Dil Seçiniz

Finike'nin Gezilecek Yerleri

En uygun fiyatlı Antalya uçak bileti ucakbileti.com.tr 'den alınabilir. Gözde seyahat noktası Antalya’da deniz, kum ve güneşin ardından, Finike'ye atabilirsiniz kendinizi.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Finike’nin Gezilecek Yerleri

  Gözde seyahat noktası Antalya’da deniz, kum ve güneşten arta kalan zamanlarınızı son derece değerli hale getirecek gezi noktalarından biridir Finike. Köklü geçmişi ile çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış bir bölgedir. Antalya uçak bileti alıp, hızlı ve konforlu bir seyahatin ardından kente ulaşabiliyorsunuz. Karayolu seçeneklerini değerlendirerek Finike’ye ulaşabilirsiniz. Antalya uçak bileti seçeneklerinin de bol olması, kendimize programımıza uygun seyahati yapmamıza olanak sağlamaktadır. Finike’de görülmesi gereken noktaları kısaca sizler için listeledik.

  1. Arykanda Antik Kenti

  Antalya uçak bileti alıp, küçük bir valiz hazırlayarak kente doğru yola çıktınız. Kısa bir yolculuğun ardından Antalya’ya ulaştınız ve şehri keşfetmeye başlayacaksınız. Antalya’nın antik kentleri ünlüdür ve Arykanda Antik Kenti de ilgi çekici medeniyet merkezlerinden biridir. Bu sebeple, listenize eklemeyi unutmamalısınız. Finike – Elmalı yolu üzerinde bulunan antik kent, adeta bir açık hava müzesi niteliğindedir. Kentin önemli kalıntılarına ev sahipliği yapan Arykanda Antik Kenti, Bey Dağları’nın yamaçlarında yer alır.

  2. Apollonia Antik Kenti

  Her geçen yıl daha da fazla turistin ziyaret ettiği Apollonia Antik Kenti, sadece bir uçak bileti uzağınızda yer alıyor. Likya kentine bağlı olan yerleşim, kalıntılardan anlaşıldığı kadarıyla M.Ö. 4. Yüzyılda kurulmuştur. “L” harfine benzeyen bir kayalığın üzerine inşa edilmiştir ve sur duvarlarından bir kısmı günümüze ulaşmayı başarmıştır. Kaş – Finike yolu üzerinde yer alan tarihi alanın bugüne en sağlam şekilde ulaşan bölümü Akropol olmuştur. Buna karşın Antalya uçak bileti alıp, seyahat programınızı hazırlarken, mutlaka listenize eklemeni gereken bir noktadır.

  3. Suluin Mağarası

  Antalya’nın sayısız mağaralarından birisi de Suluin ’dir. Antalya uçak bileti alarak Asya’nın en derin mağarasına ulaşmak mümkün. Suluin mağarası bu özelliği ile göz doldurmaktadır. Suluin Mağarası’nın sarkıt ve dikitleri büyüleyici bir güzellik ortaya çıkarmaktadır. Ancak burada dalış yapmak için profesyonel olmak gerekiyor. Sadece profesyonellere dalış izni verilmektedir. Dalış meraklısıysanız siz de hemen Antalya uçak bileti araştırmaya başlamalısınız. Sadece 1 saat süren Antalya uçak yolculuğunun ardından karayolu ulaşım seçeneklerinden birini tercih ederek kısa sürede bölgeye ulaşabilirsiniz.

  4. Gökliman Koyu

  Antalya’nın aynı zamanda Finike’nin doğal güzellikleri arasında yer alan Gökliman koyu, muhteşem bir deniz manzarasına sahiptir. Gökliman koyu, ilçenin en güzel sahiline sahip olan bölgedir. Finike – Kaş karayolunun 6. Kilometresinde yer alan Gökliman koyu, kentin keşfi sırasında uğranabilecek cazip bir notadır. Antalya uçak bileti almanız ve yola koyulmanız yeterli böylesine harika bir manzarayı görmek için.

  5. Gökbük Kanyonu

  Gökbük kanyonu keşfedilmeyi bekleyen harika bir doğal alandır. Çok bilinmemesi, turist akınından arındırılmış ve korunmuş bir doğa sunuyor burada. Ayrıca doğa sporlarına uygunluğu ile de dikkat çekiyor. Kanyon ve çevresinde, nesli tükenmekte olan yabani hayvan türleri ve endemik bitki türlerine de rastlanmaktadır. Özellikle trekking, yamaç paraşütü ve kano gibi sporlarla ilgilenenler hemen Antalya uçak bileti araştırmalarına başlamalı ve en kısa sürede Gökbük Kanyonu’nu keşfetmelidirler.

  6. Gagai Antik Kenti

  Gagai Antik Kenti, Antalya’nın Finike ilçesinin sayılı antik kentlerinden birisidir. Toprak anlamına gelen “Ga” kelimesinden gelir kentin ismi. Gaga’nın halkı olarak anılır bu bölgenin adı. Apollonia Antik Kenti ile yakın mesafede bulunuyor olması sebebiyle, atlanmaması gereken bir noktadır. Arkeolojik çalışmaların yapılmamış olması sebebiyle, henüz keşfedilmemiş çok sayıda kalıntıya ev sahipliği yapıyor Gagai Antik Kenti. Siz de antik kalıntıları yerinde keşfetmek için hazırlıklara başlayabilirsiniz. Antalya uçak bileti ve küçük bir valize ihtiyacınız var sadece.

  Yorum Gönder