Dil Seçiniz

Bir Uçak Bileti Mesafesindeki Dünyanın En Güzel 25 Plajı

Huzur bulmanızı sağlayacak, bir uçak bileti mesafesindeki dünyanın cennet güzellikleri olan 25 plajdan en az birini mutlaka görmelisiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Bir Uçak Bileti Mesafesindeki Dünyanın En Güzel 25 Plajı

  Dalga seslerinin insan üzerindeki olumlu etkisi yadsınamaz ama bu dalga sesleri bir de dünyanın cennet köşelerinde işitiliyorsa, bir anda zamanın yavaşladığını hissedersiniz. Yaşadığımız dünya ve zaman bir anda ortadan kalkar. Böylesine bir boşluk hali insan üzerinde adeta büyüleyici bir tesir bırakır. Hem kısa sürede dinlenmiş hissedersiniz hem de hiç hissetmediğiniz bir huzur. Böyle muhteşem bir deneyimi yaşayabileceğiniz dünyanın en güzel 25 plajı ise listemizde. Huzur bulmanızı sağlayacak, dünyanın en etkileyici güzellikleri olan bu 25 plajdan en az birini mutlaka görmelisiniz.

  25. Rabbit Beach – Sicilya- İtalya

  Adeta antik dönem renklerinin uyumunu yansıtan Tavşan Plajı, İtalya’nın günden güne popülerliğini arttıran sahilidir. Afrika kıyılarına yakın olan Lampedusa adasında yer alan plaj, adını bölgede yaşayan deniz tavşanlarından alır. Tertemiz denizi ve altın kıyıları ile dünyanın dört bir yanından turistin ilgisini çekmektedir.

  Bölgeye ulaşım İstanbul üzerinden Sicilya’nın en büyük kenti olan Katanya ’ya buradan da feribot aktarması ile adaya varılarak gerçekleşiyor. İstanbul’dan Sicilya’ya uçak bileti satın alımı ile ulaşım ise sadece 2 saat sürüyor. Konforlu ve kısa bir yolculuğun ardından, harika bir tatile merhaba diyebilirsiniz.

  24. One Foot Island – Yeni Zelanda

  One Foot adası, ıssız ve uzun sahilleri ile bilinir. Masmavi sularına kendinizi bırakıp, sahilde uzun yürüyüşler yapabileceğiniz gibi, adanın büyüleyici yeşili içerisinde piknik de yapılabiliyor. Yerleşim olmayan adaya feribotlar ile ulaşabilirsiniz.

  Ülkemizden nasıl ulaşıldığına değinecek olursak, ülkemizden gidilebilecek en uzun mesafede yer alan ülkeye birden fazla aktarma ile gidilebiliyor. Durum böyle olunca da seçenekler artıyor ve tamamen tercihinize kalıyor bu durum. Süre de değişiklik göstereceği için genel olarak İstanbul üzerinden 25 saati aşan bir sürede Yeni Zelanda’ya ulaşılabiliyor.

  23. Grace Bay Beach – Karayip Adaları

  Grace Bay, mavi ve yeşilin en güzel uyumlarından birini tablolaştıran bir manzaraya sahiptir. Yıl boyunca, her mevsim gidilebilecek harika bir tatil noktasıdır ve dünyanın en güzel plajları arasındaki yerini sabitlemiştir.

  İstanbul’dan bu bölgeye ulaşım ise çeşitli rotalar ile sağlanabiliyor. Bununla birlikte Thy ile doğrudan Miami uçuşunun ardından Karayipler Havalimanı olan Providenciales Havalimanı’na ulaşım sağlanabiliyor. Aktarma sayınız ile doğru orantılı olarak İstanbul üzerinden en az 13 saatte Miami’ye ulaşabilirsiniz. Buradan da kısa bir yolculuk ile Karayiplere ulaşmanız mümkün.

  22. İçmeler – Muğla – Türkiye

  Marmaris plajları, özellikle de İçmeler, yaz boyunca hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak noktasıdır. Denizi ve çeşitli konaklama seçenekleri, bu bölgeyi harika bir tatil noktası haline getirmektedir. Dünyanın en güzel plajları arasında yer almasının sebebi tertemiz denizi harika sahilidir.

  Ülkemizden thy, atlasjet, anadolu jet havayolları sayesinde bölgeye kısa sürede ulaşım sağlanabilmektedir. İstanbul üzerinden 1 saat 20 dakikalık bir uçuş ile Dalaman Havalimanına ulaşabilirsiniz. Ardından havalimanında sunulan ulaşım imkânı ile 1,5 saatlik bir karayolu yolculuğunun ardından İçmelere ulaşabilirsiniz.

