Dil Seçiniz

Hong Kong Ucuz Uçak Bileti

Eşsiz şehir manzarasına sahip Hong Kong şehrini tanıyalım. Hong Kong uçak bileti en uygun fiyatlarla ucakbileti.com.tr 'de.

Hong Kong Hava Durumu

  Hong Kong Gezi Rehberi

  Işıl ışıl, eğlenceli ve hareketli bir kent olan Hong Kong’a, Asya’nın Las Vegas’ına eşsiz bir seyahat gerçekleştirmek için pek çok sebebiniz var. Çin’in özel idari alanlarından biri ve aynı zamanda hızlı gelişimi ile finans, iş ve turizm sektörlerinde dünya liderlerinden biri olan Hong Kong, Hong Kong Adası, Kowloon Adası ve yaklaşık olarak 235 adet küçük adadan oluşan ilgi çekici bir kenttir. Size eşsiz anılar kazandıracak bu Asya seyahati için sadece bir uçak bileti ihtiyacınız var. Göreceğiniz şehir manzaraları ile harika zaman geçirmeniz muhtemeldir.

  Şehir Hakkında Genel Bilgi Ve Tarihçesi

  Hong Kong, dünyanın en çok turist çeken merkezlerinden biridir. Bu büyük kentin yükselişi ise 19. Yüzyılda İngiltere’nin sömürgesi olması ile başlamıştır. Ancak öncesinde de uzun bir geçmişe sahiptir. 1997 yılına kadar İngiltere sömürgesi olan bölge, bu tarih itibariyle Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı bir özel yönetim bölgesi olmuştur.

  1841 yılında Qing Hanedanı’nın savaşta yenilmesi sebebiyle Çin Hükümeti bölgenin İngiliz kolonisi olmasına karar vermiştir. Bunun ardından 1842 yılında Nanking Antlaşması ile bölgenin yönetimi Çin’e aitken, İngilizlere geçmiştir. Hatta bu antlaşmanın ardından yaşanan bir savaş yenilgisiyle Pekin de bu koloni sistemine dâhil edilmiştir. II. Dünya Savaşı sırasında, dönemin İngiliz Devlet Başkanı olan Winston Churchill, Hong Kong’u “alınamayacak kale” olarak nitelemiştir. Buna rağmen 1941 yılında Hong Kong Japonya’nın eline geçmiştir, ancak 1945 yılında yeniden İngilizlerin bölgede hâkimiyeti başlamıştır. Böylelikle toplamda 135 yıl kadar hüküm sürmüştür bu bölgede İngilizler.

  1997 yılı ile ise Hong Kong Çin Halk Cumhuriyeti’nin ilk özel yönetim bölgesi olmuştur. Böylece şehre yaşanan yoğun göç kontrol altına alınmış ve bir istikrar sağlanmıştır.

  İklim Ve Sezon

  Hong Kong, tropik iklime sahip bir şehirdir. Bu sebeple hem yağışlı hem de kurak dönemler geçirir. Sonbahar ile birlikte sıcaklıkların 30 dereceye kadar yükseldiği gözlenir. İlkbaharda da sıcaklıklar aynı şekilde 30 derece civarında seyretmektedir. Hong Kong için önem arz eden tayfun sezonu, yaz mevsimi ile başlayarak sonbaharın başlarına kadar devam etmektedir. Hong Kong’un yoğun turist ağırladığı sezonlar ilkbahar ve yaz olsa da, son yıllarda her mevsim hemen hemen aynı yoğunluk gözlenmektedir şehirde.

  Gezilebilecek Yerler

  Bu önemli liman kentinin görülmesi gereken pek çok noktası vardır. Bunların başında da Victoria Peak gelir. Victoria Peak yani Victoria Zirvesi, 554 metre yüksekliğindedir. Şehrin en yüksek noktası olması sebebiyle en harika şehir manzarasını buradan görebilirsiniz. Yıl içinde yaklaşık olarak 7 milyon turist burayı ziyaret etmektedir. Hem Victoria Limanı’nı hem de şehri en iyi açıdan görebileceğiniz bu nokta, kesinlikle uğramanız gereken bir noktadır. Tepede en iyi manzarayı Peal Tower ve Lion Kiosk’tan görebilirsiniz. Tepeye ulaşım 1888 yılından bu yana Peak Tram yani Tepe Tramvayı ile sağlanmaktadır.

  Avenue of Stars, Victoria Körfezi kıyısında bulunan ünlü bir yürüyüş yoludur. Amerika’nın “Walk of Fame”inin bir benzeridir. Burada Hong Kong’un ünlü isimlerinin el izleri ve imzaları bulunmaktadır. Yürüyüş yolunun toplam uzunluğu 440 metredir. A Symphony of Lights olarak anılan ışık ve lazer gösterisi buradan zevkle izlenilebilir. Bu ışıklı gösterinin turistlerin inanılmaz ilgisini çektiğini düşününce, Avenue of Stars yürüyüşünü saat 20.00’ye kadar uzatmak şart oluyor. Bu etkileyici gösteri akşam 20.00’de yapılmakta ve çok fazla izleyici tarafından heyecanla beklenmektedir.

