Dil Seçiniz

Gazipaşa'nın Gezilecek Yerleri

Gazipaşa, Antalya'nın cennet sahillerine sahip bir bölgedir. Buraya ulaşım için en uygun fiyatlı Antalya uçak bileti ucakbileti.com.tr 'den alınabilir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Gazipaşa’nın Gezilecek Yerleri

  Güney ilimiz Antalya, her noktası ile ziyaretçilerini büyüleyen bir kenttir. Deniz, kum ve güneşinin yanında diğer doğal güzellikleri ve tarihi değerleri ile dikkatleri çekmektedir. Kentin, diğer ilçelerine göre daha az ziyaretçi alan Gazipaşa ilçesi, aslında en az diğerleri kadar köklü bir tarihe sahiptir. Yapılan incelemelerde kentin M.Ö. 2000’li yıllara uzanan bir geçmişi olduğu göze çarpmaktadır. Hititlerin bir kolu olan Luviler ve ardından Yunanlılar, Romalılar, Selçuklular, Karamanoğulları’nın ardından son olarak Osmanlı Devleti etkinlik göstermiştir bu bölgede.

  Antalya uçak bileti alarak kolayca ulaşılabilecek bir merkezdir. Hızlı ve konforlu ulaşım imkânı sunan uçuş seferleri, size keyifli bir yolculuk sağlıyor. Üstelik Antalya uçak bileti fiyatlarında görülen çeşitlilik, zaman zaman uygun fiyatlar yakalayabileceğiniz anlamına geliyor.

  1. Yalan Dünya Mağarası

  Sayısız mağarası ile ünlü olan Antalya’nın Gazipaşa ilçesinin tek ve önemli mağarasıdır Yalan Dünya Mağarası. Antalya’nın hatta Akdeniz’in ilgi çekici noktalarından biridir. İlçeye olan ziyaretçi akınını arttırma, aynı zamanda mağaranın korunması amacıyla, bu bölgede turistik çalışmalar yapılmaya başlanmıştır. Mağaranın içerisindeki, sarkıt ve dikit gibi doğal oluşumlar, doğanın büyüsünü gözler önüne sermektedir. Bu alanda yapılan çalışmalar ile mağara daha da göze hitap eder bir korunmuşluğa ulaşmıştır. Yalan Dünya Mağarası, hem sürprizlerle dolu bir doğal alandır hem de son derece ihtişamlı bir görünüme sahiptir. Bu doğal alanda yapacağınız geziler, size keyifli zaman geçirme şansı verecektir.

  Yalan Dünya Mağarası, görülesi mağara örneklerinden biri olarak bilinmektedir ve aslında her yıl yaptığımız kıyı tatillerine renk katacak bir noktadır. Antalya uçak bileti alıp, yola koyulduktan sonra, İstanbul üzerinden sadece 1 saatte kente ulaşılabilmektedir. Antalya Havalimanı’ndan ise çeşitli karayolu seçeneklerinden birini kullanarak bu bölgeye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Antalya uçak bileti almak ise sunulan fırsatlar ile birlikte hem çok kolay hem de çok hesaplıdır. Erkenden Antalya uçak bileti araştırmasına girip, biletinizi erken alma gibi çeşitli ucuz uçak bileti bulma yöntemlerini değerlendirerek, hesaplı ve keyifli bir tatil programı yapabilirsiniz.

  2. Selinus Antik Kenti

  Gazipaşa ilçesinin görülmesi gereken en önemli değerlerinden biri de Selinus Antik Kenti’dir. Antalya’nın mağaralarından sonra antik kentlerinin ne kadar çok sayıda olduğunu ve ne kadar özel yerler olduğunu biliyoruz Selinus Antik Kenti de bunlardan biriyken, ilçenin tek ve önemli bir antik alanını oluşturmaktadır. Tarihin önemli olaylarına tanıklık etmiş bu alan, bıraktığı kalıntılar ile son derece ilgi çekicidir. Geçmişe dair izleri yakalayabileceğiniz, fotoğraf çekmenin son derece keyifli olacağı bir ziyaret noktasıdır. Bu eski yaşam alanının en dikkat çeken noktası ise tepede yer alan ortaçağ kalesidir.

  Tepede yer alan kent akropolü, içerisinde kilise ve sarnıç gibi önemli yapı izlerini barındırmaktadır. Bu yapıların büyük bir bölümü de korunmuş bir şekilde günümüze dek ulaşmıştır. Tepede yer alan bölümlerin yanı sıra, yamaç tarafından sahile doğru uzanan alan boyunca, kentin kalıntıları görülebilir. Burada, hamam, su kemerleri ve agoralar gibi çeşitli yapılar bulunurken bir de Selçuklu Köşkü bulunmaktadır. Klikya’nın en önemli bölgesi olan Selinus Antik Kenti Antalya gezinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir. Özellikle de tarihe ilginiz varsa. Antalya, havayolu imkânlarının gelişmesi ile birlikte artık uzak bir rota değildir. Antalya uçak bileti alıp yola çıkmanız yeterlidir. İstanbul üzerinden hareketle sadece bir saat sonra Antalya Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Uygun fiyatlı Antalya uçak bileti yakaladığınız da ise sonraki gezileriniz için de bütçe ayırabilirsiniz. 

  Yorum Gönder