisindeki şehirler dikkat çekmektedir. Şehirler ile ülkeler arasında bir çok bağ vardır. Bu bağların temelini de ülkeler içerisinde belirli bölge ve şehirlere yapılan yatırımlar belirlemektedir. İnsanlar doğanın tüm güzelliklerinin bütünleştiği ve de insanlar tarafından inşa edilen büyük yapıları gezerek kendilerini hayata motive etmektedir. İnsanlar tarafından gezmek ve eğlenmek büyük bir ihtiyaç olarak görülmektedir. Bununla birlikte uçak ile seyahat etmeleri de büyük bir avantajdır. Uçak bileti alarak insanların ulaşamayacağı gezemeyeceği hiçbir bölge ve konum bulunmamaktadır. Sidney de bunlardan bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. Sidney Avustralya içerisinde bulunan en eski yerleşimlerinden bir tanesi olarak tarihe geçmiştir. Sidney Avustralya’nın en gelişmiş şehridir. Ülkenin ekonomisi de dahil olmak üzere her açıdan ülkenin merkezi olmasına rağmen Avustralya’nın başkenti olarak geçmemektedir. Avustralya’nın başkenti Canberra’dır. Sidney , bir liman kenarında kurulmuştur. Kurulduğu limanın adı da Jackson Limanı’dır. Bir liman şehri olması Sidney için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlar arasında hem ekonomik hem de turistik bir merkez olması yatmaktadır. Sidney , ülke tarihinin en eski şehri olması dolayısıyla , tarih öncesinden kalma bir çok yapı bulunmaktadır. Sidney içerisinde bulunan yerleşim yerlerinin isimlerinin çoğu da tarih öncesi isimlerden almaktadır. Sidney’in tarihi açıdan bugüne gelmesinden bir çok etken bulunmaktadır. Sidney tarihin acımasız olaylarına tanıklık da etmiştir. 1778 yılında savaş sonrası Sidney yaşam yeri olmaya bir sömürge kolonisi olarak başlamıştır ve Sidney 60 yıl boyunca İngiltere tarafından böyle bir sömürge kolonisi olarak kullanılmıştır. İngiliz toplumu içerisinde toplum tarafından istenmeyen , dışlanan suçlu kişileri içerisinde barındırmış olan Sidney, bu kötü başlangıca rağmen dünyanın dört bir tarafında bilinen ve tanınan bir şehir olarak tarihe geçmiştir. Uçak bileti alarak seyahat edilebilecek bir kültür şehri halini almıştır. Uçak bileti alarak Sidney’i ziyaret eden turistler karşılarında o sömürge kolonisinden hiçbir kalıntıyı bulamamaktadır. Sidney , kendi içerisinde kültürünü oluşturmuş ve sanat adına büyük çalışmalarla adını duyurmuştur. Kültür ve sanat dendiği zaman dünyanın dört bir tarafında bilinmektedir.

  Eğlenilecek Yerler  

  Sidney , dünyanın dört bir tarafından uçak bileti alarak seyahat edilebilen nadir şehirlerinden bir tanesidir. Dünya üzerinde bir çok kültür ve sanat açısından önemli şehir bulunmaktadır. Uçak bileti alarak en rahat şekilde gidilecek yerlerden bir tanesi Sidney olarak geçmektedir. Sidney , Avusturalya’nın başkenti olmamasına rağmen , Avusturalya’nın en önemli şehri olarak kabul edilmektedir. Bu önem kendisini bir çok açıdan da göstermektedir. Bu açılardan en önemlisi ve uçak bileti alarak seyahat edenlerin en çok hoşnut kaldığı , hayranlıkla ve zevkle bütün enerjisini harcadığı gece hayatıdır. Gece hayatı açısından renkli ve hareketli olan Sidney, turistlerin en çok uğradığı şehirdir. Dünya üzerinde uçak bileti alarak gidilen yerlerin bir çoğunda gece hayatı belirli saatler aralığında sürmektedir. Sidney’de bunun tam tersi görülmektedir. Sidney içerisinde gece hayatı hiçbir zaman bitmez. Bitmemesinin en büyük sebebi ise, Avustralya’da Sidney’e özel uygulanan bir sistemdir. Avustralya hükümeti Sidney’e giden tüm otobüs seferlerini yirmi dört saate ayarlamıştır. Bu da Sidney’de gece hayatının bitmemesine sebep olmuştur.

