Dil Seçiniz

Kumluca'nın Gezilecek Yerleri

Antalya'nın kıymetli ilçelerinden Kumluca, sizi antik bir geziye davet ediyor. Uygun fiyatlı Antalya uçak bileti ucakbileti.com.tr 'de!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Kumluca’nın Gezilecek Yerleri

  Antalya’nın kıymetli ilçelerinden biridir Kumluca. Likyalılar ve Solymler ‘in yaşadığı bilinen bu bölge 15. Yüzyıl itibariyle Osmanlı kontrolü altına girmiştir. Bugün halen eski dönemlerin izlerine rastlanabilir. Antalya’nın telaşlı sahillerinden uzaklaşmak istediğinizde, Kumluca’nın keyifli gezi noktalarına doğru bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Üstelik Kumluca’nın da sahip olduğu sahiller sakin ve huzur dolu kıyılardır. Kumluca, kentin kalabalık noktalarından uzaklaşmak için harika bir seçenektir. Antalya uçak bileti rezervasyonunuzu erkenden yaparak, gezi planınıza Kumluca’nın görülmesi gereken noktalarını da eklemenizi önermekteyiz. Havayolu alanında yaşanan gelişmeler sayesinde, uygun fiyatlara Antalya uçak bileti bulunabilmektedir. Böylece kent, hem tasarruflu hem de keyifli tatilin adresi haline gelmektedir.

  1. Rhodiapolis Antik Kenti

  İlçenin Sarıca köyü yakınlarında, bir tepe üzerinde kurulu olan kentin Rodoslular tarafından kurulduğu sanılmaktadır. Kentin kalıntıları arasında bulunan tiyatro, sarnıçlar, kilise, nekrolopolis ve Helenistik yapıdaki kule son derece ilgi çekici noktalardır. Ayrıca bunların yanında kaya mezarları da görülebilecek kalıntılar arasında yer alıyor. Uçak bileti ile hızlı ve kolayca ulaşımın sağlanacağı kentte, farklı noktaları keşfetmek istiyorsanız Rhodiapolis’i mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ayrıca harika kareler yakalamanız da mümkün burada.

  2. Korydalla Antik Kenti

  Kentin ismini, Luwi dilinden aldığı sanılmaktadır. İlçe merkezine sadece 2 kilometre uzaklıkta yer alan kalıntılar, bölgenin tarihine ışık tutmaktadır. Korydalla Antik Kenti hakkındaki bilgilerin büyük bir bölümüne buradaki kalıntılardan ulaşılabilmektedir. Kentin ismi, tarihte ilk kez M.Ö. 480 yılında anılmıştır. Kent daha çok kilisesinde bulunan altın ve gümüş eşyaları ile bilinmektedir ancak bu eşyalar yurtdışına kaçırılmıştır. Bugün ise sadece yapı kalıntıları görülebilmektedir. Su kemerleri ve duvar parçaları, dönemin özellikleri ile ilgili ipuçları vermektedir.

  3. Çavuşköy

  Antalya merkezine 94 kilometre uzaklıkta yer alan Çavuşköy mevkii, göz alıcı doğası ile ziyaretçilerine pozitif enerji yüklemektedir. Dolayısıyla burası doğanın cömertliği ile doğa sporlarına da çok uygun bir noktadır. Aynı zamanda doğa fotoğrafçılarının da çok sık tercih ettiği saklı kalmış bir cennettir. Yemyeşil çam ormanları, kentin yaz turizmi için büyük önem arz etmektedir.

  4. Adrasan Koyu

  Çavuşköy mevkiine son derece yakın bir konumda bulunur Adrasan Koyu. 2 kilometrelik kumsalı ile yerli ve yabancı turistlerin hayran kaldığı bir sahildir. Sığ denizi sebebiyle özellikle aileler tarafından çok tercih edilmektedir. Ayrıca buradan, Suluada, Ceneviz ve Sazak koylarını görebileceğiniz tekne turları düzenlenmektedir. Dalış yapma imkânının da olması, Adrasan koyunu çok cazip bir tatil noktası haline getirmektedir. Bu yaz, tatilinizi Adrasan koyunda geçirmek için şimdiden Antalya uçak bileti araştırmasına başlamalısınız.

  5. Olimpos Antik Kenti

  Şehrin ilk 10’unda yer alan Olimpos Antik Kenti, ilçenin de en kıymetli noktalarından biridir. M.Ö. 2.yüzyıla uzanan tarihi ile etkileyici kalıntıların sahibi olan kenti görmek sanıldığı kadar zor değil. Antalya uçak bileti alıp, küçük bir valiz hazırlayarak yola koyulmanız yeterli. İstanbul üzerinden 1 saat süren yolculuğun ardından oldukça kısa sürede bu bölgeye ulaşabilirsiniz. Kentin Roma ve Bizans etkileri ile bıraktığı tüm değerleri toprağın altında gün yüzüne çıkarılmayı beklemektedir. Bu alanda henüz kazı çalışması yapılmamıştır.

  6. Gelidonya Feneri

  Kentte görülebilecek sayılı fenerlerden biri olan yapı, Likya yolu güzergâhında yer almaktadır. Harika manzara fotoğrafları elde edebilirsiniz, fenerin bulunduğu bölgeden. Ayrıca bu harika manzaralar sadece uçak bileti uzağınızda yer alıyor. Antalya uçak bileti alarak, ülkemizin her yerinden hızlı ve de konforlu bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik Antalya uçak bileti, zaman zaman gerçekleştirilen kampanyalar ile çok uygun fiyata alınabilmektedir.

  Yorum Gönder