Dil Seçiniz

İbradı'nın Gezilecek Yerleri

Antalya uçak bileti en uygun fiyatlar ile ucakbileti.com.tr 'de! Güzel kentimiz Antalya’nın gezilecek yerlerinin önemli bir bölümü İbradı ilçesinde yer almaktadır.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  İbradı Gezilecek Yerleri

  Güzel kentimiz Antalya’nın gezilecek yerlerinin önemli bir bölümü İbradı ilçesinde yer alır. Çok merkezi bir ilçe olmasa bile ilgi çekici gezi noktalarına sahiptir. Bu sebeple, deniz kum ve güneşten ayrılabildiğiniz zamanları değerlendirmek için İbradı’ya gidebilirsiniz. Antalya, ülkemizin en özel tatil noktasıdır. Sahip olduğu değerlerin yanında ulaşım kolaylıkları da bunun bir sebebidir. Antalya uçak bileti uygun fiyatlara ve her zaman ulaşılabilir bir imkândır. Ayrıca Antalya uçak bileti alıp, sadece 1 saat sürecek bir yolculuk ile ulaşırsınız kente.  Bu sebeple, hem denizin tadını çıkaracağınız hem tarihin hem de doğanın keyfine varacağınız bir tatil noktasına hızlıca ulaşırsınız.

  1. Tarihi Konaklar

  Bölgenin sahip olduğu kıymetli konaklar, tarihte yaşanan yangınlarla büyük oranda tahrip olmuş olsa da bugün 8 tarihi konak koruma altına alınmıştır ve turistlerin ziyaretine açıktır. Pencere, kapı ve tavanları ahşap oyma süslemeleri ile bezeli olan bu konakları görmek için uçak bileti alıp yola koyulmanı yeterli. Antalya uçak bileti alıp 1 saat sonra ulaşmış olacağınız cazip bir noktadır.

  2. Arapastık Kestane Ağacı

  İlginç adın ilginç hikâyesinden alan ağaç, 1889 yılında arap cariye tarafından burada çıkarılmış olan bir yangına dayanır. Cariyenin yangın sebebiyle burada idam edilmesi, ağacın bu adı almasına sebep olmuştur. Asıl özelliği ise devasa boyutlarıdır. Son derece görkemli bir doğal güzelliktir. Özellikle ağaçlar ve bitki türleri hakkında araştırma yapanların ziyaret ettiği ağacı görmek için Antalya uçak bileti araştırmasına başlamalısınız.

  3. Sülek Yaylası

  İbradı ilçesinden kısa sürede ulaşılabilen Sülek yaylası, ilçe merkezine 22 kilometre uzaklıktadır. Özellikle nisan tarihli Antalya uçak bileti almanızı önermekteyiz. Çünkü her yıl nisan ayında Sülek Yaylasında kardelen festivali düzenleniyor ve keyifli görüntüler ortaya çıkıyor.  1200 – 1500 metre yükseklikte kendiliğinden yetişen kardelenler böylesine eğlenceli bir festivalin temel sebebini oluşturuyor. Sizde Antalya uçak bileti alarak, festivale doğru yola çıkabilirsiniz. Antalya Havalimanı’ndan kolay ulaşım sağlayan karayolu ulaşım seçenekleri ile birlikte, cazip bir seyahat noktası haline gelmektedir Sülek Yaylası.

  4. Kargıhanı Kervansarayı

  Bugün oldukça harap olmuş olan Kargıhanı Kervansarayı, Selçuklu dönemine ait ve Selçuklu izlerini hala hissettiren bir eserdir. Kervansarayın mimarisinde de dikkat çeken detaylar bulunuyor. Her odanın tavanında yer alan pencereler çok ilgi çekiciyken, ayrıca kervansaray Antalya ve Konya arasındaki en kısa karayolu güzergâhı üzerinde yer alır. Mimari araştırmalara dâhil oluyorsanız ve yapıları incelemekten hoşlanıyorsanız, Antalya uçak bileti alıp hemen yola koyulabilirsiniz. Havaların da güzelleştiği şu günlerde Antalya harika bir gezi noktası haline gelmektedir.

  5. Altınbeşik – Düdensuyu Mağarası

  Ulaşımı meşakkatli olan mağara, doğa sporları ile ilgilenenler için çok cazip bir noktadır. Antalya uçak bileti alıp 1 saatte kenti ulaştıktan sonra, 1 saati de aşan bir karayolu yolculuğunun ardından bu bölgeye ulaşabiliyorsunuz. Derin ve sarp bir yamaçta yer aldığı için, özel teçhizat ve çivili ayakkabılar ile hareket edilmesi gerekir bu bölgede. Mağaranın toplam derinliği 1850 metredir ve suyu Beyşehir gölü ile bağlantılıdır.

  6. Alabalık Vadisi

  Alabalık Vadisi, Manavgat çayı üzerinde yer almaktadır. Çevredeki yemyeşil alan ile birlikte burası huzur dolu bir nokta haline geliyor. Günübirlik piknik yerlerini tercih edebileceğiniz gibi Alabalık Vadisi’nin yanındaki restoranlarda Alabalık da yiyebilirsiniz. Doğa ile iç içe huzurlu zaman geçirmek için sadece bir uçak bileti uzaklıktaki kente gelip, deniz, kum ve güneşten arta kalan zamanınızı burada değerlendirmelisiniz. 

  Yorum Gönder