Dil Seçiniz

Güney Kore Ucuz Uçak Bileti

Güney Kore'nin gezilebilecek yerleri bu makalede. Güney Kore uçak bileti en uygun fiyatlarla ucakbileti.com.tr 'de.

Güney Kore Hava Durumu

  Güney Kore Gezi Rehberi

  İnsanlar tatil sezonu açıldığı zaman uçak bileti alarak bir çok yere seyahet etme ihtiyacı gütmektedir.  İnsanların bu ihtiyaçlarının doğmasının bir çok sebebi vardır. İnsanlar günlük hayatı içerisinde bir çok zorluk yaşamaktadır bu zorlukların aşılabilmesi için de kendilerini rahatlatmak ve günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için kendilerini tatil bölgelerine atmaktadırlar. İnsanların tatil yaparak rahatladığını düşünüyor olması uçak biletlerindeki satış oranlarının artışıyla oranlanabilir. İnsanlar yıl içerisinde bir çok aylar içerisinde uçak bileti alarak tatile gitmek istemişlerdir. İnsanların bu tür ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için uçak bileti satan firmalar dünyanın dört bir tarafına gidiş dönüş biletleri satmaktadır. İnsanların bu ihtiyaçlarının karşılanıyor olması onları daha fazla gezmeye itmiştir. İnsanların her sezon olduğu gibi uçak bileti alarak seyahat ettikleri bir çok ülke ve bölge bulunmaktadır. Kore de bunlardan bir tanesi olarak göze çarpmaktadır. Kore , Doğu Asya içerisinde Kore Yarımadasının güney kısmında yer almaktadır. Güney Kore olarak tanınan ve dünyada böyle bilinen Kore Sarı Deniz ve Japon Denizi’nin kıyısında yer almaktadır. Kore’nin kuzeyinde ise Kuzey Kore bulunmaktadır.

  İklimi ve Hava Durumu

  Güney Kore’nin iklimi aylardan aylara farklı bir yol çizmektedir. Güney Kore’nin iklimi , kışın karalardan esen soğuk rüzgarların etkisi altında bulunmaktadır. Bu sebeple de uçak bileti alarak seyahat edecek kişiler tarafından bu kış ayları içerisinde daha az tercih edilmektedir. Güney Kore içerisinde 4 ana ilkim de görülmektedir. 4 ana iklimin görülüyor olması Kore için büyük bir avantaj da oluşturmaktadır. Yaz ayları 4 ana iklimin görülmesi sebebiyle , Mayıs ayının ortasından , Eylül ayının başına kadar devam etmektedir. İlk bahar ise , Mart ayının sonu ile Mayıs ayının başına kadar görülmektedir. Sonbahar ise , Eylül ayının ortasından başlayarak , Kasım ayının başına kadar sürmektedir. Kışın ise, Kasım ayının ortasında başlar ve Mart ayının ortasına kadar devam eder. Tüm bu mevsimler ve aylar içerisinde bir çok turist uçak bileti alarak Güney Kore’yi ziyaret etmektedir. Kış ayları içerisinde kar zaman zaman yağsa da yağmur genellikle görülmez. Bu sebeple kış ayları içerisinde de tercih edilebilir ülkeler arasında yer almaktadır. Kışın hava sıcaklığının pek düştüğü söylenemez fakat güneşli ve açık havaların görüldüğü Güney Kore’de ayaz olması sebebiyle hava sıcaklığı eksi yedi derecelere kadar düşmektedir. Bu da uçal bileti alarak seyahat edecek turistleri kötü yönde etkilemektedir. Yaz mevsimleri içerisinde 26 ya da 27 derece sıcaklık görülmektedir. Güney Kore içerisinde en sıcak ayın Ağustos olduğu da bilinmektedir. Uçak bileti alarak turistler en çok bu dönemler içerisinde Güney Kore’yi ziyaret etmektedir. Turistler uçak bileti alarak , bu aylar içerisinde Güney Kore’yi rahatlıkla gezebilir ve hava muhalefetinden dolayı da kesinlikle etkilenmez.

  Eyaletler Bölgeler ve Şehirler

  Güney Kore içerisinde dokuz adet eyalet ve yedi adet motropolitan şehir bulunmaktadır. Bunlar her mevsim farklılık gösteren sayılar arasında uçak bileti alarak gelen turistleri ağırlamaktadır. Her bir farklı şehir içerisinde tarihi mekanlar, alışveriş merkezleri, büyük yapılar... vs. Bir çok yer bulunmaktadır. Bu eyaletleri ve metropol diyebileceğimiz şehirleri sıralamak gerekirse , şöyle sıralayabiliriz;

  • Cheju do ,

  • Cholla bukto ,

  • Cholla namdo ,

  • Ch’ungch’ong bukto ,

  • Ch’ungch’ong hamdo ,

  • Inch’on gwangyoksi ,

  • Kangwon do ,

  • Kwangju gwangyoksi ,

  • Kyonggi do ,

  • Kyongsang bugdo ,

  • Kyongsang namdo ,

  • Pusan gwangyoksi ,

  • Soul t’ukpyolsi ,

  • Taegu gwangyoksi ,

  • Taejon gwangyoksi ,

  • Ulsan gwangyoksi .

