Dil Seçiniz

Kazan'ın Gezilecek Yerleri

En uygun fiyatlara Ankara uçak bileti almak için ucakbileti.com.tr 'yi ziyaret edebilir, Kazan ilçesine uğrayabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Kazan’ın Gezilecek Yerleri

  Ankara’nın merkezine yakın olan ilçeye mutlaka bir gün yolunuz düşecektir. Aslında sanayi merkezi olarak bilinen ilçe, gezi noktaları ile de ziyaretçi çekmektedir. Ankara’ya geldiğinizde, Kazan ilçesinden geçerse yolunuz, mutlaka burada mola vermelisiniz. Havayolu imkânları sayesinde, ulaşımın hızlandığı kent artık çok uzağınızda değil. Dolayısı ile bir gün Kazan ilçesini ziyaret etmeniz de sadece Ankara uçak bileti almanıza bakıyor.

  1. Bitik Höyük

  Kazan ilçesinin tam da merkezinde yer alan Bitik mahallesinde, aynı isim ile anılan höyük, ilçenin gezi alanları arasında ilk sırada yer alır. Yolunuz Kazan ilçesine düştüyse, Bitik Höyük ziyareti, çok ilgi çekici olacağından, mutlaka uğramanızı öneriyoruz. Bitik Höyükte yapılan çalışmalar, Bakır çağına kadar uzanan bir tarihi gözler önüne sermektedir. Bulunan kalıntıların her biri, Bakır çağına dek uzanan bir tarihe sahiptir. Kalıntılar arasında seramik parçalar ile oluklu olan baltalar dikkat çekmektedir. Özellikle de, Hitit dönemine ait eserler göze çarpıyor. Tarihi kalıntılara ve tarihi yerleşim alanlarına ilgi duyanlar için Ankara’da ideal gezi noktalarından biridir Bitik Höyük. Ankara uçak bileti alarak, kente konforlu bir yolculuk yapabilir ve ülkemizin en güzel kentlerinden birini gezebilirsiniz.

  2. Asarkaya

  Asarkaya, Kazan ilçesinin merkezinde yer alan bir diğer mahalle olan Karalar mahallesinde yer almaktadır. Asarkaya, büyük ve ilgi çekici bir kaya kütlesidir. İlgi çekici olmasının sebebi ise insan eli ile oyulmuş gibi görünen çok sayıdaki mağara ve sur kalıntılarına sahip olmasıdır. Bu bölgede yapılan incelemeler sonucu, antik dönemlerde askeri faaliyetler için kullanılmış olabileceği tahmin edilmektedir. Yapılan çalışmalar, yüzeysel olduğu için bu kadar bilgi edinilebilmiştir ve sadece çanak ve çömlek gibi bazı kalıntılar ele geçmiştir. Derinlemesine bir inceleme yapılması, bölge için bir gerekliliktir. Tüm bu özellikleri ve görkemli görünümü sebebiyle, Asarkaya görmek isteyebileceğiniz turistik bir noktadır. Ankara uçak bileti alıp, kısa bir hazırlık yaptıktan sonra kente hızlıca ulaşabilir ve Asarkaya ve benzeri alanları görebilirsiniz.

  3. Akıncı Ovası

  Akıncı Ovası, tarihin çok eski dönemlerinden bu yana, yerleşim yeri olarak kullanılmış bir noktadır. Akıncı Ovası’nın bilinen en eski ismi Mürted ‘dir. Ancak pek hoş anlamlara gelmemesi sebebiyle kullanılmamaktadır. Yıldırım Beyazıt’ın Ankara Savaşı’nda kendisine ihanet edip Timur’un tarafına geçenlere verdiği isim olması ve “dinden çıkmış” anlamına gelmesi sebebiyle bugün kullanılmamaktadır. Akıncı ismi ile anılan ova, doğal güzellikleri ile ilçeye yolunuz düştüğü takdirde görmek isteyebileceğiniz bir alandır.

  4. Beşpınar Çeşmesi

  Roma döneminden kaldığı bilinen Beşpınar çeşmesi, antik bir eser olarak dikkat çekicidir. Yapım tarihi gibi bilgiler elde olmasa da, Kazan ilçesinin eski yapılarından biridir ve ilçeye yolu düşenlerin ilgisini çekmektedir. Ankara, İstanbul üzerinden hızlıca ulaşılabilmesi sebebiyle, erkenden alınan uygun fiyatlı Ankara uçak bileti ile harika bir gezi rotası haline gelmektedir.

  Kazan’a Nasıl Gidilir?

  Kent merkezinin kuzeybatısında yer alan Kazan ilçesi, hem şehir merkezine hem de havalimanına oldukça yakın bir konuma sahiptir. Ulaşım imkanlarındaki kolaylıklara, Kazan ilçesinin yakın konumu da eklenince, ilçeye gitmemeniz için pek bir sebep kalmıyor. Ankara uçak bileti alarak, İstanbul üzerinden sadece 1 saatte Esenboğa Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Buradan ise çeşitli karayolu seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Esenboğa Havalimanı ile Kazan ilçesi arasındaki karayolu mesafesi 62 km kadardır. Bu mesafeyi 45 dakika gibi bir sürede kat edebilirsiniz. Ankara yolculuğunuzu planlarken, en uygun fiyatlı Ankara uçak bileti rezervasyonu için www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz. 

  Yorum Gönder