   21. Sharm Al Shaykh – Mısır

  Kızıldeniz’in kıyısında yer alan kent özellikle dalış tutkunlarının akın ettiği efsanevi plajlara sahiptir. İnanılmaz dalış deneyimleri için ilk sıradaki önerilerden birisidir Mısır’ın kıymetli sahilleri. Kızıldeniz’in tarihe yolculuk hissi yaratan kıyıları, deniz altında karşılaşılacak zenginlikleri etkileyici bir tatilin işaretçisidir.

  Ulaşımın kolay olması da ayrıca büyük bir avantaj teşkil ediyor. Şarm El Şeyh uçak bileti alarak, İstanbul üzerinden 2,5 saatte kente ulaşabiliyorsunuz. Böylece yol yorgunluğu ile zaman kaybetmeden denizin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

  20. Honolulu – Havai – ABD

  Honolulu, Amerika’nın Havai eyaletinin başkenti, dünyanın en ünlü sahillerine sahip olan kenttir. Tropikal cennet adalarında unutulmaz bir tatil için Honolulu plajlarını tercih etmelisiniz. Ayrıca bu bölgede Trekking imkânlarının da oluşu tatil sürenizi uzatmanıza sebep olabilir.

  Honolulu’ya ulaşım New Jersey ya da New York üzerinden doğrudan sağlanabiliyor. Böylece İstanbul üzerinden yaklaşık olarak 25 – 30 saat süren bir yolculuğun ardından Honolulu’ya ulaşabiliyorsunuz. Uzun yolculuğa değecek bir cennete düştüğünüz için yorgunluğunuzu çok da ciddiye almayacaksınız burada. Sadece tadını çıkarmaya bakın.

  19. Ölüdeniz – Muğla – Türkiye

  Ülkemizin aynı zamanda dünyanın kıymetli sahillerinden birisi de Ölüdeniz ’dir. Bembeyaz kumsalıyla buluşan turkuaz denizi adeta ince ince çalışılmış bir tablo gibidir. Yeşil çam ormanlarının eşlik ettiği sahillerden kendinizi serin sulara bırakarak bir akvaryumun içindeymiş gibi hissedebilirsiniz. Dalış meraklıları için harika bir noktadır. Ayrıca yamaç paraşütü de bölgenin önemli bir etkinliğidir.

  İstanbul üzerinden doğrudan Dalaman Havalimanı yönlü olarak alacağınız uçak bileti ile 1 saat 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Havalimanından ise 55 km uzaklıkta bulunan Ölüdeniz ‘e 50 – 60 dakika da ulaşabilirsiniz.

  18. Varadero – Küba

  Varadero yani diğer adı ile Mavi plaj, Küba’nın kuzeyinde bulunan Matanzas’a bağlı bir bölgedir. Kübalılardan çok turistlerin tatil yaptığı mavinin en güzel tonlarına sahip sahillerde çok sayıda beş yıldızlı otel bulunuyor. Plajı kadar su altı da ilgi çekmektedir. Dalış için son derece ideal bir bölgedir Varadero.

  Varadero’ya çeşitli havayolu şirketlerinin uçuşları ile Avrupa aktarmalı olarak ulaşılabiliyor. Yolculuk yaklaşık olarak 13 saat sürmektedir. Öncelikle Havana’ya ulaşılıyor. Buradan Varadero’ya karayolu ile devam ediliyor.

  17. Cancun – Meksika

  Cancun, uzun bir tatil planlamanız gereken bir rotadır. Çeşitli aktivitelere ev sahipliği yapan plajları, dünyanın en iyileri arasında anılır her zaman. Bununla birlikte harika bir seyahat rotasıdır. Çünkü çok sayıda alışveriş imkânının yanında, sanat galerisi ve benzeri gezi noktalarına da sahiptir. Son derece keyifli bir tatilin adresi olarak adlandırılabilir kısaca.

  Cancun’a ulaşım için, öncelikle aktarmalı olarak Mexico City’ye ulaşmak gerekiyor. İstanbul üzerinden çeşitli havayolu şirketleri ile bu yolculuk, aktarma süreleri ile birlikte 15 – 16 saat sürmektedir. Mexico City’den de 2 saatlik bir uçuş ile Cancun’a ulaşabilirsiniz.

