Dil Seçiniz

Sincan'ın Gezilecek Yerleri

Sincan, Ankara’nın güzel ve özel atmosferi ile tanınan ilçesidir. Uygun fiyatlı Ankara uçak bileti almak için ucakbileti.com.tr 'yi ziyaret edebilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Sincan’ın Gezilecek Yerleri

  Sincan, Ankara’nın güzel ve özel atmosferi ile tanınan ilçesidir. Kendi kendine yetmesi ile tanınan ilçe, halkın kent merkezine gitme ihtiyacı hissetmediği bir yerleşimdir. Bazı gezi noktaları ile Ankara’nın görülmesi gereken yerleri arasında yer almaktadır ve Ankara’da farklı bir gezi için kesinlikle tercih edilmelidir. Üstelik Ankara’nın telaşı bu ilçeye uğramamış gibi görünüyor. Düşük bütçeli konaklama seçenekleri ve şehre yakınlığı ile bilinen ilçeye, Ankara uçak bileti alarak kısa sürede ulaşabilirsiniz.

  1. Harikalar Diyarı

  Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Harikalar diyarı, oldukça geniş alana yayılan bir park alanıdır. Kapsamında çok sayıda etkinlik alanı yer almaktadır. Fatih semti yakınlarındaki alan kapsamında, spor kompleksleri, piknik alanları, kültürel etkinlik alanları, bol bol yeşil alan ve Masal adası gibi etkinlik alanları yer almaktadır. Keyifli zaman geçirilen Harikalar Diyarı, küçük büyük herkesin ilgisini çeken bir gezi noktasıdır. Ayrıca park alanı, büyüklüğü ile Avrupa’nın en büyük parkları arasında yer almaktadır. Kente gelen her ziyaretçinin uğradığı noktalardan biridir. Siz de Ankara uçak bileti alıp, hem kenti keşfedeceğiniz hem de Harikalar Diyarında eğlenebileceğiniz bir gezi yapabilirsiniz.

  2. Ali Yakut Köyü Camii

  Mimari özellikleri ile dikkat çeken cami, dikdörtgen planlıdır ve yapımında moloz taş, kesme taş, devşirme taş ve ahşap gibi malzemeler kullanılmıştır. Caminin bugünkü minaresinin yapımı 1965 yılında gerçekleşmiştir. Caminin yapım tarihi ise net olarak bilinmemekle birlikte 14. Yüzyıl sonu ya da 15. Yüzyıl başında inşa edildiği sanılmaktadır. Ali Yakut Köyü Camii, dini yapılara ve mimariye meraklı olanlar için ilçenin gezilecek yerleri arasında yer almaktadır.

  3. Eski Bucuk Köyü Camii

  Eski Bucuk Köyü, günümüze sadece camisi ile ulaşabilmiştir. Dolayısıyla, Eski Bucuk Köyü Camii, ilçenin önemli eserleri arasında anılmaktadır. Bir yamaç üzerine inşa edilmiş olan cami, kırma çatılıdır ve kâgir bir yapıdır. Ahşap ve kemer süslemeleri ile dikkat çeken caminin yanında 4 adet türbe yer almaktadır. Türbelerin maalesef kimlere ait oldukları bilinmemektedir. Bununla birlikte caminin yapım yılına dair de bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak yapılan incelemeler, tahmini olarak 15. Ya da 16. Yüzyılda inşa edildiğini göstermektedir. İlçenin önemli camilerini görebileceğiniz güzel bir Ankara gezisi için, en yakın zaman da Ankara uçak bileti alarak, hazırlıklara başlamalısınız.

  4. Kötürüm Beyazıt Camii

  Kötürüm Beyazıt Camii, heyelan ve sel yatağı olarak bilinen Uluköy ’e bağlı bir yerleşimde yer alıyordu. Ancak bu tehlikeler sebebiyle, bu bölge terk edilmiş ve cami de bakımsız kalmıştır. Kısa süre önce de yıkılmış olan caminin, bugün sadece kalıntıları görülebilmektedir. Yapının Celaleddin Beyazıt bin Adil Bey tarafından 1300’lü yıllarda yaptırıldığı sanılmaktadır. Tarihi araştırmalar için ziyaret edilen bölgenin, en önemli kalıntısıdır. Ankara’nın güzel ilçesi Sincan, kentin keşfedilesi noktalarındandır. Erken yapacağınız gezi programı ve Ankara uçak bileti rezervasyonu ile tasarruflu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

  Sincan’a Nasıl Gidilir?

  Sincan, hem havalimanına hem de şehir merkezine yakınlığı ile bilinen bir ilçedir. Ayrıca aradığınız her türlü imkâna ulaşabiliyor olmanız, Sincan’ı özel kılıyor. Ankara uçak bileti alıp, Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaştıktan sonra, çok sayıdaki karayolu seçeneğini kullanarak ilçeye ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile ilçe arasındaki mesafe ortalama 53 km kadardır ve bu mesafeyi 40 dakikada kat edebilirsiniz. Dolayısıyla İstanbul üzerinden hareketle 2 saat gibi bir sürede ilçeye ulaşmış olursunuz. Ankara uçak bileti almak için ise en uygun fiyatları sunan www.ucakbileti.com.tr ‘yi tercih edebilirsiniz.

  Yorum Gönder