Dil Seçiniz

Manavgat'ın Gezilecek 10 Yeri

Antalya’nın güzide ilçesi Manavgat, şelalesi ve daha pek çok güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. En uygun fiyatlı Antalya uçak bileti ucakbileti.com.tr 'den alınabilir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Manavgat’ın Gezilecek 10 Yeri

  Antalya’nın güzide ilçesi Manavgat, şelalesi ile akıllarda yer etmişse de daha sayısız güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar doğal güzelliklerinin yanında tarihi değerleri de kapsamına almaktadır. Çok sayıda gezi noktasına sahip olan bu bölgeye, tatilinizin büyük bir bölümünü ayırmalısınız. Kente ulaşım Antalya uçak bileti alıp, İstanbul’dan uçağa binmenizin ardından 1 saatte sağlanabiliyor. Manavgat, Antalya Havalimanı’na 60 km uzaklıkta yer almaktadır ve bu yolu çeşitli kara yolu ulaşım araçları ile gidebilirsiniz.

  10. Tilkiler Mağarası

  Tilkiler Mağarası, yakın zamanda keşfedilmiş ve ziyaretçi sayısı günden güne artan bir doğa yapısıdır. Toplam uzunluğu 7 kilometre olan mağarayı görmek keyifli zaman geçirmenizi sağlayabilir. Tilkiler Mağarası günümüzde de aktifliğini korumaktadır.

  9. Köprülü Kanyon Milli Parkı

  Kent bazında ilgi çekici bir doğal alandır Köprülü Kanyon Milli Parkı. Genellikle son derece kalabalık olmaktadır, çünkü yerli ve yabancı turistin akın ettiği bir ziyaret noktasıdır. Yemyeşil doğanın ortasında yer alan kanyonda Rafting yapma imkânı da bulunmaktadır.

  8. Oymapınar Gölü

  Oymapınar gölü, Manavgat nehri üzerinde bulunan barajın arkasında gizlenmiş büyüleyici bir doğal güzelliktir. Antalya’nın gizli kalmış noktalarını gezip görmek istiyorsanız, Oymapınar gölü listenizin ilk sırasında yer almalıdır. Doğal yapıları ile ünlü beldenin en dikkat çekici noktalarından biridir burası.

  7. Manavgat Nehri

  Sırt Manavgat’ı bile görmek için gelebileceğiniz bu cennet kent sadece uçak bileti uzaklığında size. Manavgat’a gelmişken ise Manavgat nehrini görmemek olmaz. Turkuaz rengi göl inanılmaz bir görsellik sağlamaktadır bölgeye. Ayrıca minareller bakımından da son derece zengin olan Manavgat nehri, size harika kareler verecektir.

  6. Oluk Köprü

  Oluk köprü, bölgenin önemli yapılarından biridir. Köprüçay ’ın tarihi köprüsü olarak bilinen yapı, Roma köprüsü özelliği taşıması sebebiyle büyük önem taşımaktadır. 14 metre uzunluğunda olan köprü 3,5 metre genişliğindedir ve oldukça yüksek bir konumdadır. M.S. 2. Yüzyılda yapıldığı sanılmaktadır.

  5. Aslanlı Mağarası

  Antalya’nın en çok ziyaret edilen noktalarından biri olarak bilinen Aslanlı Mağarası, Manavgat’ın Kirazlı köyünde yer alır. Mağaranın uzunluğu toplamda 110 metreyi bulmaktadır. Aslanlı Mağarası, yapısı itibariyle kısmen dikey, kısmen de yatay mağara özelliğine sahiptir. Sarkıt ve dikitleri ile ilgi çekici bir görünüme sahiptir ve harika fotoğraf kareleri verebilir size.

  4. Boğaz Plajı

  Antalya’nın içine gizlenmiş, büyüleyici bir sahildir Boğaz Plajı. Bu coğrafyaya etkileyici bir hava katan doğal yapı ürünüdür. Side plajlarının kalabalığından sıkılanların kendini attığı, sakin ve tertemiz suların içinde huzur bulduğu bir plajdır. İnce kumları, şeffaf suyu ile kaliteli bir tatilin adresidir Boğaz Plajı. Plajın çevresinde yerleşim alanı bulunmamakta bu sebeple de son derece sessiz ve huzurlu bir ortam yakalanmaktadır.

  3. Seleukeia Antik Kenti

  Şehir merkezine uzaklığı sadece 12km olan antik kent en çok ziyaret edilen tarihi kalıntılardan biridir. Antik Kent, doğal çam ormanları arasında, eşsiz bir manzaraya karşı konumlanmıştır. Kalıntılar arasında dolaşmak, tarihte yolculuk etmek gibi bir his bırakır insanın üzerinde.

  2. Side Antik Kenti

  M.Ö. 7. Yüzyıla ait olan antik kent, Manavgat ilçesi içerisinde yer alan önemli tarihi alanlardan biridir. Side antik kenti çok sayıda mitolojik izi barındırması sebebiyle, tarihe ve mitolojiye ilgi duyanlar için harika bir gezi noktasıdır.

  1. Manavgat Şelalesi

  Antalya gezisinin olmazsa olması olarak tanımlamak mümkündür Manavgat Şelalesi’ni. Burası büyüleyici bir doğal alandır. Sularla kaplı etkileyici ve geniş alanda su sesi ile huzuru yakalayacaksınız. Manzaranın insan üzerindeki etkisi ise tartışılamaz.

   

  Yorumlar (1)

  Rammel

  Şelalesi o kadar da güzel değil, kurşunlu şelalesi çok daha büyüleyici

  Yorum Gönder