  16. Boracay – Filipinler

  Boracay adeta eğlencenin merkezidir. Sahillerinde ülkemizde gördüğümüz etkinliklerin kat kat fazlasını görebiliyorsunuz. Bunun yanında günbatımında tekne gezintisi, ATV ile safari, Trekking, dalış, kürek çekme, bisiklet ve tabi ki yüzme daha sayamadığımız pek çok aktiviteden sadece bazıları. Bunun yanında mağara ve benzeri doğal yapıları ile göz dolduruyor.

  Çeşitli aktarmalar ile İstanbul üzerinden Boracay’a ulaşabilirsiniz. Aslında önce Filipinler’in merkezi olan Manila’ya ulaşacaksınız, ardından da feribot ile adaya ulaşacaksınız. Manila’ya Doha aktarmalı olarak uçabileceğiniz gibi, Singapur ya da Bangkok aktarmalı da gidebilirsiniz.

  15. Tulum – Meksika

  Tulum plajlarının harikalığının yanında Maya uygarlığına ait kalıntılar da dikkat çekmektedir. Sahile yakın bir konumda bulunan kalıntılar, tarih ve doğanın iç içe geçişini yansıtıyor adeta. Masmavi denizin ardından yeşillikler ile birlikte yükselen eski yapılar, fantastik bir tatil seçeneği ortaya çıkarıyor. Mercan resiflerinde dalış ise bir başka dünyanın kapılarını araladığından, tecrübe etmeniz kesinlikle önerilmektedir.

  Tulum’a ulaşmak için öncelikle İstanbul üzerinden 15 – 16 saat sürecek aktarmalı bir uçak yolculuğu yapmak gerekiyor. Mexico City ‘ye ulaşacağınız bu yolculuğun ardından kara yolu ile Tulum’a ulaşabiliyorsunuz.

  14. Phuket Adası – Tayland

  Özellikle Balayı için önerilen rota, romantik atmosferi ile biliniyor. Akşamları sahilde yürüyüş yapmak, gündüzleri doğanın tadını çıkarıp, masmavi denizle kucaklaşmak hem sevdiğiniz ile romantik dakikalar geçirmenizi sağlayacak, hem de huzuru iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

  Phuket Adası’na çeşitli tur paketleri ile gidebileceğiniz gibi kendi programınızı kendiniz de yapabilirsiniz. Ülkemizden Phuket ‘e doğrudan uçuş bulunmuyor. Bu sebeple Bangkok uçak bileti alarak yola çıkmalısınız. Buradan da Phuket ‘e geçebilirsiniz. Bangkok’a uçak ile ulaşım İstanbul üzerinden yaklaşık 9 saat sürmektedir.

  13. Maldivler

  Maldiv Cumhuryeti, Hint okyanusunda, Hindistan’ın güneyinde yer alan 1200 adalık bir topluluktur. Bu adaların sadece 200 civarı bir bölümünde yaşam ve tatil imkânı bulunuyor. Her biri ayrı bir cennetin temsilcisidir adeta. Burada mavinin her tonuna sahip deniz ile kumsalların buluşması harika bir doğa olayı gibidir. Kartpostallardan da güzel manzaralar ile ziyaretçilerine harika anılar bırakmaktadır.

  Maldivler’e ulaşım ise ülkemizden şu şekilde gerçekleştiriliyor. Doğrudan uçuş mümkün olmadığı gibi çeşitli kentler üzerinden de aktarma gerçekleştiriliyor. En çok tercih edilen ise Dubai üzerinden aktarma yaparak Maldivler’e ulaşmak. Böylece 8 – 9 saatlik bir yolculuk ile ulaşım gerçekleştiriliyor.

  12. Zanzibar – Tanzanya

  Özellikle Safari tutkunlarının akın ettiği Tanzanya, açıklarında bulunan Zanzibar adası ile daha da cazip bir seyahat rotası haline geliyor. Zanzibar adası, dalış için ideal sahilleri ile ünlüdür. Burada dünyanın en iyi ve en temiz denizlerinden biri ile karşılaşıyorsunuz. Üstelik etnik yapının farklılığı, tatilinizi daha da ilginç hale getiriyor.

  Zanzibar’a doğrudan ulaşım mümkün olmuyor. Öncelikle Tanzanya’nın Darüsselam kentine ulaşmalısınız. İstanbul’dan doğrudan uçuşlar ile 7 saatte ulaşılıyor şehre. Buradan da pek çok deniz yolu seçeneği ile adaya ulaşabilirsiniz.

