Dil Seçiniz

Maldivler Ucuz Uçak Bileti

Maldivler hakkında bilmeniz gerekenler burada! Maldivler uçak bileti en uygun fiyatlarla ucakbileti.com.tr 'de.

Maldivler Hava Durumu

  Maldivler Gezi Rehberi

  İnsanlar tatil sezonu açıldığı zaman uçak bileti alarak bir çok yere seyahet etme ihtiyacı gütmektedir.  İnsanların bu ihtiyaçlarının doğmasının bir çok sebebi vardır. İnsanlar günlük hayatı içerisinde bir çok zorluk yaşamaktadır bu zorlukların aşılabilmesi için de kendilerini rahatlatmak ve günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için kendilerini tatil bölgelerine atmaktadırlar. İnsanların günlük hayatın stresinden ve boğuculuğundan kurtulabilmesi için en çok tercih ettikleri bölgeler okyanus kıyılarıdır. Okyanus ülkelerine uçak bileti alarak seyahat etmek çok kolaydır. Tatil sezonu geldiği zaman okyanus ülkelerine uçak bileti bulmak bir hayli zorlaşmaktadır. Bu zorlaşmanın azalması için de insanların önceden rezervasyon seçeneğini kullanması gerekmektedir. Tatil bölgelerinde dünyanın dört bir tarafından insanların en çok tercih ettiği ülkelerden biri de Maldivlerdir. Maldivler diye dünyanın her yerinde bilinen ülkenin asıl adı Maldiv Cumhuriyetidir. Hint Okyanusu içerisinde 1200 adadan oluşan bir devlettir. Maldivler, Hindistan’ın güneyinde Sri Lanka’nın da güney batısında yer almaktadır. Adalar içerisindeki yerleşim tarihin binlerce yıl ötensine dayandığı bilinmekte ya da ön görülmektedir. Portekiz ve Hollandalıların hakimiyeti altında yaşamış olan Maldivliler, 70 ya da 75 yıl kadar da İngilizler’e boyun eğerek onların sömürgesi altında yaşamak zorunda kalmışlardır. 1965 yılları içerisinde bağımsızlıklarını kazanan Maldivler halkı kısa bir süre ile monarşi ile yönetilmiştir. Daha sonradan rejim değiştirerek cumhuriyete geçmiştir. Cumhuriyet diğer devletlerde olmadığı gibi sadece bir sembolik geçiş olarak adlandırılmıştır. Bu sembolik geçişle beraber Maldivler içerisinde refah da artmıştır. 1970’lerden sonra da Maldivler içerisinde turizmin arttığı görülmüştür. Maldivler içerisinde tatil yapmak isteyenler uçak bileti alarak Maldivleri rahatça ziyaret edebilmektedirler. Maldiv ekonomisini her okyanus ülkesinde olduğu gibi balıkçılık ve turizm oluşturmaktadır. Bunun da büyük bir çoğunluğunu turizm sektörü karşılamaktadır. Uçak bileti aracılığıyla rahatça gidilip gezilesi bir yer olan Maldivler, turizm sektörü içerisinde büyük bir gelişim göstermeye devam etmektedir.

  Kültür

  Maldivlerin kendilerine has bir kültürü bulunmamaktadır. Bunun sebebi de uzun yıllar içerisinde farklı devletlerin ve milletlerin sömürgesi altında yaşamış olmalarıdır. Kültürel bir sömürüye de maruz kalan Maldivler halkı kendi kültürlerini inşa edememişlerdir. Maldivler daha çok kendisine komşu olan ülkelerin kültürlerinden etkilenmiştir. Dünyanın her tarafında da olduğu gibi komşu devletler kendi aralarında kültürel etkileşim göstermiştir. Maldivler de bundan fazlaca etkilenmiştir. Maldivler, kendisine komşu olan iki kültürden şuan ki kültürünün temellerini öğrenmiştir. Hindistan kültürü ve Sri Lanka kültürünün hakim olduğu Maldivlerde, Maldivler halkının büyük bir çoğunluğunu da zaten Hindistan ve Sri Lanka’dan gelen insanlar oluşturmaktadır. Bunun da sebebi Maldivlerin bir tatil ve turizm bölgesi olmasından kaynaklanmıştır. Uçak bileti firmalarının da bunu görmesiyle beraber Maldivler içerisinde bir çok uçak bileti satan firmaların arttığı görülmektedir. Uçak bileti satan firmaların büyük çoğunluğunu da geçmiş yıllarda Maldivler’i sömüren devlerler bulunmaktadır. Maldivler, dünya üzerinde bulunan tüm kara devletlerine uzak bir bölgede olması sebebiyle de gelişimini dinamik ve akışkan bir seviyede gerçekleştirememiştir. Turizm sektörünün artmasıyla birlikte Maldivler üzerinde gelişim yavaş yavaş artmaktadır. Bu daha çok 1980 li yıllardan sonra görülmektedir. Genelde tropik bölgelerde olan ülkelerde eğlenceli bir kültür görünmektedir. Bunun da sebebi havaların sıcak olması insanların da hava durumu gibi sıcaklık göstermesidir. Fakat Maldivlerde pek de sıcak bir kültür gözükmemektedir. Maldivler içerisinde bulunan yerli halk sakin ve yavaş geçen bir hayat düzenini benimsemiş ve bu şartlara göre yaşamış, yaşamaya da devam etmektedir.

