Dil Seçiniz

Polatlı'nın Gezilecek Yerleri

Başkent Ankara seyahatinde uğrayabileceğiniz ilçe Polatlı’da gezip görebileceğiniz pek çok ziyaret noktası bulunuyor. Uygun fiyatlı Ankara uçak bileti ucakbileti.com.tr 'de!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Polatlı’nın Gezilecek Yerleri

  Başkent Ankara seyahatinde uğrayabileceğiniz ilçe Polatlı’da gezip görebileceğiniz pek çok ziyaret noktası bulunuyor. Özellikle tarihi mekânlar ve müzeleri ile dikkat çeken ilçe, ziyaret etmekten keyif alacağınız bir rotadır. En azından Ankara seyahatinizin 1 gününü bu ilçeye ayırmalısınız. Ankara uçak bileti rezervasyonunuzu erkenden yaparak, hem kentte hem de ilçede tasarruflu bir gezi gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Malıköy Tren İstasyonu Müzesi

  2008 yılında hayata geçirilen Malıköy Tren İstasyonu Müzesi, geniş kapsamlı bir gezi imkanı sunmaktadır. Kurtuluş Savaşı döneminde büyük önem taşımış olan Tren İstasyonu, bugün 5713 şehit adına Mehmetçik Anıtı, Sakarya Meydan Savaşı Panorama Müzesi, 1987 yılında yapılmış olan lokomotif gibi önemli görülecek değerlere sahiptir. Dolayısıyla geniş zaman ayırarak dolaşmanız gereken bir müzedir. Ankara ziyareti sırasında herkesin görmek isteyeceği bir kültürel alandır. Böylesine güzel bir ziyaret için Ankara uçak bileti alarak 1 saatlik bir yolculuğu göze almanız yeterlidir.

  2. Kayabaşı Mozaiği

  Kayabaşı köyünde yer alıp aynı isim ile anılan Mozaik, yapılan kazı çalışmaları sonucu gün yüzüne çıkmıştır. Araştırmalar gösteriyor ki, mozaiğin ait olduğu dönem M.S. 3. Yüzyıldır. 1989 yılında ulaşılan Kayabaşı Mozaiği, Roma dönemine ait önemli bir eserdir. Ankara geziniz sırasında, görmenizi önereceğimiz önemli bir buluntudur. Ayrıca kent tarihi açısından da büyük önem taşımaktadır.

  3. Duatepe Anıtı

  Şehrin şanlı tarihini gözler önüne seren ve duygusal anlar yaşatan anıt, 1921 yılında yaşanan taarruzda, düşman elinden alınan ilk tepe olması sebebi ile önem taşımaktadır. 1999 yılında yapılan çalışmalar ile tepe ağaçlandırılmış ve anıt ile birlikte hafızalara kazınmıştır. Şehrin şanlı tarihini hatırlatan anıt, kenti ziyaret eden herkesin ilgisini çekmektedir. Duatepe, tören alanı, otopark, yürüyüş yolu, bağlantı yolu ve anıt alanı olmak üzere toplamda beş bölümden oluşmaktadır. Ankara geziniz sırasında yolunuz buraya düşerse, memnun bir şekilde buradan ayrılabilirsiniz.  

  4. Gordion Müzesi

  İlçenin Yassıhöyük köyünde yer alan Gordion Müzesi, şehrin en eski eserleriniz ziyaretçilerine saklayan bir tarih merkezidir. Kronolojik bir sergi ile adeta tarihi size tekrar yaşatmaktadır. Eski Tunç dönemi eserleri, Kral Midas Tümülüsü, Erken Frig dönemi eserleri ve Kayabaşı Mozaiği gibi pek çok eser, bu müze kapsamında sergilenmektedir. Tarihe ilgi duyanlar için harika bir rota olan Ankara uçak bileti ile kolayca ulaşılabilecek bir şehirdir.

  5. Gordion Antik Kenti

  Frigya ’nın başkentliğini yapmış olan Gordion Antik Kenti, Polatlı ilçe merkezine 29 km uzaklıkta yer almaktadır. Tarih severlerin önemli bir ziyaret noktası olan yerleşim alanı, önemli kalıntılara sahiptir. Kentin adını, ilk Frig Kralı olan Gordios ’tan aldığı sanılmaktadır. Antik kentin görkemli kalıntıları, size harika tarihsel fotoğraflar verecektir. Tarihin izini süreceğiniz gezi için çok fazla çaba harcamanıza gerek yok, Ankara uçak bileti aldıktan sonra hızla kente ulaşıp, kara yolu imkânları ile bu bölgeye kolayca ulaşılabilmektedir.

  Polatlı’ya Nasıl Gidilir?

  Ankara uçak bileti alıp, uçağa bindiğiniz andan itibaren, sadece 1 saatte İstanbul’dan Ankara’ya ulaşabiliyorsunuz. Dolayısıyla, Ankara seyahatlerinizde havayolu ulaşımının nimetlerin faydalanabilirsiniz. Esenboğa Havalimanı’na indikten sonra ise sunulan Polatlı ulaşım seçenekleri ile ilçeye ulaşılabilir. İki merkez arasındaki uzaklık yaklaşık olarak 115 km kadardır. Bu mesafe, toplu taşıma araçları ile 1 saat 15 dakika gibi bir sürede kat edilebilmektedir. Uygun fiyatlı Ankara uçak bileti alıp tasarruf sağlamak için ise www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret etmenizi önermekteyiz. Hem seferler arasında karşılaştırma imkanı bulabilirsiniz böylece hem de daha uygun fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. 

  Yorum Gönder