  11. Goa – Hindistan

  Hippilerin dünya cenneti, çılgın partilerin merkezi ve egzotik tatilin doğru adresidir Goa. Hindistanın büyüleyici kenti, tüm sahillerinde aynı etkileyici manzaraya sahiptir. Burada sahil eğlenceleri ile inanılmaz vakit geçirebilirsiniz. Yeni dostlar kazanabilir ve unutulmaz tatil anıları ile geri dönersiniz.

  Goa’ya ulaşım son derece kolay, çünkü Yeni Delhi ya da Bombay aktarmalı olarak kentin havalimanı olan Dabolim Havalimanı’na ulaştıktan sonra taksi ile istediğiniz sahile kısa sürede ulaşabilirsiniz. Çok sayıda ve çok çeşitli konaklama noktaları da sizi karşılıyor burada.

  10. Bora Bora – Fransız Polinezyası

  Fransızların Güney Pasifikte yer alan denizaşırı toprağıdır Bora Bora. Fransız Polinezyası olarak anılması da bundandır. Güneş, yumuşacık beyaz kumlar ve turkuaz sularıyla, Bora Bora çok özel bir adadır. Dünyanın cennet köşelerinden biri olarak anılması boşuna değildir. Mercan gölleri ise cennet niteliğinin hakkını veren en önemli değeridir.

  Bora Bora adasına bol aktarmalı ama konforlu bir uçak yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. İsterseniz Paris ve ardından Los Angeles aktarmalı olarak gidebilirsiniz, isterseniz de Tokyo aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz. Her hâlükârda yaklaşık olarak 26 – 27 saatlik bir yolculuk ile adaya ulaşırsınız.

  9. Primosten – Hırvatistan

  Dünyanın en güzel plajlarının bulunduğu noktalardan biri de ülkemize yakın bir konumda bulunan Primosten’dır. Primosten, Hırvatistan’ın Dalmaçya kıyılarında yer alan ve en beğenilen plajlara sahiptir. Dünyanın en berrak sahilleri arasında da anılmaktadır. Ülke geneli seyahat severler için son derece dikkat çekiciyken, Primosten gibi önemli bir sahil kenti de tatil rotası olarak tercih edilmelidir.

  Bu bölgeye ulaşım için uçağı tercih etmelisiniz. İstanbul üzerinden 2 saatlik bir yolculuk ile Zagreb’e ulaşabilirsiniz. Zaten küçük bir ülke olan Hırvatistan’da karayolu ile devam etmenizi önermekteyiz. Buradan da 2-3 saat kadar sürecek olan karayolu ile bölgeye ulaşabilirsiniz.

  8. Panari – Okinawa – Japonya

  Okinawa adaları, Japonya’ya bağlı olarak yönetilmektedir. Bu adalardan biri olan Panari, diğerlerinin aksine yaşamın olmadığı bakir bir alandır. Belki de bu sebeple, inanılmaz bir denizaltı güzelliğine sahiptir. Çevre kirliliği, ses ya da görüntü kirliliği adına hiçbir şey göremezsiniz burada. El değmemiş büyüleyici bir doğa karşılıyor sizi. Özel izin ile gidilebilen, özel bir adadır Panari.

  Adaya ulaşım için öncelikle Japonya’ya ulaşmalısınız. Yaklaşık olarak 11 saatlik bir uçuş ile Tokyo’ya ulaştıktan sonra buradan çeşitli ulaşım şekilleri ile adaya ulaşılabiliyor. Bunun için tur şirketleri ile anlaşmanız daha doğru olacaktır çünkü adaya özel izin ile gidilebiliyor.

  7. Sabah Plajları – Borneo – Malezya

  Malezya’ya bağlı olan Borneo adası, dünyanın en büyük adalarından biridir. Dünyanın en güzel plajlarına sahip olmasının yanında en zengin fauna ve floraya sahip noktalarından da biridir. Şeffaf ve turkuaz denizin ortasındaki konaklama noktaları ile masalsı bir tatil noktasıdır.

  Adaya ulaşmak için İstanbul üzerinden doğrudan uçuşlar ile 10 saat gibi bir sürede Kuala Lumpur’a gitmek gerekiyor önce. Sonra buradan adaya çeşitli ulaşım seçenekleri ile varabilir adada hem turistik gezi yapabilir hem de sahillerinin tadını çıkarabilirsiniz.

  6. Bodrum – Türkiye

  Bodrum, büyük çoğunluğu mavi bayraklı olan plajları, beyaz evleri ve çiçekleri ile tatil ile eş anlamlı bir bölgedir. Hem yerli hem de yabancı turistlerin akın etmesinin sebebi, harika denizi ve plajlarının yanında, sunduğu aktivite imkânlarıdır.