  Turizm

  Her ülkeye ulaşımın uçak biletleri aracılığıyla artması sebebiyle dünyanın dört bir tarafında bulunan ülkelere ulaşım hızla artmıştır. Uçak biletleri aracılığıyla ulaşımın artması ülkeler içerisinde bir çok gelişime sebep olmuştur. Turizm sektörünün de uçak biletlerinin sıklığı ve fazlalığıyla büyük bir ilgisi bulunmaktadır. Maldivler de bundan epey etkilenmiş ve etkisini hala sürdürmektedir. Maldivler içerisinde turizmin artmış olması normal seyrinde olan ekonominin de büyümesine sebep olmuştur.  Turizmin artmasıyla birlikte Maldivler içerisinde ve Maldivler dışında uçak biletleri artışı da hızla yükselmiştir. Bu yükseliş ile birlikte Maldivler bir turizm ülkesi haline de gelmiştir. Turizmin artması ve Maldivler’e uçak bileti alarak seyahatin artması ekonominin doğrudan ya da dolaylı olarak artmasına ve yükselmesine yardımcı olmuştur. Günümüz içerisinde ülkelerin turizm gelirleri bir hayli artmaktadır. Bunun da en büyük sebeplerinden bir tanesi ülkeler içerisinde uçak bileti alışverişinin fazla olmasına bağlıdır. Turizm Maldivler için en büyük gelir kaynağıdır. Bu gelir kaynağının gelişime etkisi de diğer ülkelere oranla bir hayli fazladır. Turizm Maldivler için bir nimet olarak sayılmaktadır. Bunun da sebebi, Maldivler içerisinde turizm sektörünün ekonominin yüzde yirmisini oluşturmuş olmasından dolayıdır. Maldivler içerisinde bir çok turistik tesis bulunmaktadır. Bunların sayısının yaklaşık olarak 80 ya da 85 arasında olduğu düşünülmektedir. 80 ya da 85 turistik tesisi içerisinde barındıran Maldivler, sadece 2000 yılı içerisinde 450 ya da 500 bin kişiyi ağırlamıştır. Maldivler bir ada olmasına rağmen en çok turistik gezilerin yapıldığı bölgelerden biridir. Turizm sektöründe Maldivler diğer ülkelere gözle hızla artış göstermektedir. Bunun en güzel örneği ise 2008 yılında 600 ya da 700 bin kişinin ziyaret etmiş olmasının istatistikleridir.

  Yapılacak Etkinlikler

  Maldivler bir ada ülkesi olmasına rağmen içerisinde yapılması ve yapılacak ya da dünyanın dört bir tarafında yapılan etkinlikleri de barındırmaktadır. Bu etkinlikleri yapmak isteyen insanların bir uçak bileti alarak Maldivler’e gitmesi yetmektedir. Maldivler kültürel bakımdan fazla gelişmemiş olsa da turizm sektörü açısında çok büyük önem arz etmektedir. Maldivler’i uçak bileti alarak tercih eden turistlerin büyük bir çoğunluğu etkinliklere katılarak kendilerine bir çok şey katmaktadır. Bu etkinlikleri sıralamak gerekirse şöyle sıralayabiliriz;

  Sualtı Dalış,

  Şnorkelle Dalma,

  Su Sporları,

  Balina Denizaltı,

  Sörf,

  Geziler,

  Hava Fotoğrafı Çekimi,

  Gece Balık Avı,

  Büyük Balık Avı,

  Yukarıda sayılanların hepsi Maldivler’de yapılan ve turistler tarafından en çok ilgi gösterilen etkinlikler arasında yer almaktadır. Maldivler içerisinde tüm bunların yanında alışveriş yapmak için de bir çok yerli ve yabancı mağaza da bulunmaktadır. Yabancı mağazalar içerisinde dünya üzerinde kabul görmüş ve herkes tarafından bilinen markalar da yer almaktadır. Tüm bunların sebebi uçak bileti alarak Maldivler’e gelmiş olan kişilerin daha önce görmüş ve tanımış olduğu markaları Maldivler içerisinde de tercih edeceklerinden gelmektedir. Bazı okyanus ülkelerinde alış veriş esnasında tüm kredi kartları kabul görmemektedir. Maldivler içerisinde böyle bir sorun bulunmamaktadır. Maldivler içerisinde hemen hemne tüm kredi kartları kullanıma açıktır. Maldivler’in resmi para birimi olan Maldiv Rufiyası Amerika Birleşik Devleri’nin doları ile aynı kurdadır. Bundan dolayı Maldivler’in her bölgesinde hem Maldiv Rufiyası hem de ABD doları etkin olarak kullanılmaktadır. Bir çok otel, lokanta, seyahat acentaları, uçak bileti satan yerler, alış veriş merkezleri ABD dolarını kabul ederler fakat para üstü ödemesi yaparken kesinlikle Maldivler Rufiyası ile yaparlar. Maldivler’i uçak bileti alarak tercih etmiş olan turistler gittikleri geziden kesinlikle pişman olmazlar.

   

  Detaylı bilgi için www.ucakbileti.com.tr

  Yorum Gönder