Dil Seçiniz

Kıbrıs Limasol'da Görülesi Yerler

Adını verdiği körfezin kıyısında bulunan Limasol, adanın en büyük ikinci şehridir. ucakbileti.com.tr 'den uygun fiyatlı Kıbrıs uçak bileti alarak siz de Limasol'a gidebilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Adını verdiği körfezin kıyısında bulunan Limasol, adanın en büyük ikinci şehridir. Ayrıca adanın güneyinde yer alan şehir tam bir tatil merkezidir ve yıl içerisinde çok sayıda turistin akın ettiği bir noktadır. Özellikle yaz aylarında keyifli zaman geçirilebilecek olan şehir, kış aylarında da Akdeniz ikliminin verdiği ılık havası ile harika bir dinlenme merkezidir. Siz de önümüzdeki yaz farklı bir seyahat planlıyorsanız, Limasol sizin için harika bir seçenek olabilir. Bu sebeple Kıbrıs uçak bileti araştırmasına başlamanızda fayda var.

  1. Kourion Antik Kenti

  Kıbrıs’ın antik tarihini yansıtan en eski kalıntılardan biri olan Kourion Antik Kenti, son derece ilgi çekici detaylara sahiptir. Nefes kesen bir manzaranın parçası olan antik kentte, eşsiz kareler yakalayabilirsiniz. Kentteki en bilinen ve en çok ziyaret edilen noktalardan biri olması, Kourion’u gezi programınızın vazgeçilmezi haline getirmektedir.

  2. Fasouri Watermania Su Parkı

  Burası eğlencenin doruklarına ulaşacağınız bir su parkıdır ve özellikle yaz aylarında kavuran Akdeniz sıcağında yapılacak en doğru hareket buraya gitmek olacaktır. Ruhu çocuk olanlar için son derece keyif verici olan Su Parkı, çeşitli aktivite alanlarına sahiptir ve ihtiyaç duyacağınız her şeye burada ulaşabilirsiniz. Sırf su parkı için bile Kıbrıs uçak bileti alarak, hemen yola koyulabilirsiniz.

  3. Omodos Köyü

  Eski ve kıvrılan daracık sokakları ile Omodos Köyü, kahve dükkânları, hediyelik eşya dükkânları ile sıcacık bir gezi durağıdır. Bakım çalışmaları ile birlikte daha da göze çarpan köy, huzurlu ve vakit geçirmekten zevk alacağınız bir noktadır. Lİmasol’da mutlaka uğramanı gereken yerler arasında sayarsak yanlış olmaz.

  4. Oleastro Olive Parkı ve Müzesi

  Burası zeytinyağının alasını bulabileceğiniz bir park alanıdır. Harika yemekleri ile huzurlu ve dinlendirici bir gün geçirebilirsiniz burada. Manzaranın muhteşemliği ve ilgi çeken değerleri ile kesinlikle görmek isteyeceğiniz bir noktadan söz ediyoruz.

  5. Klasik Araba Müzesi

  Burada çok sayıda klasik araç sergilenmektedir ve hepsinin çalışır vaziyette olması, ziyaretçiler için son derece heyecan verici bir durumdur. Mutlaka en azından yarım gününüzü harcamak isteyeceğiniz müze, özellikle de araba tutkunları için bulunmaz bir fırsattır. Limasol’a gelmişken, mutlaka müzeyi ziyaret etmeli ve eşsiz modelleri görmelisiniz. Kıbrıs uçak bileti aldığınız takdirde, konforlu bir yolculuk ile kente ulaşabilir ve tüm bu güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

  6. Kourion Plajı

  Kentin en güzel sahili olarak adlandırılabilecek olan Kourion Plajı, manzarası ile büyüleyicidir. Uzun yürüyüşler yapmak, denize girmek ve güneşlenmek için tercih edebileceğiniz Kourion Plajı, berrak suyu ile huzur dolu bir tatil anlamına gelmektedir. Tatiliniz süresinde birkaç kez gitmeyi tercih edeceğiniz plaj, tatilcilerin genel olarak vazgeçemediği bir noktadır.

  7. Kolossi Kalesi

  Limasol’un tarihi yapılarından biri olan Kolossi Kalesi, özellikle rehber ile birlikte yapacağınız gezi ile daha güzel zaman geçireceğiniz bir yapıdır. En yüksek noktasına ulaştığınızda muhteşem bir manzara ile karşılaşacağınız Kolossi Kalesi, Kıbrıs uçak bileti alarak kolayca ulaşabileceğiniz şehrin, en tarihi noktalarından biridir. Tarihe ve kale mimarilerine karşı ilginiz varsa, bu ziyaretten oldukça hoşlanabilirsiniz.

  Limasol’a Nasıl Gidilir?

  Limasol, ülkemizden doğrudan uçuşların gerçekleştirilemediği bir şehirdir. Dolayısıyla Atina aktarmalı olarak Lefkoşa yönlü Kıbrıs uçak bileti alıp, havalimanından da karayolu ile bu noktaya ulaşabilirsiniz. Havalimanından sonra sunulan çeşitli ulaşım araçlarını tercih etme hakkına sahipsiniz. Nihayetinde kısa süren bir yolculuğun ardından Limasol’a ulaşmış olursunuz. Kıbrıs uçak bileti, almak için www.ucakbileti.com.tr ‘yi tercih ederseniz, daha avantajlı fiyatlara ulaşabilirsiniz. 

  Yorum Gönder