Dil Seçiniz

Amsterdam Ucuz Uçak Bileti

Amsterdam uçak biletini satın almadan önce detaylı bilgilerine ulaşabilir ve ucakbileti.com.tr adresi üzerinden uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Amsterdam’da Gezip, Görülecek Yerler

  Hollanda’nın başkenti, şehirlerin kraliçesi Amsterdam, Avrupa’da görülmeyi şiddetle hak eden şehirler arasında. Sadece duyguların kıpırdadığı şehir değil Amsterdam, gideceğiniz zaman çok iyi olarak anlayabileceğiniz bir rüya kenti orası. 13.yy dayanan tarihiyle nice yüzyıllar gönüllerde iz bırakmış bir şehir. İlk olarak coğrafya coğrafya gezenlerin keşfederek inşa etmeye başladığı şehir, daha sonra İspanyolların işgaline uğrayan Antwerp şehrinde bulunan zengin Yahudilerin 15.yy’da şehre gelerek, ekonomik yönden büyük bir hareketliliği başlatmalarıyla Amsterdam, adeta turizm ve ekonomik merkez vasfına ulaşır.  

  Bu dönemden sonra ekonomik krizler nedeniyle eski canlılığını kaybetmeye başlasa bile, ilk uluslar arası şirketlerden birisi olan Doğu Hindistan Şirketinin kurulmasıyla beraber yine ekonomik gözdeliğini kazanmaya başlar. Bugün Amsterdam, Avrupa’nın turizm, finans, ekonomi, sağlık ve eğitim merkezi haline geldi. Şehir, 21.yy’la büyük bir mimari tasarım ve ahenk içerisinde girdi.

  Hava durumu nasıldır?

  Amsterdam ziyaretinde bulunacak kişilere şimdiden söylemek gerekirse, valizlerine her mevsime ait giysi almalarını tavsiye ederim. Bizim Karadeniz illerine benzer iklim özelliği olan Amsterdam, ılıman iklim kuşağının içerisinde kalıyor. Kışlar ne çok soğuk, ne de çok sıcak. Yazları da kavurucu bir sıcaklık söz konusu değil. Buradan çıkarılacak sonuç şu size de malum olduğu üzere. Gitmek için yazı beklemenize gerek yok. Kışında sizleri hayal kırıklığına uğratmayacak hava durumlarıyla karşı karşıyasınız. Yazın şehir, turizm mevsimi olduğundan dolayı daha kalabalık olabilir. Bu nedenle kışın şehri görmek, daha iyi diyebilirim.

  Nereleri gezelim peki?

  En can alıcı sorulardan birisi. Bu minik ama her karesinde estetiği, romantizmi ve insana güzellik kazandıracak öğeleri barındıran şehir de, yüzlerce gezilecek yer var. Bunların hepsini yazmak mümkün değil ama, en iyilerini buraya yazarak, kesin görmenizi istediğim yerleri size aktarmış olacağım.

  Sıkı durun başlıyoruz…

  Dam Square

  Bu meydan, New York şehrinin ünlü “Times Square” meydanı kadar var. Tarihten gelen bir buluşma daveti var da, o davet bugün içinde geçerli sanki. Herkes bu noktada buluşuyor. Sadece insanlar değil. Kuşlar, yeşillikler… Herkes bu büyük meydanda yer alıyor. 13.yy’a ait meydan mimari yapısıyla görsele önem veren kişileri şaşırtmaya yetiyor.

  Amsterdam Kanalları

  Gittiğinizde zorunlu olarak kullanmak durumunda kalacağınız bu kanallar, şehri ilk imar edenlerce düşünülmüş. Bugün ise ulaşımı rahatlatan ve şehrin mimarisine mükemmel bir endamlı dokunuş kazandıran kanallar üzerinde ulaşım, kanal otobüs denilen araçlarla sağlanıyor. Turistler için birçok seferler kanallar üzerinde sağlanıyor. Şehrin farklı bakış açısıyla gözler önüne serildiği kanallar üzerinde ulaşım, şehir için büyük bir gelir kaynağı.

  Begijnhof

  Eskiye ve yeni arasında ki ince çizginin en net olarak sergilendiği Amsterdam’da, Begijnhof meydanı bunu anlamanızı sağlayan önemli gezi yerlerinden birisi. The Wooden House denilen ev, Amsterdam’da ilk olarak yaşanılan evlerden birisi. Buraya giriş ücretsizdir ve mutlaka bu evi görmeniz gerekiyor.

  Çiçek Pazarı

  Dünya’nın ilk ve tek yüzen çiçek marketlerinden birisi olan çiçek pazarı, 1882 yılında inşa edilmiş ve günümüze kadar tarihi esintilerinden ve havasından bir şey kaybetmemiş. Sadece çiçek değil, aynı zamanda Amsterdam hatırası alabileceğiniz bu pazarda, birbirinden güzel hediyelik eşyaları alabilirsiniz.

  Amsterdam Central

  Amsterdam’ın ilk istasyonu olan yer, 1889 yılına ışık tutan mimarisiyle görülmeye değer yerlerden birisidir. Günde 250 binin üzerinde yolcu taşıyan hat, modern ve teknolojik Amsterdam metrosuyla bağlantılıdır.

  Volderpark

  Amstardam içerisinde bulunan en ünlü ve en büyük park burası. Yıllık ziyaretçi sayısı on milyonun üzerinde. Uzun Amsterdam gezisinin ardından bu parka gelerek, bir kahve molası vermek ve Amsterdam şehrinin sosyal yaşantısını kahve eşliğinde yakından izlemek, Volderpark’da bir başka güzel…

  Yemeği nerede yiyebilirsiniz?

  Good Eat Cafes: Amsterdam’a gelip de, yöresel lezzetleri tatmadan gitmek olmaz. Bunu Good Eat Cafes’de yapabilirsiniz. Oldukça hoş bir dekoratif yapıya sahip olan kafe de, yöresel lezzetler gözlerinizin önünde pişiriliyor ve servis ediliyor.

  Late Night Eateries: Amsterdam’da gece açık vakitlerinde restoran bulmanız mümkün değil. Bu restoran ise, her zaman açık ve yöresel lezzetleri turistlere sunuyor. 22.30’dan itibaren gece 4’e kadar yöresel lezzetleri burada tatma imkanınız var.

  Restaurant Divan: Amsterdam’a gelip de, Türk lezzetlerini tatmak isteyenler için ideal bir mekan. Lezzetlerimizi birde dışarı da tatmak isterseniz, Amsterdam Elandsgracht caddesinde bulunan bu mekana uğramanız gerekiyor.

  Amsterdam Schipol Havalimanı

  Amsterdam’ın en büyük, Avrupa’nın da 4.büyük havaalanı, sizleri ilk olarak karşılayacak yer. Amsterdam uçak bileti fiyatları konusunda onlarca firmanın fiyat tarifesini sizlere sunan ucakbileti.com.tr sitesinden inceleyebilirsiniz. Karşılaştırma yaparak, en uygun fiyattan Amsterdam’a uçmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

  Detaylı bilgi için www.ucakbileti.com.tr

  Yorum Gönder