  Bodrum, Milas Havalimanına sadece 30 km uzaklıkta bulunduğu için Milas uçak bileti almalısınız. Yaklaşık olarak 1 saat sürecek konforlu bir uçak yolculuğunun ardından Milas’a ulaşabilirsiniz. Buradan da servis ve otobüsler ile Bodrum’a gidebilirsiniz.

  5. To Sua Okyanus Çukuru – Samoa

  Bağımsız Samoa Devleti, Güney Büyük Okyanus’ta yer alan adalardan oluşan bir ülkedir. Ülkenin en dikkat çeken yeri ise To Sua adı verilen okyanus çukurudur. Burası bir masal ya da rüyanın parçası gibidir. Dünyanın en iyi yüzme noktalarından biri olan To Sua da eşsiz bir yüzme deneyimi yaşayacaksınız. Su altı manzaralarının eşsiz oluşu da ayrıca ilgi çekicidir.

  Ulaşım ise şöyle sağlanıyor. Honolulu üzerinden aktarma yaparak Samoa adasına ulaşabiliyorsunuz. Yani toplamda 25 – 30 saati bulan bir yolculuk yapmanıza rağmen konforlu ve hızlı bir yolculuk yapmış oluyorsunuz aslında.

  4. Olimpos – Türkiye

  Olimpos, özellikle üniversite yıllarında mutlaka gidilmesi gereken sahiller olması ile biliniyor. Olimpos, tarihsel değerleri, kaplumbağaları, yeşili ve berrak denizi ile doğayı ve kafanızı dinlemek için harika bir noktadır.

  Olimpos’a gitmek için Antalya Havalimanı’nı tercih etmelisiniz. İstanbul üzerinden sadece 1 saatlik bir uçuş ile hem hızlı hem de konforlu bir şekilde Antalya’ya ulaşabilirsiniz. Oradan da otobüsler ile Olimpos’a varabilirsiniz.

  3. Navagio – Zakintos – Yunanistan

  Renklerin insanoğluna oyun oynadığı, büyü gibi bir sahilde sıra. Kefalonya’nın güneyinde Zakintos ya da Zante adıyla anılan adanın en güzel plajıdır burası. Denizi ve kumunun güzelliğinden bahsetmeye bile gerek yok bu kıyılarda kötü bir sahilin olması mümkün değil ama doğal yapısı ile birleşince özel olduğunu hissettiriyor Navagio.

  İstanbul’dan yaklaşık 1 saatlik bir uçuşla Atina’ya ulaşarak, buradan da kısa süreli bir kara yolculuğu ile Kyllini limanına ulaşabilirsiniz. Limandan adaya ulaşım feribotlar ile sağlanıyor.

  2. Phi Phi Adası – Tayland

  Tayland’ın en dikkat çekici sahillerine sahip Phi Phi adası, dünyanın en güzel sahilleri aradında da anılmaktadır. Tam anlamıyla huzura eşdeğer plajlarında, dünyadan soyutlanacağınız bir tatil yapabilirsiniz.

  İstanbul’dan Bangkok ya da Phuket aktarmalı olarak adaya en yakın havalimanına sahip olan Krabi Kasabası’na ulaşılmaktadır. Buradan da feribotlar ile adaya bağlantı sağlanıyor. Toplamda 12-13 saatlik bir yolculuk yaparak, bu eşsiz adaya ulaşabilirsiniz.

  1. La Digue – Seychelles

  Seyşeller Cumhuriyeti olarak bilinen adalar ülkesi, La Dihue plajları ile dünyaca tanınmaktadır. İngiltere prensi William ve eşi Kate Middleton’ın balayı için de tercih ettiği ada, hem lüks hem de eşsiz bir tatil sunmaktadır.

  İstanbul’dan Dubai aktarması yaparak toplamda 8 – 9 saat süren bir yolculuk ile Seyşeller’e ulaşabilirsiniz. Adalar arasındaki bağlantı ise feribotlar ile sağlanmaktadır.

   

  Yorumlar (4)

  hakan ulucayır

  Çok güzel bir derleme..

  canan

  Harika bir yazı, keyifle okudum.

  ayse

  Makale bana yazı özlettirdi, canım çekti valla :)

  didem

  Okyanus çukurunu sevdim en çok.. ama oraya atlamak da cesaret ister bende yükseklik korkusu var yani ben gitsem bile sorun var :))

  Yorum Gönder