Dil Seçiniz

Adıyaman Ucuz Uçak Bileti

Adıyaman uçak biletini satın almadan önce detaylı bilgilerine ulaşabilir ve ucakbileti.com.tr'adresi üzerinden uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Adıyaman Hava Durumu

  Adıyaman, ülke topraklarımız içerisinde bilinen en eski yerleşim yerlerinden biri olmaktadır. Şehrin sınırları içerisinde bulunan palanlı mağarasında yapılan arkeolojik çalışmalar sonucunda milattan önce 40.000 yıllara kadar yaşam izlerine rastlandığı öğrenilmiştir. Bu yüzden büyük bir tarihi dokunun yer aldığı ve asırlar boyu farklı medeniyetlerin tesiri altında bulunduğunu dile getirmek isteriz. Sırası ile bu topraklar üzerinden yüzyıllardan bu yana Paleolitik, Neolitik, Kalkolitik ve Tunç Çağı dönemlerinin hüküm sürdüğü görülmüştür. Bu çağlardan sonra Hititlerin bu topraklar üzerinde hüküm sürdüğü ve bu sahipliğin Mitannilar arasında sık sık değişkenlik gösterdiği de ifade edilmektedir.

  Ardından Hitit devletinin yıkılması ile de karanlık çağın topraklarda başladığını söyleyebiliriz. Daha sonra sırası ile Asurlular ve akabinde de Türk akınlarının bu yerleşim yerlerinde yaşamlarını idame ettirdiklerini söyleyebiliriz. Bizans, emevi, dulkadiroğulları, Anadolu Selçukluları arasında değişkenlik gösteren bu himaye en son Yavuz Sultan Selim Han tarafından feth edilerek Osmanlı topraklarına geçmiştir. Adıyaman' ın 1954 yılına kadar Malatya' nın bir kazası olarak toprak parçası hüviyetini kazandığını ve bu yıl itibari ile il statüsüne geçtiğini de dile getirmek isteriz. Sizlerde Adıyaman uçak bileti ihtiyaçlarınızı sitemiz üzerinden temin ederek böylesine asırlardan bize miras kalan bir ilimize ziyaret gerçekleştirebilir ve görmeyi başarabilirsiniz.

  Şehrin Coğrafi Konumu

  İlimiz orta Fıratdiyetabir ettiğimiz bölümün tam ortasında yer almaktadır. Toros sıra dağlarının eteklerinde ve verimli toprak alanına sahip bir şehir olarakta bilinmektedir. Şehrin kuzey kesimini Malatya dağlarının çevrelediği ve dağlık bir alandan meydana geldiğini söyleyebiliriz. Güneye doğru gidildikçe daha düz ve ova tipi arazilerin olduğunu da rahatlıkla görebilirsiniz. İl sınırları içerisinde pek çok dağ bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları ise; Ulu Baba, Gördük, Nemrut, Bozdağ, Karadağ, Dibek ve Akdağ olmaktadır. Bu ilimiz coğrafik anlamda yaşanabilir bir toprak arazisinin üzerinde yer aldığı için asırlar boyu pek çok kişi tarafından tercih edilen bir alan haline gelmiştir. En ekonomik bedellerle uçak bileti satın alarak sizlerde ne denli elverişli topraklara ve arazilere sahip bir yer olduğunu bizzat görebilirsiniz.

  İklim ve Bitki Örtüsü

  Ülkemizde yer alan doğru ve güney doğu anadolu bölgeleri arasında adeta köprü görevi taşıyan bir ilimiz olmaktadır. Kısmen Akdeniz bölgesinin esintilerini de yaşamaktadır. Ancak genel itibari ile Adıyaman' da karasal iklim görülmektedir. Yaz ayları ülke genel ortalaması düzeyinde seyreden sıcaklıklarla geçer ve bu kurak bir dönem olmaktadır. Ancak özellikle kış aylarında tahmin ettiğinizden çok daha şiddetli soğukları - 15 derecelere kadar görebilmek mümkündür. Her mevsimi kendi içerisinde şiddetli yaşayan Adıyaman, Anadolu' nun sert iklimin izlerini taşımaya devam etmektedir. Bitki örtüsü olarakta, genellikle dağlık bölgelerinde meşe ağaçları ile kaplanmış ormanlık alanlar görebilmeniz mümkündür. Ancak çeşitli doğal afetler nedeni ile çıplak bir arazi haline gelmiş bölgelerinin de mevcut olduğunu söylemek isteriz. Yabani ağaçlar, meralar ve makiler şehrin bir diğer bitki örtülerini oluştururlar. Yaz mevsiminde sıcaklığın aşırı yüksek olması nedeni ile bu döneme ait dayanıklı bitki türlerinin pek fazla olmadığını da biliniz. Ancak Adıyaman uçak bileti temin edip buraya uçuşunuzu gerçekleştirdiğinizde her zaman şehrin yeşillikler içerisinde olduğu ve doğaya karşı ne denli saygı duyulan çalışmalara imza atıldığının da farkında olabilirsiniz.

