Dil Seçiniz

İstanbul – Bodrum Uçak Bileti

Ülkemizin batı ve güney sahilleri neredeyse yıl boyunca ama özellikle bahar ve yaz ayları olmak üzere yılın 9 ayı turist akınına uğramaktadır. Özellikle Bodrum ve çevresi, en yoğun şekilde yerli ve yabancı turisti ağırlaması ile biliniyor. Muhteşem bir Akdeniz manzarasını çok uzun yol gitmeden yaşamak isteyenler uçağa atlayıp kısa sürede buraya ulaşabiliyor. İstanbul ‘dan hareketle ya da İstanbul aktarmalı olarak Bodrum Havalimanı ‘na ulaşan yolcular, çeşitli kent içi ulaşım şekilleri ile varış noktalarına son derece kolayca ulaşabiliyor. Buradaki geniş konaklama çeşitliliği ise yaz kış bütçenizi ve zevkinize uygun bir tatil yapma imkânı sağlıyor. Sonuç olarak ihtiyacınız olan tek şey İstanbul – Bodrum uçak bileti ve birkaç parça eşyanızı koyacağınız sırt çantası. Harika bir tatil sizi bekliyor!

Bodrum Havalimanı

Muğla Milas – Bodrum Havalimanı, 1980’li yıllarda açılmış ve günümüze kadar hava ulaşımı hizmeti sağlamış olan bir havalimanıdır. Başlangıçta coğrafi şartların el verdiği ölçü çerçevesinde, daha çok küçük kapasiteli uçakların iniş yapabildiği bir adet piste sahip olan Bodrum Havalimanı, bugün pistleri ve iç ve dış hatlar terminalleri ile kapasitesi oldukça yüksek bir havalimanı haline gelmiştir. 5 milyon yolcu kapasitesine sahip olan havalimanı, 95 bin metrekare kapalı alanı ile de kapasitesini ortaya çıkarmaktadır. Milas ilçesi sınırları içerisinde yer alan havalimanı bu sebeple Milas – Bodrum Havalimanı şeklinde anılmaktadır ve Didim, Kuşadası ve Söke gibi turizm merkezlerine ulaşım için de önemi büyüktür. Bununla birlikte sadece Muğla için değil, Aydın gibi çevre iller için de kullanışlı bir hava yolu ulaşım merkezidir. Havalimanının Bodrum’a uzaklığı 32 km iken, Milas ilçesinin merkezine 12 km uzaklıktadır. Didim ‘e toplam uzaklığı ise 82 km ‘dir.

Bodrum Havalimanı’na Nasıl Ulaşılır?

Havaş Servisleri

Her şehirde havalimanı ulaşımında büyük kolaylık sağlayan Havaş servisleri, Bodrum ile Bodrum Havalimanı arasındaki ulaşım için de en iyi seçeneklerden biridir. İstanbul – Bodrum uçak bileti alarak, havalimanına ulaştığınızda varış noktanıza ulaşım için uygun olan ulaşım aracını seçmelisiniz. Havaş servislerinin güzergâhı sizin için uygunsa, konforlu ve uygun fiyatlı bir ulaşım yapabilirsiniz. Servislerin saat ve güzergâhını ise internet üzerinden öğrenebilirsiniz.

Araç Kiralama

Bodrum Havalimanı’nda araç kiralama imkânınız da bulunuyor ki özellikle kalabalıksanız bu durum sizin için son derece avantajlı olabilir. Üstelik varış noktanıza, oyalanmadan doğrudan ulaşabilirsiniz. İsterseniz şoförlü araç dahi kiralama imkânına sahipsiniz.

Belediye Toplu Taşıma Seçenekleri

Bodrum transferi için özellikle Bodrum otogarından kalkan minibüsler çok avantajlı olabilmektedir ancak unutulmamalıdır ki çok eşya ile bu yolculuk can sıkıcı olabilir. Eğer az eşyanız varsa ise son derece kolay ve ucuz bir yolculuk olacaktır.

Taksi

Havalimanından Bodrum’a ulaşım 35 km’lik bir yolun sonunda gerçekleşebiliyor. Maddi olarak daha yüksek ödemeler gerektirecek olan taksi de yine ulaşım seçeneklerinden biridir. Üstelik doğrudan ulaşım sağladığı için de avantajlı olarak kabul edilebilir.

Bodrum Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ’nın en güzel ilçesi olan Bodrum, eşli çağlarda Halikarnassos olarak anılırmış. Tarihte defalarca el değiştiren bölge, son olarak Menteşe Beyliği, Rodos Şövalyeleri ve Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliği altında kaldı. Bodrum’un ikliminden bahsetmek gerekirse, yıl bazında ortalama sıcaklık 18 derece seviyesinde seyretmektedir. Ancak yılın en sıcak ayı Temmuz, en soğuk ayı ise Şubat’tır. Yılın 9 ayında denize girme imkânı sağlayan bölge, yılın tamamında seyahat etmeye uygundur. Bazı dönemlerde yoğun yağışlar görülebildiği için seyahate çıkmadan önce son iki haftanın hava durumunu incelemeli ve buna göre hazırlık yapmalısınız.