  Gezilecek Yerler

  Avustralya’nın en köklü ve gelişmiş olan Sidney’in bir liman kenarında kurulmuş , eski bir sömürge kolonisi olduğunu belirtmiştik. Bunun devamında şunu da söyleyebiliriz; Sidney , Dünya’nın en büyük limanı olarak sayılan , Sidney Limanı şeridinde kurulmuştur. Kültürü ve sahilleriyle dünya üzerinde gidilebilecek en güzel ve eğlenceli tatil bölgelerinden biridir. Uçak bileti alarak gidecek kişilerin bu bölgeye gitmesi önerilmektedir. 2000 yılında , Dünya Yaz Olimpiyatlarına ev sahipliği yapması sebebiyle dünya tarafından daha çok tanınmıştır. Bu tanınmanın sebebiyle de dünya üzerinde daha çok insanın ziyaret edilebileceği bir bölge olarak kendisini göstermiştir. Uçak bileti alarak rahatlıkla seyahat edilecektir. Gezilecek yerleri aşağıda sizin için sıralıyoruz.

  Sidney Opera Evi

  Uzun yıllar boyunca Sidney içerisinde bulunan ve şehrin gemicilik merkezi olarak bilinen Circular Rıhtımında bulunur ve 20. Yy içerisinde yapılmış olan en ünlü ve değişik yapı olarak gösterilmektedir. Operaya karşı ilgisi olmayan ve uçak bileti alarak şehre gelmiş olanların da dikkatini çekmektedir. Bunun da tek sebebi olarak mimarisi gösterilmektedir. Sidney Opera Evi içerisinde sadece opera sanatına dair eserler de yapılmaz. Operanın yanında; bale , tiyatro , film ve klasik müzik üzerine eserler sergilenmektedir. 2003 yılında düzenlenmiş olan Pritzker Mimarlık Ödülünü kazanmıştır.

  Sidney Köprüsü

  Biliyoruz ki her devletin ve her şehrin belirli simgeleri bulunmaktadır. Devlet ve şehirler , dünyaya kendisini böylece tanıtmıştır. Dünya şehirleri ve ülkeleri tanırken öncelikle o şehir ya da devletler içerisinde simge olmuş yapılara ya da doğal harikalara bakmaktadır. Avustralya’nın en büyük simgesi Sidney olarak gözükmektedir. Sidney’in de en büyük simgesi , Sidney Köprüsüdür. Sidney Köprüsü 19 Mart 1932 yılında açılmıştır ve tarihin çeşitli dönemleri içerisinde onarımlara uğramıştır. Sidney Köprüsü , 503 metre olan , açıklığı ile dünya üzerinde bulunan köprüler arasında çelik kemer açıklığı ile en büyük açıklıklı köprü olarak geçmektedir. Tüm bunların yanında Sidney Köprüsü bir çok olaya da şahitlik yapmıştır. Bu olaylar dolayısıyla Sidney’in tanıtımında da önemli rol oynamıştır. Sidney Köprüsü aynı zamanda dünya üzerinde enine kesit olarak en geniş köprü ünvanına da sahiptir.

  Sidney Kulesi

  Sidney Kulesi , Sidney içerisinde bulunan en büyük serbest yapı olarak geçmektedir. Sidney Kulesi, Avustralya içerisinde 2. En yüksek yapı olarak da bilinmektedir. Şehir ve liman manzarasının en güzel görüntülenen yeridir. Uçak bileti alarak seyahat eden turistlerin şehri ve limanı görmesi açısından büyük bir öneme sahiptir. Kule içerisinde , 360 derece dönen bir restoran ve içerisinde 150 mağaza barındıran bir alışveriş merkezi barındırmaktadır.

  Darling Limanı

  Darling Limanı Sidney için çok önemli bir bölge olarak bilinmektedir. Bu önemi taşımasının en büyük sebebi ise içerisinde bir çok şeyi barındırıyor olmasıdır. 1988 yılında restore edilmiş ve yeniden düzenlenmiştir. Darling Limanı , uçak bileti alarak seyahat etmiş kişiler tarafından en çok ziyaret edilen ve en çok zaman geçirilen yer olarak bilinmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi , Darling Limanı içerisinde bir çok yeri de barındırmaktadır. Bunları sıralayacak olursak;

  • Sidney Eğlence Merkezi ,

  • Sidney Çin Bahçeleri ,

  • Tumbalong Parkı ,

  • Ulusal Deniz Müzesi ,

  • Sidney Akvaryumu .

  İçerisinde yukarıda saydığımız ve uçak bileti alarak seyahat etmiş olan turistlerin büyük uğrak mekanı olan bu yerleri de barındırıyor olması Sidney için çok önemlidir. Bu önemin sebebi ise şehir kaynaklarının bir çoğunun buradan sağlanıyor olmasıdır. Uçak bileti alarak seyahat etmiş olan turistler bu bölge içerisinde en çok dünyanın dört bir tarafında da bilinen ve tanınan , Sidney Eğlence Merkezi’dir. Darling Limanı , şehir merkezinin biraz uzağında batı yakasında bulunmaktadır.

  Detaylı bilgi için www.ucakbileti.com.tr

  Yorum Gönder