  Gezilebilecek Yerler

  Adıyaman için uçak bileti almanızı gerektiren pek çok yer bulunmaktadır. Buraları gezip görerek sizde tarihe tanıklık etmeyi başarabilirsiniz. İlk olarak sizlere Nemrut dağının ciddi bir turizm alanı olduğunu ve bu görselliği mutlak bir şekilde görmenizi isteyeceğinizi iddia ediyoruz. Aynı zamanda ören yeri de şehrin mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerleri arasında yer almaktadır. Tümülüs ve Höyükler, Kaya mezarlıklar ve tarihi anıtlar, kaleler ve camiler de mutlak bir şekilde gitmeniz gereken seçenekler olmaktadır. Bununla birlikte pek çok doğa harikası ovalarında şehir sınırları içerisinde yer aldığını da ifade etmek isteriz. Yine Gölbaşı, inekli, azaplı, Abdül harap, Atatürk barajı, Çam Gazi ve çat göllerinin de mutlaka listenize bulundurmanız gereken yerler olduğunun altını çizelim. Tarihsel her mirasa hayran kalacağınız bir şehirde yer aldığınızı ve buranın sizleri fazlası ile mutlu eden bir yerleşim yeri olmaya devam ettiğini de bir kez daha yinelemek istiyoruz.

  Yeme İçme

  Bu şehrimiz çevre iller ile aynı mutfak kültürüne sahip olmaktadır. Kendine özgü has yemekleri ile de geniş bir sofra alternatifine sahiptir. Yapılan yemeklerin genelinde olmazsa olmaz olan baharatlara mutlaka yer verilmektedir. Aynı zamanda pek çok yemekle birlikte tüketilen has salataların da sofralardan hiç eksik olmadığını söylemek istiyoruz. Adıyaman yemekleri arasında; Adıyaman tavası, Besni tavası, Dövmeç, parmak kebap sebzeli yemekler olarak bilinmektedir. Yarpızlı köfte, Kel köfte, Soğuk köfte, Mercimek köfte, Kavurmalı sıcak köfte, Malhute çorbası, Pıtpıtı çorbası, Alaca çorbası, Semsek, Besmet, Tava Kılloru, Ot hitabı, Taplama, Bazlama, Katmer, Pirpirim cacığı, Marul cacığı, kabak cacığı, yarpız cacığı, tene helvası, top helvası, heside, şilki, nişe bulamacı gibi daha pek çok yöresel lezzetin tadını çıkarmanız mümkün olacaktır. Online bir şekilde bütün havayolu şirketleri arasında yapacağınız detaylı araştırma sonucunda bu ilimiz için bütçenize en uygun olan uçak bileti rezervasyonlarınızı anında yapabileceksiniz. Üstelik arzu ederseniz check- in işlemlerinizi de yaparak daha hızlı bir uçuşun altına imza atabilirsiniz. Web adresimiz her gün ülkenin dört bir köşesinden hem bu güzide ilimizi görmek hem de bu enfes lezzetlerle buluşmak isteyen binlerce kişiye yardımcı olmaya devam etmektedir.

  Şehir Hava Alanı Hakkında Bilgi

  Adıyaman uçak bileti olarak son derece sorunsuz bir şekilde bu şehrimize uçuşlarınızı yapabileceğinizi de belirtelim. Şehrin tek havaalanı olan burası 1998 yılında açılmış ve sivil havacılık hizmetleri vermeye devam etmektedir. Bu ilimiz üzerinden ulusal ve uluslararası tarifeli uçuşlar sayesinde pek çok yere gidebilme imkânını da bulabilirsiniz. Sürekli kendini yenileyen ve geliştiren hizmet anlayışı ile her sene hizmet verdiği iç ve dış hatlar yolcu sayısı giderek artmaktadır. Şehrin potansiyelini karşılayabilecek bir kapasiteye sahip olduğunu da üzerine basa basa söylemek istiyoruz. Sizlerde her detayı ile anlattığımız bu şehrimizi bir an önce görmek istiyorsanız gerekli olan bilet sürecini hemen bizimle sonuçlandırabilir ve ne denli doğru bir adım attığınızı da bizzat görmeyi başarabilirsiniz.

  Adıyaman Uçak bileti uygun fiyatlarla www.ucakbileti.com.tr'de

  Adıyaman Promosyon Uçak Bileti

  Nüfus Para Birimi Promosyon Uçak Bileti
  Her şey dahil
  Gidiş - Dönüş
  279.037 TL 44,99 TL
  Başlayan fiyatlarla

  Adıyaman Uçuş Haritası

  Yorum Gönder