  Yukarıda isimleri geçen şehirer eyaletler ve metropolitan şehirler olarak Kore içerisinde gezilebilecek yerlerdir. En önemli şehirleri saymak gerekirse de şöyle sıralayabiliriz ;

  • Pusan ,

  • Incheon ,

  • Daegu ,

  • Ulsan ,

  • Gwangju .

  Yukarıda saymış olduğumuz adı geçen şehirler de Güney Kore’nin en önemli şehirleri olarak geçmektedir. Bu önemli şehirler en çok ziyaret alan şehirler olarak da geçmektedir.

  Ne Zaman Gidilir ?

  Güney Kore’yi uçak bileti alan turistler daha çok bahar ayları içerisinde tercih etmektedir. Bunun da sebebi hava sıcaklıklarının 26 ya da 27 dereceyi buluyor olmasıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi uçak bileti alan turistler kış ayları içerisinde Güney Kore’yi tercih etmemektedir. Bunun da en büyük sebebi hava günlük güneşlik olsa dahi karalarden esen soğuk rüzgarların etkisiyle oluşan ayazın neden olduğu hava sıcaklığındaki düşüşlerdir. Biliyoruz ki Güney Kore içerisinde kışın hava sıcaklığı tam olarak eksi yedi ya da eksi on arasında gidip gelmektedir. Uçak bileti alarak Güney Kore’ye doğru seyahat edecek olan kişilere bu aylar içerisinde gitmesi önerilmemektedir. Bizim önerebileceğimiz ve uçak bileti alarak gittikleri zaman iyi zaman geçirecek, eğlenecek ve hava durumundan etkilenmeyeceği dönem , Nisan , Mayıs , Eylül ve de Ekim aylarıdır. Bunun da sebeni bu aylar içerisinde Güney Kore’ye olan ziyaretlerin artması ve bu artışla şehirin canlanmasıdır.

  Pratik Bilgiler ve Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

  Güney Kore’nin insanları bir çok milletten insana karşı sıcak davranışlar sergilemektedir. Bu sıcak kanlı oldukları milletler arasında ise en fazla samimiyeti Türkiye’den gelen turistlere karşı göstermektedirler. Güney Kore ile Türkiye arasında yıllardır süre gelen sıkı bir dostluk bulunmaktadır. Bunun da sebebi , Kore Savaşı sırasında Güney Kore için savaşmaya giden askerlerimiz dolayısıyladır. Buradan yola çıkarak değerlendirebileceğimiz bir çok olay bulunmaktadır. Sadece gelen misfirleri değil ticari ve ekonomik anlamda da Türkiye ile iyi ilişkiler kurmuşlardır. Uçak bileti alarak Güney Kore’yi ziyaret edecek olan Türk vatandaşlarının Güney Kore içerisinde çok rahat edeceklerini gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Otomotiv , Telekom ve Bilişim gibi bir çok alan içerisinde Güney Kore’nin Türkiye üzerinde yatırımları bulunmaktadır. Güney Kore’nin kültürünü ve insanlarını anlamak için Güney Kore’nin geçmişine bakmak gerekmektedir. Güney Kore başkanlık sistemine göre yönetilen bir ülkedir. Başkanlık sistemi ile yönetilen Güney Kore on altı idareden oluşan bir cumhuriyet sistemine de sahiptir. Güney Kore içerisinde yaşayan insanların yaşam standartları çok yüksektir. Bunun da sebebi insanlara yapılan yatırımın fazla olmasıyla anlaşılabilir. Güney Kore devleti insanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesine göre milletini her zaman ön planda bulundurmuş ve onlara zenginleşmeleri için bir çok fırsat vermiştir. 1950 yılında yapılan savaş nedeniyle çok büyük tahribata uğramış olsa da Güney Kore ekonomisi kısa zamanda kendisini toparlamış ve zenginleşmiştir. Savaş sonrasında insanlarının da yardımıyla beraber toplum bilinciyle ve millet bilinciyle hareket ederek ekonomisini hızla yükseltmiştir. Bununla birlikte dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer almaktadır. Bunun üzerinde tabi ki de uçak bileti alarak mevsimlik ziyaretlerde bulunan turistlerin de bir çok etkisi olmuştur. Güney Kore kendisinde handikap olarak gözüken bir çok şeyi avantaja çevirmiştir ve yıllardır böylece ekonomisini büyütmüştür.

  Detaylı bilgi için www.ucakbileti.com.tr

  Yorum Gönder