  Man Mo Temple, Hong Kong’da bulunan en eski eser ve de en eski tapınaktır. Victoria Tepesi’ne çıkılan yol üzerinde bulunmaktadır. Man Mo Temple’da iki adet figür kutsallaştırılmış durumdadır. Bunlar Edebiyat Tanrısı ve Savaş Tanrısıdır. Bu sebeple tapınağa gidip dilek dileyenlerin istekleri genellikle akademik ve eğitimsel başarı doğrultusundadır. Tapınak koloni döneminde 1848 yılında Taoistler tarafından yapılmıştır ve içerisinde söz konusu Edebiyat Tanrısı ve Savaş Tanrısının hayatları tasvir edilmiştir. Birkaç kez onarım çalışmaları yapılmış olsa da tapınak orijinal halini korumaktadır.

  Ladies Market, adı üzerinde daha çok bayanların ilgisini çekecek bir alışveriş noktasıdır. Tung Choi Street’te bulunan pazarın kapsamında 100’den fazla tezgâh vardır. Yaklaşık olarak 1 km’lik bir alanda kurulan bu pazarda çeşitli ürünlere ulaşabilirsiniz. Özellikle kıyafet, takı ve hediyelik eşya seçenekleri çok fazladır. Bunun dışında da pek çok ürüne ulaşmak mümkün elbette. Pazarın kuruluşu, 1975 yılında işporta sorununu ortadan kaldırmak için çeşitli noktalarda kurulmaya başlanan pazarlar ile olmuştur. Belli saatlerde Pazar alanının araç trafiğine kapanıyor olması da ziyaretçilerin daha rahat hareket edip, alışveriş yapmasını kolaylaştırıyor. Ladies Market 12.00 ile 23.00 saatleri arasında her gün açık olduğu için kaçırma şansınız pek yok gibi. Kesinlikle alışveriş için en iyi seçeneklerden biridir burası ve gitmişken bir uğramakta yarar var.

  Hong Kong Disneyland, şehrin önemli iki tema parkından biridir ve dünyanın en yeni Disneyland’ıdır. Park, Lantau adasında yer alıyor. Parkın üç tarafı dağ bir tarafı da deniz ile çevrilidir. Tam anlamıyla bir eğlence adasıdır burası. 1.1 km’lik alan üzerine kurulmuş olan park dünyanın hem en yeni hem de en küçük Disneyland’ı olsa da çok fazla ilgi çekmektedir. Hong Kong Disneyland’ı çeşitli temaları ile oldukça beğeni kazanıyor. Eğer burada daha uzun zaman geçirmeyi isterseniz konaklama seçenekleri de mevcuttur. Hong Kong Disneyland Park Hotel ve Disneyland Hollywood Hotel bu konuda en iyi hizmeti sunmaktadır. Park yaz aylarında genellikle 10.30 ile 20.00 saatleri arasında açıktır. Ancak diğer mevsimlerde değişiklikler görülebilmektedir.  

  Ulaşım

  Hong Kong ulaşım konusunda, hava, kara, deniz ve demir yolu gibi pek çok seçenek sunmaktadır. Ancak ülkemizden en mantıklı ulaşım seçeneği elbette ki havayoludur. İstanbul üzerinden yaklaşık bir 10 saatlik uçuşun ardından şehre ulaşabilirsiniz. Buradan da çeşitli ulaşım seçenekleri ile şehir merkezine varabilirsiniz. Pek çok seferin düzenleniyor olması sebebiyle, sadece uçak bileti alıp valiz hazırlıklarına başlayabilirsiniz Hong Kong için.

  Şehrin Havalimanı Hakkında Bilgi

  Çin Halk Cumhuriyeti’nin Hong Kong bölgesinin ana havalimanı olan Hong Kong Uluslararası Havalimanı, aynı zamanda Chek Lap Kok Havalimanı olarak da bilinmektedir. Havalimanı 1998 yılından bu yana hizmet vermektedir. Hong Kong Havalimanı, dünyanın en yoğun havalimanları arasında yer almaktadır. Buradan 90 havayolu şirketi ile 150’den fazla şehre uçuş gerçekleştirilmektedir. Havalimanından sonra ise şehir merkezine bağlantı Airport Ekspress ile 24 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir. Bu ulaşımı taksiler ile gerçekleştirmek de bir seçenektir ayrıca. Havalimanının şehir merkezlerine yakınlığı büyük avantaj sağlamaktadır.

  Önemli Komşu Şehir Veya Yöreler

  Pek çok adadan oluşan kent oldukça göz alıcıdır ve gezip görülecek çok fazla noktaya sahiptir. Bunun dışında Macau olarak adlandırılan bölge de oldukça ilgi çekicidir. Buraya feribot ile yaklaşık bir saatlik bir yolculuk ile ulaşılabiliyor. Ancak kesinlikle pasaportunuzun yanınızda olması gerek bu gezi için. Pasaport kontrolü yapılmaktadır. Eğer gezi süreniz el veriyorsa Macau da görülmesi gereken yerler listenize eklenmelidir.

  Detaylı bilgi www.ucakbileti.com.tr'de..

  Yorum Gönder