Bodrum’un Gezilecek Yerleri

Bodrum Kalesi

Adeta Bodrum’un simgesi olan Bodrum Kalesi, buraya gelen herkesin ziyaret etmesi gereken bir yerdir. Bodrum Kalesi tahminen 15. ya da 16. Yüzyıl aralığında Saint Jean Şövalyeleri tarafından inşa edilmiştir ve bugün Sulatı Arkeoloji Müzesi olarak hizmet vermektedir. Bodrum’da denizin güneşin tadını çıkarıp doyasıya dinlenirken, böyle bir noktayı ziyaret etmek de tatilinize renk katacaktır. Bodrum Kalesi, Bodrum’un görülmesi gereken yerleri listesinde de ilk sırada yer alır.

Bodrum Yel Değirmenleri

Bodrum Yel Değirmenleri ‘nin geçmişi antik çağlara kadar uzanmaktadır. Asıl yoğun olarak kullanıldığı dönem ise Orta Çağ olmuştur. Bugün kullanılamayan değirmenler, muhteşem manzarası ve tarihi binaları ile ziyaret edilecek noktalardan ibarettir. Daha çok tatil ve dinlenme için gelinen kentte, tarihi değerlere yönelik bir gezi yapmak isterseniz, Bodrum Yel Değirmenlerini mutlaka görmelisiniz. Fotoğraf meraklıları için de eşsiz manzaralar burada bekliyor.

Hüseyin Burnu Feneri

Bölgenin en önemli tarihi değerlerinden biri olan Hüseyin Burnu Feneri, 1931 yılında inşa edilmiş tarihi bir yapıdır. Fransızlar tarafından inşa edilen fener, Bodrum Yarımadasının, Kos Adası’na en yakın bölgesinde yer alması ile özel bir öneme sahiptir. Hüseyin Burnu Feneri Bodrum’un en güzel sahillerine yakın olması sebebi ile deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak için gelenlerin de vazgeçilmez ziyaret noktasıdır. Tarihin derin izlerini halen üzerinde taşıyan yapı, muhteşem manzarası ile eşsiz bir kare oluşturmaktadır.

Fener Plajı

Fener Plajı, Hüseyin Burnu Feneri’ne yakın olması sebebi ile bu ismi almıştır. Yerli ya da yabancı turistlerin bu bölgeye gelmesinin en önemli sebebi şüphesiz ki doğal güzellikler, deniz, kum ve güneşin muhteşemliğidir. Bu sebeple turistlerin bir kısmı deniz tatilleriniz tarihi yerleri ziyaret ederek harcamak istemezler. Ancak Fener Plajı’na geldiklerinde, yakın bir noktada yer alması sebebi ile Hüseyin Burnu Feneri’ni de ziyaret ederler ve bugüne kadar ne kadar eşsiz bir manzaradan mahrum kaldıklarını fark ederler. Bu sebeple siz de Fener Plajı’na gidip doğanın tadını çıkarırken, böyle bir güzelliği de görebilirsiniz.

Apostol Kilisesi

Apostol Kilisesi, Gündoğan beldesinde yer alır ve Bodrum Yarısmadası ‘nın en eski tarihi kalıntılarından biridir. Bu sebeple büyük bir öneme sahiptir. Gündoğan beldesinden tekneleri kullanarak sadece 15 dakikada Apostol Kilisesi’nin bulunduğu Tavşan adasına ulaşabilirsiniz. Kilise yapısı, tarihi M.Ö. 2. Yüzyıla uzanan son derece eski ve dikkat çeken bir niteliğe sahiptir ki tam da bu sebeple, Apostol Kilisesi görülmeye değer bir yapıdır.

Bodrum Barlar Sokağı

Gündüz deniz, kum ve güneşin tadını çıkarıp doyasıya dinlenen tatilcilerin, geceleri en popüler eğlencesi Bodrum Barlar Sokağı ’nda zaman geçirmektir. Adeta tüm yerli ve yabancı Bodrum turistleri, geceleri burada bir araya gelmektedir. Gece hayatı ile ün yapmış olan bu sokak, dolu dolu eğlence ile geçirebileceğiniz bir tatil vaat etmektedir. Siz de eğlencenin her çeşidini yapabileceğiniz Bodrum’u tercih ederek, bu ünlü sokakta zaman geçirebilirsiniz.

Pedasa Antik Kenti

Pedasa Antik Kenti, Bodrum’a sadece 4 km uzaklıkta yer alan Çırkanlı Köyünde yer alan tarihi bir kalıntıdır. Pedasa Antik Kenti’ni birebir görüp, tarihini hissetmek isterseniz, Özel araç ile Çırkanlı köyüne ulaşıp, buradan da 1 saatlik bir yürüyüşün ardından kente varabilirsiniz. Legel şehirleri arasında en iyi korunmuş örneği olduğu için, Bodrum’un görülesi yerleri arasında yer almaktadır. Tatilinizin kısa bir süresini ayırarak, siz de bu zevki yaşayabilirsiniz.